Swiatsportu.pl
GIUSEPPE CACACEAFPEast News

GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

Magda Linette odpada z turnieju olimpijskiego już w pierwszej rundzie

25 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Magda Linette zakończyła udział w turnieju olimpijskim singlistek już na pierwszej rundzie. Polka nie miała najmniejszych szans w starciu z Aryną Sabalenką z Białorusi. Notowana na trzecim miejscu w rankingu WTA zawodniczka szybko zakończyła spotkanie, wygrywając w dwóch setach.

  • Magda Linette szybko zakończyła udział w turnieju singlowym igrzysk olimpijskich w Tokio

  • Polska tenisistka przegrała wyraźnie z reprezentantką Białorusi Aryną Sabalenką

  • Notowana na trzecim miejscu w rankingu WTA Sabalenka nie dała żadnych szans Polce i wygrała gładko w dwóch setach

Magda Linette już zakończyła przygodę z olimpijskim turniejem singlistek. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Aryną Sabalenką z Białorusi. Zawodniczka zza naszej wschodniej granicy dała prawdziwy popis na korcie.

Michał Kubiak i Vital Heynen

Co się dzieje z Michałem Kubiakiem? Vital Heynen unika konkretnych odpowiedzi

CZYTAJ DALEJ

Magda Linette zaczęła udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio

Po wczorajszym udanym starcie Igi Świątek (więcej TUTAJ), dzisiaj do rywalizacji w turnieju olimpijskim singlistek przystąpiła Magda Linette. Już w pierwszej rundzie nasza reprezentantka zmierzyła się z jedną z najlepszych obecnie tenisistek świata. Rywalką Polki była Aryna Sabalenka z Białorusi.

Sabalenka aktualnie notowana jest na trzecim miejscu w rankingu WTA. Dla porównania Linette zajmuje 45. miejsce. 23-letnia zawodniczka z Białorusi dodatkowo przyjechała do Tokio uskrzydlona awansem do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. 
Do tej pory obie zawodniczki spotkały się na korcie tylko raz. W 2018 roku w chińskim Tiencinie. Wówczas zdecydowanie lepsza okazała się Sabalenka, która oddała Polce jedynie cztery gemy. Także dzisiaj to Białorusinka była zdecydowaną faworytką.

Sabalenka szybko udowodniła, że faktycznie w tej chwili Magda Linette niestety nie ma z nią szans. Już pierwszy set był praktycznie bez historii. Pochodząca z Mińska tenisistka oddała naszej reprezentantce tylko dwa gemy. 

Szybka i bolesna porażka Linette z trzecią rakietą świata

W drugim secie Aryna Sabalenka jeszcze podkręciła tempo. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Magda Linette robiła, co mogła, ale po prostu nie nadążała za rewelacyjnie grającą rywalką, która narzuciła niesamowite tempo i praktycznie się nie myliła. 

Polce udało się ostatecznie urwać Sabalence jedynie gema w tej partii. Mecz trwał tylko 69 minut i zakończył się wygraną Białorusinki 2:0 (6:2, 6:1). 

Statystyki Aryny Sabalenki z tego spotkania najlepiej oddają, jak bardzo zdeklasowała dzisiaj naszą reprezentantkę. Białorusinka zdobyła 19 na 23 możliwe punkty po własnym serwisie. Linette udało się po własnym podaniu zdobyć zaledwie 9 na 20 punktów. Sabalenka wykorzystała także 5 z 15 szans na przełamanie Polki.

Igrzyska olimpijskie, Tokio, I runda gry pojedynczej kobiet

Aryna Sabalenka (Białoruś) - Magda Linette (Polska) 2:0 (6:2, 6:1)


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: