Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polskie siatkarki pokonały Hiszpanię 3:0
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:45

Polskie siatkarki pokonały Hiszpanię 3:0

fb polska siatkówka
facebook.com/Polska Siatkówka

Polskie siatkarki w poniedziałek wróciły do rywalizacji w mistrzostwach Europy. Tym razem przeciwniczkami "Biało-Czerwonych" były zawodniczki z Hiszpanii. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie dały żadnych szans siatkarkom z Półwyspu Iberyjskiego. Polki wygrały szybko 3:0.

• Polskie siatkarki rozegrały w poniedziałek czwarty mecz na mistrzostwach Europy

• Rywalkami "Biało-Czerwonych" były tym razem zawodniczki z Hiszpanii

• Polki nie dały żadnych szans Hiszpankom i zwyciężyły łatwo w trzech setach

Polskie siatkarki kontynuują zwycięską serię na ME 2021. W poniedziałek nasze zawodniczki wygrały już czwarty mecz z rzędu. Tym razem wyższość Polek musiały uznać Hiszpanki.

Polskie siatkarki zmierzyły się z Hiszpanią

W poniedziałek o godzinie 19:30 do rywalizacji na ME 2021 wrócił polskie siatkarki. Podopieczne Jacka Nawrockiego do tej pory imponowały formą podczas europejskiego czempionatu. "Biało Czerwone" wygrały wszystkie trzy spotkania.

Nasze zawodniczki pokonały już Niemki, Greczynki i Czeszki. Z kompletem zwycięstw Polki prowadziły w tabeli grupy B. W poniedziałek na drodze naszych siatkarek stanął kolejny rywal, drużyna Hiszpanii.

Hiszpanki wciąż liczyły się w walce o wyjście z grupy, więc wiadomo było, że w poniedziałek nie ułatwią zadania Polkom. Boisko szybko jednak zweryfikowało plany zawodniczek z południa Europy. Już pierwsza partia pokazała, kto jest znacznie lepszy tego dnia.

Polki zdominowały grę w każdym elemencie i szybko wyszły na wysokie prowadzenie. Już po kilkunastu minutach prowadziły 12:6. Przewaga ta z czasem jeszcze rosła. Pierwszy set zupełnie bez historii. Łatwe zwycięstwo Polek 25:15.

Druga partia to niemal powtórka z pierwszego seta. Polki z łatwością odskakiwały rywalkom na kilka punktów i pewnie zmierzały do zwycięstwa. Hiszpanki znowu zdołały ugrać tylko 15 punktów.

Łatwe zwycięstwo Polek nad Hiszpanią

Od początku trzeciego seta Polki znowu narzuciły Hiszpankom "zabójcze" tempo. Znów na prawym skrzydle szalała Malwina Smarzek. W obronie dobrze prezentowała się Martyna Grajber. Przewaga Polek znów rosła z każdym kolejnym atakiem. "Biało-Czerwone" prowadziły nawet 15:6!

W polskiej drużynie wyróżniały się zwłaszcza Malwina Smarzek, która była wręcz bezbłędna w ataku. Na pochwały zasłużyły dzisiaj także m.in Martyna Czerniańska, czy Martyna Grajber - dobra na zagrywce, skuteczna w obronie, ale i ataku.

Polkom na parkiecie wychodziło niemal wszystko. Młoda drużyna Hiszpanek natomiast grała bardzo chaotycznie i nie potrafiła sobie poradzić ze świetnie dysponowanymi Polkami. Trzeci set był dobitnym podsumowaniem tego spotkania. Nasze siatkarki zdemolowały Hiszpanki aż 25:8! W całym spotkaniu wygrały spokojnie 3:0.

Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet 2021, Polska - Hiszpania 3:0 (25:15, 25:15, 25:8)

Wyjściowe składy:

Polska: Łukasik, Górecka, Wenerska, Smarzek, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Stenzel, Jagła

Hiszpania: Escamilla, Segura Palleres, Montoro,  Varela Gomez, Alejandra Alvarez, Castellano, Sanchez