Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Krzysztof Piątek ma powody do radości. Hetha sprzedaje rywala Polaka
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Krzysztof Piątek ma powody do radości. Hetha sprzedaje rywala Polaka

Matthias Koch via www.imago-images.deImago Sport and NewsEast
Matthias Koch via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East

Krzysztof Piątek dochodzi do siebie po urazie kostki, który wyeliminował go z udziału w Euro 2020, a tymczasem Hertha Berlin podjęła bardzo ważną dla niego decyzję. Niemiecki klub poinformował, że z drużyną pożegna się główny rywal Polaka do gry w pierwszym składzie Jhon Cordoba. Kolumbijczyk ma już nowy klub. 

  • Hertha Berlin potwierdziła dobre informacje dla Krzysztofa Piątka

  • Niemiecki klub zdecydował się sprzedać Jhona Cordobę, głównego rywala Polaka do gry w podstawowym składzie

  • Kolumbijczyk ma już nowy klub. Przeniesie się do rosyjskiego FK Krasnodar

Krzysztof Piątek ma powody do zadowolenia. Z Herthy Berlin odejdzie bowiem jego wielki rywal do gry w pierwszym składzie. Kolumbijczyk Jhon Cordoba więcej nie zagra w klubie ze stolicy Niemiec.

Krzysztof Piątek traci rywala do gry w pierwszym składzie Herthy

Krzysztof Piątek dochodzi do siebie po urazie, który wyeliminował go z gry na Euro 2020. Napastnik w końcówce ubiegłego sezonu Bundesligi doznał złamania kostki i nie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na turnieju przez selekcjonera Paulo Sousę (więcej TUTAJ).

Nim zobaczymy Piątka ponownie na boisku minie jeszcze przynajmniej kilka tygodni. Polak ma jednak powody do zadowolenia. Hertha Berlin podjęła bowiem decyzję, na której nasz rodak może mocno skorzystać.

Klub ze stolicy Niemiec zdecydował się sprzedać Jhona Cordobę. Kolumbijczyk w ubiegłym sezonie był głównym rywalem Krzysztofa Piątka do gry w podstawowym składzie Herthy. Klubowa strona internetowa przekazała, że Cordoba przeniesie się do FK Krasnodar.

Cordoba trafi do rosyjskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego. Obie strony już porozumiały się w kwestii szczegółów transferu. Na razie nie ujawniono jednak kwoty transferu Kolumbijczyka. 

Jhon Cordoba odchodzi do ligi rosyjskiej

28-letni Cordoba w drużynie Herthy Berlin występował od września 2020 roku. Wcześniej reprezentował barwy m.in. 1. FC Koeln i Espanyolu Barcelona. W minionym sezonie pojawił się na boisku w 21 meczach Bundesligi, w których strzelił 7 goli i zanotował dwie asysty. 

Dla porównania Krzysztof Piątek zanotował 32 występy dla Herthy Berlin w ligowych zmaganiach. Polski napastnik również zdobył 7 goli, a także dwie asysty. Na jego niekorzyść przemawiał jedynie fakt, że musiał rozegrać więcej spotkań, by dorównać liczbami Kolumbijczykowi.

Hertha Berlin rozpocznie zmagania w kolejnym sezonie Bundesligi 15 sierpnia. Pierwszym przeciwnikiem stołecznej drużyny będzie 1. FC Koeln. Na razie nie wiadomo, czy Krzysztof Piątek zdoła wyleczyć uraz do tego czasu. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane