Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ogromny kłopot Krzysztofa Piątka. Hertha sprowadziła słynnego napastnika
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Ogromny kłopot Krzysztofa Piątka. Hertha sprowadziła słynnego napastnika

Frank HoermannSVEN SIMONImago Sport and NewsEast News
Frank Hoermann/SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News

Krzysztof Piątek kilka dni temu otrzymał dobrą wiadomość, gdyż z drużyny Herthy Berlin odszedł jego główny rywal do miejsca w składzie, czyli Jhon Cordoba. Teraz jednak Polak ma poważny ból głowy, gdyż klub potwierdził transfer jeszcze lepszego napastnika. Do stolicy Niemiec przeprowadza się Stevan Jovetić, były gracz m.in. Manchesteru City i Interu Mediolan.

  • Krzysztof Piątek w kolejnym sezonie będzie miał nowego rywala do gry w ataku Herthy Berlin

  • Niemiecki klub potwierdził właśnie sprowadzenie Stevana Joveticia, byłego gracza m.in. Manchesteru City i Interu Mediolan

  • Polak, który dochodzi do siebie po kontuzji kostki, może mieć wielkie problemy z występami w pierwszym składzie

Krzysztof Piątek może mieś poważne problemy z grą w kolejnym sezonie. Rywalem Polaka do miejsca w ataku Herthy Berlin został właśnie Stevan Jovetić. Napastnik z Czarnogóry ma imponujące CV.

Krzysztof Piątek dostał poważnego rywala do gry w składzie Herthy

Kilka dni temu informowaliśmy o dobrej informacji, jaką otrzymał Krzysztof Piątek. Z Herthy Berlin odszedł Jhon Cordoba, główny rywal Polaka do miejsca ataku niemieckiej drużyny. Kolumbijczyk przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do FK Krasnodar (więcej TUTAJ).

Polak może w nowym sezonie mieć jednak jeszcze większe problemy z regularną grą, jeśli trener Herthy zdecyduje się na ustawienie z tylko jednym napastnikiem. Klub Krzysztofa Piątka właśnie potwierdził sprowadzenie nowego napastnika i jest to absolutny hit, jak na miarę Herthy.

Nowym zawodnikiem zespołu ze stolicy Niemiec został Stevan Jovetić. Doświadczony Czarnogórzec to były zawodnik m.in. Manchesteru City, Interu Mediolan, Sevilli i Fiorentiny. Ostatni sezon spędził natomiast w AS Monaco, gdzie również radził sobie bardzo dobrze.

Po sezonie 2020/2021 umowa Joveticia z klubem Ligue 1 dobiegła jednak końca. 31-latek na zasadzie wolnego transferu przeniósł się właśnie do Herthy Berlin. W klubie liczą na doświadczenie słynnego napastnika.

- Stefan wniesie dużo doświadczenia z najlepszych lig w Europie. Czy to w Premier League, Serie A, Ligue 1 czy LaLiga, wszędzie strzelał swoje gole. To typ napastnika, który bardzo nam pomoże. Naprawdę nie możemy się tego doczekać - powiedział w rozmowie z klubowymi mediami dyrektor Herthy Fredi Bobić.

Stefan Jovetić podpisał z niemieckim klubem umowę, która obowiązywać będzie przez dwa lata. Zawarto w niej także klauzulę umożliwiająca przedłużenie o kolejny rok. Transfer 31-latka może być poważnym problemem dla Krzysztofa Piątka.

Nowy nabytek Herthy pozbawi Piątka miejsca w składzie?

Polak wciąż dochodzi do siebie po urazie kostki, którego nabawił się w końcówce ubiegłego sezonu.Piątek prawdopodobnie opuści kilka pierwszych meczów nowego sezonu i do dyspozycji trenera będzie dopiero we wrześniu. Do tego czasu Jovetić może mieć już ugruntowaną pozycję w ataku, zwłaszcza jeśli kilka razy wpisze się na listę strzelców.

Już w poprzednim sezonie Krzysztof Piątek miewał problemy z załapaniem się do wyjściowego składu. Lepiej od reprezentanta Polski prezentował się wspomniany Jhon Cordoba. Wprawdzie obaj zawodnicy strzelili po 7 goli w sezonie 2020/2021, jednak Kolumbijczyk potrzebował do tego zdecydowanie mniej występów niż Polak. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane