Swiatsportu.pl > Piłka nożna > W takim ustawieniu Polska ma zagrać z Islandią i być może na całym Euro 2020
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

W takim ustawieniu Polska ma zagrać z Islandią i być może na całym Euro 2020

Paulo Sousa - selekcjoner reprezentacji Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski dziś wieczorem zagra ostatni sparing przed Euro 2020. Rywalem "Biało-Czerwonych" będzie kadra Islandii i wiadomo już, jaki skład na to spotkanie może desygnować Paulo Sousa. Spodziewany wybór selekcjonera oznacza, iż prawdopodobnie taktyka kadry na turniej ulegnie diametralnej zmianie, ze względu na nieobecność Arkadiusza Milika.

  • Polacy zmierzą się dziś w Poznaniu z Islandią

  • "Biało-Czerwoni" mają wyjść w zupełnie innym ustawieniu niż ostatnio

  • Taktyka naszej kadry na Euro 2020 ma ulec wyraźnej zmianie

Z wielką ekscytacją odliczamy kolejne dni do Euro 2020. Turniej, który miał zostać rozegrany już ubiegłego lata, ze względu na pandemię odbędzie się dopiero teraz. Mistrzostwa Starego Kontynentu wystartują już w najbliższy piątek, 11 czerwca.

Reprezentacja Polski swoje spotkanie rozegra trzy dni później, kiedy rywalem "Biało-Czerwonych" będzie Słowacja. Polacy na ten turniej mogą przyjąć zupełnie inną taktykę, niż pierwotnie zakładano, o czym świadczy przewidywany przez Dawida Szymczaka ze sport.pl, skład na dzisiejszy mecz towarzyski z Islandią.

Reprezentacja Polski nie będzie już grała na dwóch napastników

Paulo Sousa zakładał, że reprezentacja Polski na Euro 2020 będzie grała z dwójką napastników. Duet snajperów z przodu mieli tworzyć Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Niestety wczoraj wieczorem podjęto decyzję, że 27-latek nie zdoła wyleczyć się na turniej i został wyłączony z kadry.

Taki rozwój sytuacji sprawił, że nasz selekcjoner musi zadecydować, w jakim ustawieniu będzie występował nasz zespół. Według informacji Dawida Szymczaka ze sport.pl, Portugalczyk nie zamierza pozostać przy wstępnie zakładanej formacji, a bardziej skłania się ku temu, aby "Lewy" był jedynym napastnikiem.

Polacy mają jednak zostać przy grze z trójką środkowych obrońców i dwójką wahadłowych. Dlatego dodatkowe miejsce pojawi się w środku pola i prawdopodobnie skorzysta z tego Piotr Zieliński, który jak należy się spodziewać, będzie występował za plecami kapitana naszej kadry.

Tak ma wyglądać wyjściowy skład Polaków na mecz z Islandią i prawdopodobnie na Euro 2020

Z obserwacji Dawida Szymczaka, który był na miejscu w Opalenicy, wynika, że w bramce wystąpi Wojciech Szczęsny, ale to właściwie już od dawna było praktycznie przesądzone. Prawdopodobnie wyjaśniła się za to kwestia zestawienia naszej defensywy.

Tercet środkowych obrońców mają stworzyć Bartosz Bednarek, Kamil Glik oraz Jan Bednarek. Naszym stoperom na wahadłach w pracy defensywnej będą pomagali Kamil Jóźwiak oraz Maciej Rybus. Najwięcej zmian zajdzie za to w środku pola.

Środek pomocy może okazać się dla reprezentacji Polski kluczowy w trakcie Euro 2020. Wynika to z faktu zwiększenia liczby zawodników w tej formacji, dzięki absencji Arkadiusza Milika. Oprócz Grzegorza Krychowiaka i Mateusza Klicha w centralnej strefie mają wystąpić Jakub Moder i Piotr Zieliński.

Osamotniony w ataku pozostanie za to Robert Lewandowski. Dlatego zadaniem reszty zawodników będzie dostarczanie piłek do naszego jedynego snajpera, który zapewne i tak będzie cofał się, aby pomóc kolegom w konstruowaniu akcji. W kwestii zdobywania goli i tworzenia sytuacji wiele będzie zależało właśnie od współpracy "Lewego" i "Ziela".

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Islandią:

Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, - Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Jakub Moder, Maciej Rybus - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski Spotkanie reprezentacja Polski z Islandią rozpocznie się dziś o 18:00 i będzie można obejrzeć na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz Polsatu Sport, a także w serwisie spot.tvp.pl. 

W związku ze zbliżającym się turniejem postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetki partnerek piłkarzy reprezentacji Polski. Z naszymi WAGs możecie zapoznać się, klikając w poniższe linki:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane