Swiatsportu.pl > Tenis > Znamy kolejną rywalkę Igi Świątek w Wimbledonie. Wielkie nazwisko
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Znamy kolejną rywalkę Igi Świątek w Wimbledonie. Wielkie nazwisko

Rex FeaturesEast News (3)
Rex Features/East News

Iga Świątek w poniedziałek wygrała z Su-Wei Hsieh i zameldowała się w kolejnej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. We wtorek dowiedzieliśmy się, z kim nasza utalentowana tenisistka zmierzy się w kolejnym meczu. 20-latkę czeka trudne zadanie, gdyż spotka się z doświadczoną Rosjanką Wierą Zwonariową.

• Iga Świątek we wtorek poznała swoją kolejną rywalkę w wielkoszlemowym Wimbledonie

• Polka już 30 czerwca zmierzy się z doświadczoną Rosjanką Wierą Zwonariową

• Zwonariowa ma ogromne doświadczenie. W swojej karierze już raz zdołała awansować do finału Wimbledonu,

Iga Świątek poznała swoja kolejną rywalkę w Wimbledonie. Nasza utalentowana tenisistka zmierzy się z doświadczoną Wierą Zwonariową z Rosji. 36-latka w przeszłości grała już w finale słynnego turnieju w Londynie.

Iga Świątek poznała rywalkę w kolejnej rundzie Wimbledonu

W poniedziałek Iga Świątek rozpoczęła udział w tegorocznym Wimbledonie. Na słynnych kortach trawiastych w Londynie Polka do tej pory nie miała szczęścia w rywalizacji seniorek. Jak pamiętamy, w 2018 roku Świątek zwyciężyła natomiast w rywalizacji juniorek.

Jeśli chodzi o główny turniej, przed dwoma laty Świątek odpadła już w pierwszej rundzie. Rok temu turniej odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Wczoraj Świątek zanotowała więc pierwsze oficjalne zwycięstwo w Wimbledonie.

Polka pokonała w dwóch setach Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Utytułowana zawodniczka turniejów deblowych przegrała ze Świątek 6:4, 6:4. We wtorek dowiedzieliśmy się, z kim Iga Świątek zagra w kolejnej rundzie Wimbledonu.

Przeciwniczką naszej reprezentantki będzie Wiera Zwonariowa, doświadczona rosyjska tenisistka. Zwonariowa we wtorek wyeliminowała w dwóch setach Czeszkę Marię Bouzkovą 7:5, 6:4. Mecz rozpoczął się jeszcze w poniedziałek, jednak z powodu opadów deszczu musiał zostać przerwany przy stanie 1:0 w setach dla Rosjanki.

Była finalistka Wimbledonu przeciwniczką Świątek

We wtorek 36-letnia weteranka kortów dokończyła dzieła. Na pokonanie wyżej notowanej rywalki potrzebowała 1 godziny i 47 minut. Teraz zmierzy się z Igą Świątek i będzie miała w tym starciu jeden atut - doświadczenie.

Zwonariowa na zawodowych kortach już od 18 lat! Rosjanka dwa razy zdołała w swojej karierze awansować do finału turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. W 2010 roku zagrała o triumf w US Open, a także Wimbledonie. Zwonariowa zna zatem doskonale londyńskie korty.

Iga Świątek i Wiera Zwonariowa spotkają się po raz pierwszy. Ich mecz zaplanowany jest na 30 czerwca, jednak godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana. Jeśli patrzeć na statystyki, faworytką jest Polka. Świątek zajmuje 9. miejsce w rankingu WTA i w Londynie jest rozstawiona z numerem 7. Wiera Zwonariowa aktualnie plasuje się na 96. miejscu w rankingu WTA.