Swiatsportu.pl > Tenis > Wielkie zwycięstwo Huberta Hurkacza. Polak pokonał byłego lidera ATP
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Wielkie zwycięstwo Huberta Hurkacza. Polak pokonał byłego lidera ATP

EN 01488971 0001
Rex Features/East News

Hubert Hurkacz idzie jak burza przez turniej ATP Masters 1000 w Cincinnati. Polak w środę pokonał w drugiej rundzie jednego z najlepszych tenisistów w historii, Brytyjczyka Andy’ego Murraya. Nasz reprezentant wygrał po zaciętym pojedynku w dwóch setach 7:6, 6:3.

• Hubert Hurkacz odniósł kolejne zwycięstwo w turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati

• Polak zmierzył się w drugiej rundzie z legendarnym Andym Murrayem

• Brytyjczyk nie zdołał jednak pokonać naszego reprezentanta. Hurkacz wygrał w dwóch setach

Hubert Hurkacz odniósł wielkie zwycięstwo w turnieju ATP Maters 1000 w Cincinnati. Polak pokonał w drugiej rundzie absolutną legendę męskiego tenisa, Brytyjczyka Andy’ego Murraya.

Hubert Hurkacz pokonał legendarnego Andy'ego Murraya

W środowe popołudnie czasu polskiego Hubert Hurkacz rozegrał kolejny mecz w ramach turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Polak zmierzył się z jednym z najlepszych zawodników w historii tenisa, czyli Brytyjczyka Andy’ego Murraya.

Polak nie tylko zmierzył się z Murrayem, ale także wygrał ten mecz! Zawodnicy stoczyli pasjonujący pojedynek, który zakończył się zwycięstwem Polaka w dwóch setach. O sukces nie było jednak łatwo.

Hubert Hurkacz musiał się mocno napracować, by pokonać byłego lidera rankingu ATP i dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Andy Murray wprawdzie od kilku lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Lekarze zalecali mu nawet zakończenie kariery po poważnej kontuzji biodra. Brytyjczyk jednak wciąż jest w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie.

Pierwszy set środowego pojedynku był niezwykle zacięty. Obaj zawodnicy dominowali przy własnych podaniach. Nieco większą przewagę udało się uzyskać Brytyjczykowi dopiero przy stanie 5:5. Wówczas posłał trzy asy z rzędu i wyszedł na prowadzenie.

Murray nie zdołał jednak utrzymać przewagi. Hubert Hurkacz szybko odrobił straty i wyrównał stan meczu. Do wyłonienia zwycięzcy w tej partii potrzebny był tie-break. Tego wygrał reprezentant Polski.

Druga partia była już mniej wyrównana. Przy stanie 2:2 tym razem Hurkacz popisał się trzema asami serwisowymi z rzędu. Andy Murray był w stanie wprawdzie szybko wyrównać, jednak był to jego ostatni zryw tego dnia. W dalszej części seta dominował już tylko Polak, który wygrał ostatecznie 6:3 i cały mecz 2:0.

Hurkacz kroczy po triumf w Cincinnati

Andy Murray zdecydowanie ma za sobą już najlepsze lata kariery, jednak wciąż jest klasowym zawodnikiem. Nikogo nie trzeba przekonywać, że zwycięstwo nad Brytyjczykiem to wielki sukces dla Huberta Hurkacza.

Polak poznał już także swojego kolejnego rywala w turnieju w Cincinnati. W trzeciej rundzie nasz reprezentant zmierzy się z Paulo Cerreno Bustą. Ostatni raz obaj zawodnicy zmierzyli się jeszcze w 2015 roku. Wówczas górą okazał się Hiszpan, który zwyciężył w trzech setach.

Kolejny mecz Huberta Hurkacza odbędzie się już w czwartek o godzinie 16:00 czasu polskiego. Turniej ATP 1000 w Cincinnati to próba generalna dla naszego tenisisty przed wielkoszlemowym US Open.