Swiatsportu.pl
Liga Narodów,Kurek MVP

MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Bartosz Kurek MVP Ligi Narodów. Czterech Polaków w drużynie marzeń

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Liga Narodów w niedzielę zakończyła tegoroczną edycję. W wielkim finale Brazylijczycy bez większych problemów pokonali Polaków 1:3. To nie przeszkodziło FIVB do wyróżnienia naszych siatkarzy. Aż czterech z nich znalazło się w drużynie marzeń. Do tego Bartosz Kurek odebrał statuetkę dla MVP.

  • Liga Narodów: czterech Polaków znalazło się w drużynie marzeń

  • Bartosz Kurek został wybrany MVP tegorocznej edycji

  • W niedzielnym finale Biało-Czerwoni przegrali z Brazylią 1:3

Liga Narodów siatkarzy w niedzielę poznała medalistów tegorocznej edycji. W meczu o trzecie miejsce Francuzi pokonali Słowenię 3:0, a wielkim finale Biało-Czerwoni nie dali rady Brazylijczykom, którzy bez większych problemów wygrali 3:1.

Mimo porażki w finale Biało-Czerwoni osiągnęli historyczny sukces. To najlepszy wynik polskich siatkarzy w historii jej występów w Lidze Narodów. Jednak w tym sezonie najważniejszą imprezą są igrzyska olimpijskie i to do nich Vital Heynen przygotowuje drużynę.

Projekt bez tytułu - 2021-06-27T210143.088

Znamy ostateczny skład Polaków na igrzyska w Tokio

CZYTAJ DALEJ

Liga Narodów: Czterech Polaków w drużynie marzeń. Kurek MVP

Belgijski szkoleniowiec potraktował Ligę Narodów jako poligon doświadczalny dla swoich reprezentantów. Do tego spotkania w Rimini miały pomóc mu wybrać ostateczną dwunastkę na turniej w Tokio. Dlatego często w składzie Polaków pojawiały się bardzo częste rotacje.

Mimo że Biało-Czerwoni przegrali w finale, a także zawodnicy zagrali mniej spotkań niż rywale, Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) postanowiła ich nagrodzić. Aż czterech Polaków znalazło się w drużynie marzeń całego turnieju.

W niej znalazło się ośmiu zawodników, po czterech z Polski i Brazylii. Nie znalazł się w niej żaden zawodnik innej drużyny. Zespół "Canarinhos" reprezentują Yoandy Leal, Mauricio Souza, Wallace oraz Hoss Thales.

Z kolei z Biało-Czerwonych FIVB wyróżniła Fabiana Drzyzgę, Michała Kubiaka, Mateusza Bieńka i Bartosza Kurka. Ten ostatni otrzymał także statuetkę dla Najwartościowszego Zawodnika Turnieju (MVP).

Kurek zaskoczony wyborem FIVB

Polak nie krył wyboru z powodu takiego wyboru. Tym bardziej że FIVB zdecydowała się na niespodziewany ruch i wręczyć dwie statuetki MVP. Obok Kurka swoją nagrodę odebrał atakujący Brazylii Wallace.

- Byłem bardzo zaskoczony tym wyborem. W mojej ocenie najbardziej wartościowym graczem każdego turnieju powinien zostać zawodnik zwycięskiej drużyny. Nie postrzegam tak siebie - powiedział atakujący Biało-Czerwonych.

- Gratuluję Brazylii i Wallace'owi, który jest niesamowitym zawodnikiem. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku spotkamy się w finale, tylko w innych rozgrywkach. Może wtedy będziemy lepszym rywalem i uda nam się wygrać - zaznaczył.

Polacy udział w turnieju olimpijskim rozpoczną 24 lipca od meczu z Iranem. Biało-Czerwoni w grupie będą mierzyć się także z reprezentacjami Włoch, Wenezueli, Japonii oraz Kanady. W drodze po złoto będą musieli zagrać osiem spotkań. Finał ma się odbyć 7 sierpnia o godzinie 14:45 czasu polskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Podobne artykuły

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Vital Heynen odejdzie z reprezentacji Polski? Kluczowe będą wyniki wyborów na prezesa PZPS

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Gdzie obejrzeć finał Ligi Narodów pomiędzy Polską i Brazylią?

Czytaj więcej >
Reprezentantki Polski w siatkówce

Siatkówka

Polskie siatkarki uległy Chinkom w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj

Siatkówka

Oficjalnie: Paweł Zatorski nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

Czytaj więcej >
Marcin Janusz i inni reprezentanci Polski

Siatkówka

Marcin Janusz nowym rozgrywającym ZAKSY. Ma "wejść w buty" Benjamina Toniuttiego

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Rosja Liga Narodów

Siatkówka

Polki po wielkich emocjach pokonały Rosjanki. Biało-Czerwone pożegnały się z Ligą Narodów

Czytaj więcej >