Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje Yoo Sang-Chul. To jego gol pogrążył Polaków na MŚ
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Nie żyje Yoo Sang-Chul. To jego gol pogrążył Polaków na MŚ

candle-monart3
pixabay.com/monart3

Nie żyje Yoo Sang-Chul, były piłkarz reprezentacji Korei Południowej. Polscy kibice mogą doskonale pamiętać tego zawodnika z meczu naszej reprezentacji z Koreańczykami podczas mundialu w 2002 roku. Yoo Sang-Chul ustalił wówczas wynik meczu na 2:0 dla swojej drużyny. Niestety piłkarz zmarł po walce nowotworem w wieku tylko 49 lat.

  • Niezwykle smutne informacje dotarły do nas w poniedziałek z Korei Południowej

  • W wieku tylko 49 lat zmarł były piłkarz Yoo Sang-Chul

  • Polscy kibice doskonale pamiętają tego zawodnika z meczu z Korea - Polska na mundialu 2002

  • To właśnie Yoo Sang-Chul ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Korei

Nie żyje słynny koreański piłkarz Yoo Sang-Chul. Zawodnik od 2019 roku zmagał się z nowotworem trzustki. To właśnie on strzelił pamiętnego gola na 2:0 w meczu z Polską na mundialu w 2002 roku.

Nie żyje Yoo Sang-Chul. Strzelił pamiętnego gola Polakom podczas mundialu 2002

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas w poniedziałek z Korei Południowej. W wieku tylko 49 lat zmarł Yoo Sang-Chul, był reprezentant Korei. Doskonale pamiętać mogą go zwłaszcza polscy kibice.

Yoo Sang-Chul jest prawdziwą legendą reprezentacji Korei Południowej. W drużynie narodowej wystąpił aż 124 razy. Debiut zaliczył w 1994 roku, a światu dał się najlepiej poznać dzięki występom na mundialu w 2002 roku, którego Korea była współgospodarzem.

Na pamiętnym turnieju, który organizowały Korea Południowa i Japonia, Yoo Sang-Chul był jednym z najważniejszych piłkarzy swojej drużyny narodowej. Ikoniczna już drużyna prowadzona przez słynnego Guusa Hiddinka, doszła do półfinału mistrzostw świata. W nim Koreańczycy przegrali z Niemcami i zagrali o brązowy medal.

W meczu z Turcją Korea walczyła do upadłego, jednak to drużyna z m.in. Hakanem Sukurem i Recberem Rustu wygrała 3:2 i zajęła najniższy stopień podium. Koreańczycy odnieśli jednak historyczny sukces i to w dodatku grając przed własną publicznością.

W fazie grupowej Korea Południowa zmierzyła się z Polską. Dla obu drużyn był to pierwszy mecz na turnieju, a “Biało-Czerwoni” wracali wówczas na mistrzostwa świata po 16 latach przerwy. Koreańczycy ku zaskoczeniu wielu wygrali z Polakami 2:0.

Wynik meczu ustalił właśnie Yoo Sang-Chul, który pięknym strzałem zza pola karnego pokonał Jerzego Dudka. Był to jeden z osiemnastu goli, jakie ofensywny pomocnik zdobył w czasie gry dla swojej reprezentacji. 

Wielki szok dla kibiców, Yoo Sang-Chul miał tylko 49 lat

Yoo Sang-Chul w swojej karierze reprezentował kluby z Korei Południowej i Japonii. Wychowywał się w klubie Ulsan Hyundai, z którym zdobył dwa razy mistrzostwo i puchar kraju. W 1998 roku został też królem strzelców koreańskiej K-League.. 

Niestety koreańska federacja potwierdziła, że Yoo Sang-Chul zmarł w wieku 49 lat po walce z chorobą. W 2019 roku u byłego piłkarza zdiagnozowano raka trzustki w czwartym stadium. Niestety ikoniczny piłkarz nie był w stanie wygrać najważniejszego meczu w swoim życiu. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane