Swiatsportu.pl
Marina Łuczenko-Szczęsna - żona Wojciecha Szczęsnego, bramkarza reprezentacji Polski powołanego na Euro 2020.

Piotr Molecki/East News

Tak prezentują się żony polskich bramkarzy powołanych na Euro 2020 (GALERIA)

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Euro 2020 rozpocznie się już za niespełna tydzień, a dokładnie 11 czerwca. W kadrze reprezentacji Polski na ten turniej znalazło się trzech bramkarzy: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski i Wojciech Szczęsny, ale dziś nie o nich będzie mowa, a o żonach naszych goalkeeperów. Jednej z nich z pewnością mogliście nie widzieć już od dłuższego czasu.

  • Na Euro 2020 pojedzie trzech polskich bramkarzy

  • Paulo Sousa wybrał Łukasza Fabiańskiego, Łukasza Skorupskiego i Wojciecha Szczęsnego

  • Dziś przyjrzymy się żonom naszych znakomitych goalkeeperów

Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi kobieta. Nasi bramkarze powołani przez Paulo Sousę na Euro 2020 z pewnością mają ogromne wsparcie od swoich małżonek, bowiem Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski oraz Wojciech Szczęsny stanęli już na ślubnym kobiercu.

Z pewnością najbardziej rozpoznawalną żoną wśród bramkarzy reprezentacji Polski jest Marina Łuczenko-Szczęsna. Tylko niektórzy mogą kojarzyć włoską miłość Łukasza Skorupskiego, czyli Matilde Rossi, a zdecydowanie najbardziej tajemnicza jest Anna Fabiańska. Jak wyglądają i czym zajmują się żony naszych goalkeeperów?

Piękne żony polskich bramkarzy. To one będą dopingowały mężów w trakcie Euro 2020

Marina Łuczenko-Szczęsna w Polsce stała się popularna, zanim jeszcze została żoną Wojciecha Szczęsnego. Wybranka naszego bramkarza ma ukraińskie korzenie, a rozpoznawalność zyskała dzięki udanym występom w wielu programach muzycznych, takich jak "Szansa na sukces" i "Droga do gwiazd", a także dzięki roli w serialu "39 i pół".

Dziś Marina kontynuuje swoją karierę muzyczną. Łuczenko poślubiła Szczęsnego 21 maja 2016 roku w Grecji, a ceremonię udało im się niemal do końca utrzymać w sekrecie. 30 czerwca 2018 roku na świat pierwszy i jak dotąd jedyny syn pary, któremu rodzice nadali imię Liam.

Projekt bez tytułu - 2021-06-05T152144.317

KSW 61: Jan Błachowicz wskazał faworyta walki Pudzianowski - Jurkowski

CZYTAJ DALEJ

Już znacznie mniej rozpoznawalna, choć równie zjawiskowa, co Marina Łuczenko-Szczęsna jest Matilde Rossi. To właśnie byłej włoskiej modelce Łukasz Skorupski postanowił powierzyć swe serce. Para poznała się w 2015 roku, a dwa lata później wzięła ślub roku i gołym okiem widać, iż oboje są bardzo szczęśliwi.

Według informacji serwisu WP SportoweFakty, Rossi miała zrezygnować z modelingu na prośbę męża. Od tego czasu Włoszka pomaga mężowi w treningu mentalnym i układa mu również dietę. Żona Skorupskiego może pochwalić się wyższym wykształceniem, bowiem studiowała biologię i studia te udało jej się ukończyć. W 2018 roku małżeństwo doczekało się pierwszego dziecka, a konkretnie syna Leonarda.


Bramkarzem, który również otrzymał powołanie od Paulo Sosy jest Łukasz Fabiański. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek w naszym tekście, Anna Fabiańska praktycznie nie pokazuje się w mediach społecznościowych i bardzo szanuje swoją prywatność. Kobietę można sporadycznie zobaczyć u boku mężna na jego profilu na Instagramie, bowiem sama nie prowadzi swojego konta.

Nasz bramkarz z żoną poznali się jeszcze w czasach liceum, a na ślubnym kobiercu stanęli 15 czerwca 2013 roku. Dwa lata później, w przededniu Wigilii, na świat przyszedł ich syn Jan. Co ciekawe, Anna Fabiańska jest starsza o pięć lat od swojego męża.

Na co dzień kobieta pracuje dla jednego z poznańskich banków. Fabiańska stroni od sesji zdjęciowych, wywiadów, czy bywania "na salonach", poświęcając się w pełni pracy i roli żony oraz matki.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >