Swiatsportu.pl
Srebrny medal Adriana Castro

Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski/Twitter.com

Adrian Castro ze srebrnym medalem na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Polacy zrobili drugi medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Tym razem srebro wywalczył Adrian Castro. Nasz szermierz zaczął turniej od porażki, ale później odniósł siedem zwycięstw. Ostatecznie w finale przegrał, ale i tak może cieszyć się z życiowego sukcesu, choć to dla niego już drugi krążek z paraolimpiady.

  • Adam Castro został wicemistrzem igrzysk paraolimpijskich w Tokio

  • Nasz szermierz w dzisiejszym turnieju odniósł siedem zwycięstw i zaznał dwóch porażek

  • W finale lepszy okazał się Chińczyk Yank Feng

Wczoraj zainaugurowano igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Pierwszy dzień rywalizacji dla naszych sportowców jest bardzo udany. Już rano informowaliśmy Was o brązowym krążku Marcina Polaka i Michała Ładosza (więcej tutaj).

Polacy zafundowali nam jednak jeszcze więcej emocji. Adam Castro wywalczył dla nas drugi krążek tego dnia, zajmując drugie miejsce w turnieju szermierzy. To dla niego drugi medal paraolimpiady. Pierwszy zdobył przed pięcioma laty w Rio de Janeiro.

Robert Lewandowski i Leo Messi

Robert Lewandowski może zagrać w jednej drużynie z Leo Messim

CZYTAJ DALEJ

Rewelacyjna seria naszego szermierza w Tokio

Nasz szermierz niezbyt dobrze rozpoczął rywalizację dzisiejszego dnia. Pierwszy pojedynek Adam Castro przegrał. W kolejnych pięciu odniósł już zwycięstwa, okazując się lepszym odpowiednio reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Alberta Kamałowa, Białorusina Andrija Praniewicza, Irakijczyka Ammara Alima, Chińczyka Yank Fenga oraz Japończyka Ryujiego Ondny.

Tym samym 31-latek awansował do ćwierćfinału. Tam jego rywalem był Węgier Istvan Tarjanyi, którego Polak bezdyskusyjnie pokonał 15:4.

W półfinale Castro zmierzył się z Grekiem Panagiotisem Triantafyllou. Reprezentant Polski miał zatem dużą okazję do rewanżu za porażkę w półfinale igrzysk w Rio de Janeiro, którą wykorzystał. Udało mu się wygrać 15:13 i zapewnić sobie medal.

Adam Castro przegrał w finale paraolimpiady w Tokio, ale ma srebrny medal

W finale Adam Castro spotkał się ponownie z Yankiem Fengiem. Tym razem niestety wynik był odwrotny.

Finał zakończył się drugą porażką Castro dzisiejszego dnia. Chińczyk tym razem wygrał z naszym zawodnikiem 15:11. Jak relacjonował w mediach społecznościowych Michał Pol o sukcesie przedstawiciela gospodarzy "zaważyły drobne" Polaka.

Igrzyska paraolimpijskie potrwają od 24 sierpnia do 5 września. Jeśli tegoroczna odsłona imprezy będzie udana tak jak poprzednie, to nasi sportowcy powinni przywieźć do kraju nawet ponad 30 medali. W Londynie w 2012 roku zdobyli ich 36, a cztery lata później w Rio de Janeiro 39.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: