Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polskie siatkarki nadal niepokonane na ME 2021. Tak wygląda sytuacja w tabeli
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:45

Polskie siatkarki nadal niepokonane na ME 2021. Tak wygląda sytuacja w tabeli

dsadsa
facebook.com/Polska Siatkówka

Polskie siatkarki w poniedziałek pokonały Hiszpanki 3:0 w swoim czwartym meczu na mistrzostwach Europy 2021. Polki wciąż pozostają niepokonane i pewnie zmierzają po awans do kolejnej rundy. Dzięki czterem wygranym z rzędu Biało-Czerwone są na samym szczycie swojej grupy.

• Polskie siatkarki wygrały w poniedziałek z Hiszpanię 3:0 w kolejnym meczu na ME 2021

• Dla Polek była to już czwarta wygrana na turnieju po zwycięstwach nad Niemkami, Greczynkami i Czeszkami

• Polki umocniły się na pozycji lidera grupy B i są o krok od jej wygrania

Polskie siatkarki zanotowały dzisiaj już czwarte zwycięstwo podczas mistrzostw Europy. Po zwycięstwach nad Niemkami, Czeszkami i Greczynkami przyszła wygrana w meczu z Hiszpankami. Polki dzięki temu umocniły się na pozycji lidera grupy.

Polskie siatkarki wciąż niepokonane na ME

Poniedziałkowy mecz polskich siatkarek z Hiszpankami był wyjątkowo jednostronnym widowiskiem. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego dominowały w każdej partii i pewnie wygrały 3:0. W ostatnim secie Biało-Czerwone pozwoliły ugrać swoim rywalkom tylko 8 punktów (więcej TUTAJ)!

Było to już czwarte zwycięstwo Polek na mistrzostwach Europy. Wcześniej nasze zawodniczki uporały się z Niemkami, Czeszkami i Greczynkami. Wrażenie robi styl, w jakim nasze panie radzą sobie z kolejnymi drużynami. Do tej pory oddały rywalkom tylko dwa sety.

Już przed spotkaniem z Hiszpankami Polki były zdecydowanym liderem grupy B. Po efektownej wygranej nad drużyną z Półwyspu Iberyjskiego Polska umocniła się na pozycji numer jeden. Jest jedynym zespołem, który może się pochwalić kompletem punktów.

Nasze siatkarki uzbierały 12 “oczek” i są o krok od zapewnienia sobie pierwszego miejsca w grupie. Polki mogą wygrać rywalizację w grupie B nawet bez wychodzenia na parkiet. Wystarczy, że we wtorek Bułgarki, które znajdują się na drugim miejscu, przegrają z Czeszkami.

Polki o krok od wygrania swojej grupy

Bułgarki będą także ostatnimi rywalkami Biało-Czerwonych w fazie grupowej ME 2021. Jeśli współorganizatorki turnieju jednak wygrają z Czeszkami, naszym siatkarkom do wygrania grupy wystarczy zwyciężenie w dwóch setach bezpośredniej konfrontacji. Mecz Polska-Bułgaria odbędzie się w środę o godzinie 19:30.

Tabela grupy B ME w siatkówce kobiet 2021 (kolejno zwycięstwa/porażki, punkty, bilans setów)

1. Polska - 4/0 porażek, 12 pkt, 12:2

2. Bułgaria - 2/1 - 7 pkt, 8:3

3. Czechy - 2/2 - 6 pkt, 6:7

4. Niemcy - 2/1 - 5 pkt, 7:6

5. Hiszpania - 1/3 - 2 pkt, 4:11

6. Grecja - 0/4 - 1 pkt, 2:12