Swiatsportu.pl > Inne sporty > Dramatyczny wpis Kamili Przybyła. Polka zakończyła karierę
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:45

Dramatyczny wpis Kamili Przybyła. Polka zakończyła karierę

Projekt bez tytułu - 2021-08-24T112839.622
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamila Przybyła, polska zawodniczka w skoku o tyczce opublikowała w mediach społecznościowych emocjonujący wpis, w którym poinformowała o zakończeniu kariery. - Psychicznie jestem na dnie… - napisała 25-latka w gorzkim wpisie.

  • Kamila Przybyła 25-letnia skoczkini o tyczce zakończyła karierę

  • Polka w ostatnich latach zmagała się z kolejnymi kontuzjami

  • Reprezentantka Polski w emocjonalnym wpisie przekazała powody swojej decyzji

Kamila Przybyła, reprezentantka Polski w skoku wzwyż, ma za sobą kilka bardzo trudnych miesięcy. Polka w ostatnim czasie zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które ostatecznie doprowadziły do zakończenia jej kariery.

Kamila Przybyła zakończyła karierę

Zawodniczka na początku roku zmagała się z urazem ścięgna Achillesa, przez który opuściła sezon halowy. Przybyła musiała się poddać operacji, ale kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, doznała kontuzji mięśnia czworogłowego.

Polka spróbowała jeszcze w ostatniej chwili zdobyć kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio. Niestety kontuzja uniemożliwiła jej udane starty na mistrzostwach Polski i ostatecznie nie udało jej się wywalczyć przepustki na igrzyska.

- Gdyby tego było mało, znów poczułam ból Achillesa operowanego 2 lata temu… Byłam załamana, przez te 4 lata walki z Achillesami miałam nadzieje, że już wszystko mam za sobą… - napisała lekkoatletka.

- Codziennie rano po wstaniu z łóżka ledwo chodziłam po domu, „rozchodzenie” Achillesów trwało bardzo długo, a przecież trzeba było się zebrać i iść na trening dać z siebie 100%. Codziennie rano płakałam z bezsilności, bo żadna terapia nie pomagała - dodała.

Dramatyczny wpis polskiej zawodniczki

Zawodniczka wyznała, że przed każdym treningiem musiała brać leki przeciwbólowe. Dodała, że na mistrzostwach Polski ból był tak silny, że żadne środki nie były w stanie jej pomóc. Jednocześnie wyjawiła, że pojawiły się obawy przed jeszcze groźniejszą kontuzją.

- Przez te wszystkie lata walczyłam ze zdrowiem, bo przecież jestem fighterka. Za każdym razem gdy upadałam, zaciskałam zęby i się podnosiłam - napisała 25-latka. Następnie dodała, że z obecnej sytuacji nie jest w stanie się podnieść i postanowiła zakończyć karierę sportową.

- Psychicznie jestem na dnie… Nie mam siły już dalej walczyć, dlatego podjęłam decyzje o zakończeniu swojej kariery sportowej. Wiem ze nie zrobiłam w sporcie wszystkiego, na co mnie stać, ale zdrowie po prostu mi na to nie pozwala - przekazała Przybyła.

25-latka dała się poznać szerszej publiczności w 2015 roku podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego, kiedy skoczyła 4,30. Dwa lata później zajęła czwarte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Na swoim koncie ma także dwa wicemistrzostwa Polski (2016, 2017), a także dwa halowe mistrzostwa Polki (2017, 2018).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane