Swiatsportu.pl > Siatkówka > Co da zwycięstwo w grupie Polkom? Dziś trudny mecz z Bułgarią na ME
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:45

Co da zwycięstwo w grupie Polkom? Dziś trudny mecz z Bułgarią na ME

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet
Polska Siatkówka/Facebook.com

Reprezentacja Polski w siatkówce rozegra dziś swój ostatni mecz grupowy. Rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie Bułgaria. Biało-Czerwone powalczą w nim o pierwsze miejsce, co może znacząco im ułatwić grę w kolejnej fazie. O której i gdzie oglądać bardzo ważne spotkanie naszej kadry?

  • Polki zagrają dziś z Bułgarkami o zwycięstwo w grupie

  • Co ciekawe, Biało-Czerwone nie muszą wygrać tego spotkania, aby zająć pierwsze miejsce

  • Mecz rozpocznie się o godz. 19:30

Jak na razie mistrzostwa Europy w siatkówce są bardzo udane dla Polek. Biało-Czerwone prowadzą w grupie z kompletem zwycięstw. Nasze siatkarki mogą jednak stracić swoją pozycję, jeśli dziś przegrają z Bułgarią 0:3 lub 1:3.

Natomiast przegrana 2:3 zapewni zawodniczkom Jacka Nawrockiego wygranie rywalizacji grupowej. To może znacząco ułatwić reprezentacji Polski grę w fazie finałowej. Wiadomo już bowiem, na kogo mogą trafić.

Reprezentacja Polski nie musi pokonać Bułgarii, aby wygrać grupę

Polskie siatkarki dziś zagrają z Bułgarkami. To będzie pierwszy tak poważny sprawdzian siatkarek. To dej pory nasze zawodniczki miały tylko dwie bardziej wymagający przeprawy, którymi były starcia z Niemkami (więcej tutaj) i Czeszkami (więcej tutaj), ale nie może się to równać z tym, co czeka Biało-Czerowne w starciu ze współorganizatorami mistrzostw Europy.

Bułgarki mają od dwa punkty mniej od Polek. Najbliższe przeciwniczki naszego zespołu niespodziewanie przegrały z Niemkami 1:3, które podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały właśnie w takim stosunku.

Mimo to należy się spodziewać bardzo trudnego meczu dla naszych siatkarek. Stawka jest również wysoka, bo chodzi o zwycięstwo w grupie. Aby Polki wygrały rywalizację w grupie, nie mogą przegrać dziś 0:3 i 1:3. Nawet porażka 2:3 da im jeden punkt pierwsze miejsce, bowiem rywalki zgarną "dwa oczka" i wówczas stracą do naszej ekipy jedno. Aktualnie Bułgarki tracą do reprezentacji Polski dwa punkty.

W przypadku zajęcia pierwszego miejsca w grupie Biało-Czerwone w 1/8 finału ME zagrają z czwartym zespołem grupy D, czyli Szwecją. Jeśli jednak Polkom przypadnie druga pozycja, to najpewniej czeka je starcie z Ukrainą.

Gdzie oglądać dzisiejszy mecz Polek na mistrzostwach Europy?

Maliwna Smarzek-Godek przyznała w wywiadzie dla Polsatu Sport, że to, co Polki osiągnęły do tej pory, nie ma żadnego znaczenia i spotkanie z Bułgarią będzie trudne.

- Nie ma znaczenia, że dobrze grałyśmy pewnie z Hiszpanią. Chciałabym, żeby Bułgarki nam się postawiły, liczę na ciężkie spotkanie, potrzebujemy takiego meczu - powiedziała kapitanka naszej kadry. Dzisiejsze spotkanie reprezentacji Polski w siatkówce z Bułgarią rozpocznie się o godz. 19:30. Mecz będzie można oglądać na kanałach Super Polsatu, Polsatu Sport oraz za pośrednictwem serwisu Ipla TV.

Turniej potrwa do 4 września. Mecze decydujące o medalach zostaną rozegranie w Serbii.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane