Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Rzymie

• W półfinale czeka ją pojedynek z utalentowaną Amerykanką Cori Gauff

Iga Światek odniosła kolejne cenne zwycięstwo. Polka zwyciężyła w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie. W pokonanym polu zostawiła jedną z topowych zawodniczek świata, Ukrainkę Elinę Switolinę.

Iga Świątek idzie jak burza przez turniej w Rzymie

Sobota udanie rozpoczęła się dla wszystkich kibiców tenisa oraz Igi Świątek. 19-latka w fantastycznym stylu zaprezentowała się w meczu ćwierćfinałowym turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Nasza reprezentantka zmierzyła się z Eliną Switoliną z Ukrainy.

Świątek miała zmierzyć się ze słynną Ukrainką już w piątek, jednak rozegranie meczu uniemożliwiły opady deszczu. Ostatecznie mecz przesunięto na sobotę na godzinę 11:05. Faworytką była oczywiście Switolina, która jest notowana na szóstym miejscu w rankingu WTA.

Polka, która zajmuje lokatę o dziewięć pozycji niższą, nie przestraszyła się jednak słynnej rywalki. Iga Świątek szybko pokazała, kto jest tego dnia lepszy. 19-latka już w pierwszej partii uwinęła się szybko z Ukrainką.

Świątek wygrała pierwszego seta zdecydowanie 6:2. Już w drugim gemie naszej reprezentantce udało się przełamać serwis rywalki. Udało jej się także obronić własne podanie. Elina Switolina nie była w stanie odpowiedzieć skutecznie na grę Polki.

Świątek wyeliminowała jedną z najlepszych tenisistek świata

Ukrainka stawiła większy opór w drugim secie. Tym razem udało jej się przełamać Polkę w trzecim gemie. Switolina nie była jednak w stanie długo utrzymać przewagi. Iga Świątek zagrała koncertowo i odrobiła stratę.

Świątek wygrała gema przy własnym serwisie, a następnie ponownie przełamała rywalkę. Dwa kolejne gemy padły jednak łupem Eliny Switoliny, która odpowiedziała kolejnym przełamaniem i wygraniem gema przy własnym serwisie. Stan meczu wynosił 4:4 w drugim secie.

W kolejnych gemach obie tenisistki wygrały własne podanie. Iga Świątek wyszła na prowadzenie 6:5. W decydującym gemie Ukrainka mocno się pogubiła. Popełniła dwa kluczowe błędy. Najpierw posłała piłkę w siatkę, a następnie w aut.

Iga Świątek nie zmarnowała szansy i wykorzystała już pierwszą piłkę meczową! Polka zakończyła mecz zwycięstwem w dwóch setach 6:2, 7:5. 19-latka wywalczyła awans do półfinału turnieju w Rzymie.

Co ciekawe, Świątek rozegra spotkanie półfinałowe jeszcze dzisiaj. Jest to wynik właśnie przesunięcia jej ćwierćfinałowej potyczki z piątku. Rywalką naszej zawodniczki będzie Amerykanka Cori “Coco” Gauff. Spotkanie ma rozpocząć się po godzinie 15:00.