Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

screen - Łączy nas piłka/YouTube

Zbigniew Boniek na konferencji pojawił się z bardzo drogim zegarkiem na ręku

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zbigniew Boniek w czwartek wziął udział w konferencji prasowej podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Opalenicy. Dla 65-latka są to ostatnie tygodnie w roli prezesa PZPN, bowiem już pod koniec sierpnia poznamy nowego szefa naszej federacji. "Zibi" na spotkaniu z dziennikarzami miał na swoim ręku bardzo drogi zegarek, który stał się obiektem ich zainteresowania.

  • Zbigniew Boniek pojawił się czwartek na konferencji prasowej

  • Prezes miał na swoim ręku bardzo drogi zegarek

  • "Zibi" niejako sam zainicjował na ten temat

Zbigniew Boniek jest jedną najważniejszych postaci w historii polskiego futbolu. Nie chodzi rzecz jasna tylko o jego dokonania roli prezesa PZPN, które w wielu aspektach są większe, a w innych wyraźnie niezadowalające, ale również to, jakie piętno obecny szef naszej odcisnął na krajowej piłce jeszcze jako zawodnik.

W ostatnich tygodniach Polak został również wybrany wiceprezydentem UEFA, dlatego po ustąpieniu z fotelu prezesa PZPN, Boniek nie pozostanie bez pracy, a na razie łączy obie te funkcje. Lata spędzone na wielu stanowiska w wielkiej piłce z pozwalają "Zibiemu" na nieprzeciętne wydatki, a jednym z takowych z pewnością jest jego zegarek marki Rolex.

Zbigniew Boniek: wiecie, jak działa szwajcarski zegarek?

Najważniejszą kwestią, która została poruszona na spotkaniu z dziennikarzami, to plan minimum na Euro 2020. Zbigniew Boniek podkreślił, że takowym jest wyjście z grupy.

W trakcie konferencji prasowej Boniek opowiadał także nieco przygotowaniach polskiej kadry i kwestiach organizacyjnych, co interesowało dziennikarzy. W pewnym momencie, a dokładniej w końcowej fazie spotkania, prezes PZPN wyjaśnił, jak wygląda funkcjonowanie reprezentacji Polski.

- Wiecie, jak działa szwajcarski zegarek? - zapytał retorycznie Boniek dziennikarzy i kontynuował. - Tak właśnie działa nasza reprezentacja - dodał wiceprezydent UEFA. 

Reprezentacja Polski w siatkówce

Polscy siatkarze byli wczoraj bliscy pobicia historycznego rekordu

CZYTAJ DALEJ

To tylko wznieciło ogień zainteresowania zegarkiem, który "Zibi" miał na ręku. 56-latek pojawił się na konferencji w sprzęcie najpopularniejszego producenta szwajcarskich zegarków, czyli firmy Rolex, a gazecie "Super Express" udał się ustalić, ile kosztowała prezesa to "cacko".

Drogi Rolex na ręku prezesa PZPN

Otóż jak dowiedział się "Super Express", Zbigniew Boniek był wyposażony w model Rolex Submariner No Date Automatik Herrenuhr Oyster Perpetual Ref 14060M F-Series. Gazeta ustaliła, że cena takiego sprzętu jest równowartością naprawdę dobrego samochodu, bowiem zegarek kosztował prezesa PZPN około 30 tysięcy złotych.

Rolex to bardzo prestiżowa marka i być może najpopularniejsza na świecie wśród producentów zegarków. Warto podkreślić, że jej ambasadorem jest nie kto inny jak Iga Świątek. Szwajcarzy bowiem dumnie wspierają najważniejsze zawody tenisowe już od dziesięcioleci.

Mimo wszystko w zegarek wiceprezydenta UEFA nie jest porównywalny ze sprzętem, jaki noszą piłkarze. Ich zegarki potrafią bowiem kosztować nawet trzykrotnie więcej, niż ten, który miał na sobie Boniek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Piłka nożna

Paulo Sousa broni Krychowiaka i Szczęsnego

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Dramatyczna sytuacja Derby County. Wayne Rooney zapowiada drastyczne kroki

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Słynny napastnik zapowiada koniec dominacji Roberta Lewandowskiego

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski w Bayernie Monachium

Piłka nożna

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Greuther Fuerth 3:1. Grał Lewandowski

Czytaj więcej >
Paweł Cibicki

Piłka nożna

Paweł Cibicki otrzymał czteroletni zakaz uprawiania sportu

Czytaj więcej >
Ojciec Nicoli Zalewskiego

Piłka nożna

Zmarł ojciec Nicoli Zalewskiego. We wrześniu widzieliśmy wzruszające sceny z jego udziałem

Czytaj więcej >