Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek w półfinale turnieju deblowego Roland Garros
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Iga Świątek w półfinale turnieju deblowego Roland Garros

Rex FeaturesEast Newsiga
Rex Features/East News

Iga Świątek w poniedziałkowy wieczór w pięknym stylu awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa w grze pojedynczej, a już kilkanaście godzin później ponownie wyszła na kort. Tym razem Polka w parze z Bethanie Mattek-Sands stanęła do walki o awans do półfinału gry deblowej. Polsko-amerykańska para nie dała szans Dariji Jurak i Andreji Klepac i zwyciężyła szybko w dwóch setach.

• Iga Świątek notuje niesamowitą serię na kortach Rolanda Garrosa

• Polka awansowała już do ćwierćfinału gry pojedynczej, a we wtorek sięgnęła po awans do półfinału debla

• 20-latka w parze z Bethanie Mattek-Sands w dwóch setach pokonały Dariję Jurak i Andreję Klepac

Iga Świątek idzie jak burza na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Polka jest już w ćwierćfinale gry pojedynczej, a dzisiaj zapewniła sobie także awans do półfinału debla. Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands pokonała Dariję Jurak i Andreję Klepac.

Trwa niesamowita passa Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa. Nasza utalentowana tenisistka w poniedziałkowy wieczór pokonała rewelację tegorocznego turnieju Martę Kostiuk (więcej TUTAJ) i awansowała do ćwierćfinału gry pojedynczej. Już kilkanaście godzin później natomiast Światek wyszła na kort, by stoczyć walkę o półfinał gry deblowej.

Polka w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands stanęły do walki z chorwacko-słoweńską parą Darija Jurak - Andreja Klepac. Warto dodać, że dla Igi Świątek był to już siódmy dzień z rzędu, w którym rozgrywa mecz!

Polka wydaje się jednak nie mieć żadnych granic i idzie od zwycięstwa do zwycięstwa. We wtorek ramię w ramię z Bethanie Mattek-Sands, odniosła kolejne efektowne zwycięstwo. Polsko-amerykański duet szybko rozprawił się z wyżej rozstawionymi w turnieju deblowym rywalkami.

Para Świątek-Sands została rozstawiona z numerem 14. Darija Jurak i Andreja Klepac natomiast przystępowały do turnieju na kortach Rolanda Garrosa rozstawione z numerem 11. We wtorek na korcie widać było jednak, kto faktycznie jest lepszy.

Świątek i Mattek-Sands bardzo dobrze rozpoczęły mecz. Już w drugim gemie przełamały serwis rywalek i wszyły na prowadzenie 2:0. Set zakończył się wygraną naszej tenisistki i jej koleżanki w stosunku 6:3.

Druga partia to ponownie dominacja Igi Świątek i Bethanie Mattek-Sands. Tym razem przeciwniczki były w stanie ugrać tylko dwa gemy i set zakończył się wynikiem 6:2 dla Polki i Amerykanki. Całe spotkanie natomiast wynikiem 2:0. Polsko-amerykański duet awansował do półfinału turnieju deblowego Rolanda Garrosa!

Świątek i Mattek-Sands czekają na rywalki w półfinale

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands dowiedzą się, z kim przyjdzie im walczyć o finał imprezy już w środę. Ich przeciwniczkami będą Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska lub Petra Martić i Shelby Rogers.

Roland Garros, ćwierćfinał gry podwójnej kobiet:

Iga Świątek (Polska, 14) / Bethanie Mattek-Sands (USA, 14) - Darija Jurak (Chorwacja, 11) / Andreja Klepac (Słowenia, 11) 6:3, 6:2