Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dramat Jakuba Błaszczykowskiego. Doznał ciężkiej kontuzji
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Dramat Jakuba Błaszczykowskiego. Doznał ciężkiej kontuzji

Wisła Kraków Hyballa
Beata Zawadzka/East News

Jakub Błaszczykowski w czwartek przekazał kibicom bardzo niepokojące informacje. 35-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradził, że doznał bardzo ciężkiej kontuzji. Uraz eliminuje zawodnika Wisły Kraków z gry na kilka miesięcy. Błaszczykowski od razu powiedział, czy oznacza to dla niego zakończenie kariery.

  • Jakub Błaszczykowski w trakcie środowego treningu Wisły Kraków doznał kontuzji

  • W czwartek piłkarz przekazał kibicom informacje na temat stanu swojego zdrowia i nie są one dobre

  • Błaszczykowski zerwał więzadło krzyżowe i czeka go kilka miesięcy przerwy od gry w piłkę

Jakub Błaszczykowski mocno zaniepokoił w czwartek wszystkich swoich fanów. Były reprezentant Polski poinformował, że doznał poważnej kontuzji i czeka go ciężka rehabilitacja. Na boisku nie pojawi się przez kilka miesięcy.

Jakub Błaszczykowski doznał ciężkiej kontuzji

Wczoraj pojawiły się doniesienia, że Jakub Błaszczykowski doznał kontuzji podczas treningu Wisły Kraków. Nie wiadomo było jednak, jak poważny jest uraz. 35-latek trafił pod opiekę lekarzy i przeszedł szczegółowe badania.

W czwartek sam zainteresowany postanowił przekazać kibicom informacje na temat swojego stanu zdrowia. Błaszczykowski zdecydował się na taki ruch, gdyż nie miał dobrych wieści. Piłkarz doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. 

- Jak to w życiu bywa, raz jest dobrze, raz jest źle. Dzisiaj mam nie do końca pozytywną informację. Na treningu zerwałem więzadło krzyżowe. Bardzo ciężkie chwile przede mną - rozpoczął swoją wypowiedź na filmie zamieszczonym na Instagramie Błaszczykowski. 

Piłkarza czeka długa przerwa od gry. Na boisku nie zobaczymy go przez kilka miesięcy. 35-latek, który w ostatnich latach często zmagał się z różnego rodzaju urazami, nie zamierza jednak się poddawać i kończyć kariery.

- Wszystkim tym, którzy będą po raz kolejny chcieli kończyć mi karierę, przypominam, że wstałem 100 razy i wstanę 101. raz. Tym, którzy mnie wspierają serdecznie dziękuję i w tych ciężkich czasach życzę wszystkim dużo zdrowia - dodał piłkarz i współwłaściciel Wisły Kraków.

Kolejna przerwa od gry doświadczonego gracza

Jakub Błaszczykowski w tym sezonie zdążył zanotować dwa występy w Ekstraklasie. Rozegrał 45 minut w meczu ze Stalą Mielec, który Wisła Kraków przegrała 1:2. Pojawił się także na boisku na 13 minut w meczu z Górnikiem Łęczna, który “Biała Gwiazda” wygrała 3:1. 

Choć były reprezentant Polski wrócił do Wisły Kraków już przed sezonem 2018/2019 to zdołał rozegrać do tej pory tylko 48 spotkań w lidze. Wszystko właśnie z powodu ciągłych urazów. 35-latek zdobył 16 goli i zanotował 7 asyst.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane