Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Półfinał Indian Wells nie dla Huberta Hurkacza

EN 01497483 0006
Rex Features/East News

Hubert Hurkacz nie zdołał awansować do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Polski tenisista musiał uznać wyższość Bułgara Grigora Dimitrowa. Obaj zawodnicy stoczyli pasjonujący pojedynek, a zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break.

• Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udział w turnieju ATP 1000 w Indian Wells

• Polak po pasjonującym pojedynku przegrał z Bułgarem Gregorem Dimitrowem

• Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break w trzecim, niezwykle zaciętym secie

Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udział w turnieju na kortach w Indian Wells. Tym razem lepszy od Polaka okazał się Grigor Dimitrow. Bułgarski tenisista pokonał naszego reprezentanta w trzech setach.

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Indian Wells

Hubert Hurkacz w czwartek późnym wieczorem czasu polskiego przystąpił do walki w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Rywalem naszego najlepszego tenisisty był Bułgar Grigor Dimitrow. Stawką oczywiście awans do najlepszej czwórki kalifornijskich zawodów.

Hurkacz kapitalnie prezentował się w poprzednich meczach na kortach Indian Wells. Polak przebrnął przez trzy rundy bez straty choćby seta. W pokonanym polu zostawił Aleksieja Popyrina, Francesa Tiafoe oraz w Asłana Karacjewa.

Jego rywalem w ćwierćfinale został Grigor Dimitrow. Bułgar był już jedną nogą poza turniejem. W meczu ⅛ finału przegrywał z wiceliderem rankingu ATP Daniłem Miedwiediewem. Od stanu 4:6, 1:4 zanotował jednak fantastyczny comeback i wyeliminował rosyjskiego tenisistę.

W starciu z Hubertem Hurkaczem Dimitrow niestety także okazał się lepszy. Polak i Bułgar stoczyli pasjonującą walkę. Finalnie po trzech setach wygrał Dimitrow, który wygrał 3:6, 6:4, 7:6(2).

Porażka Polaka po zaciętej batalii

Pierwszy set należał do Huberta Hurkacza. Tenisisci toczyli wyrównany bój. Polakowi jednak udało się przełamać serwis rywala i objąć prowadzenie. Po chwili zakończył pierwszego seta na swoją korzyść.

W drugiej partii nastąpiła jednak zamiana ról. Tym razem to Dimitrow dyktował warunki na korcie. Szybko udało mu się przełamać podanie Huberta Hurkacza i wyjść na prowadzenie 2:0. Polak jednak szybko doprowadził do wyrównania.

Dimitrow zdołał jednak kolejny raz przełamać Polaka i znów objął prowadzenie. Tym razem Hurkaczowi nie udało się już dogonić rywala i ten set zakończył się jego porażką. Dimitrow zwyciężył 6:4.

O losach rywalizacji zadecydował trzeci set. Ponownie był on bardzo wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim dominował już niestety Bułgar. Grigor Dimitrow wygrał 7:2 i całego seta 7:6. To właśnie 28. zawodnik rankingu ATP zagra w półfinale imprezy w Kalifornii.