Swiatsportu.pl
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Stoch jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii polskich skoków narciarskich. Skoczek z Zębu ma na swoim koncie ogromną ilość trofeów, których widokiem wreszcie postanowił się podzielić. Nasz mistrz otwiera bowiem galerię ze wszystkimi zdobyczami, dzięki czemu jego fani będą mogli zobaczyć je na własne oczy.

  • Kamil Stoch otwiera galerię ze swoimi trofeami

  • Skoczek ma na swoim koncie m.in. złote medale olimpijskie i Kryształowe Kule

  • Wystawę naszego mistrza będzie można podziwiać w centrum Zakopanego

Kamil Stoch w trakcie swojej bogatej kariery zdobył tyle trofeów, że aż trudno sobie wyobrazić, gdzie udało mu się je do tej pory pomieścić. Polak ma na swoim koncie m.in. trzy złote medale igrzysk olimpijskie, dwie Kryształowe Kule za Puchar Świata i trzy Złote Orły za triumfy w Turnieju Czterech Skoczni.

Do tej pory skoczek z Zębu trzymał je tylko dla swojego widoku, ale ku uciesze fanów już lada dzień możne będzie je na własne oczy. Stoch postanowił bowiem otworzyć galerię ze swoimi nagrodami, tak aby kibice mogli je zobaczyć już nie z odległości kilkudziesięciu metrów, a kilkunastu centymetrów i nie na zdjęciach, a na własne oczy.

Projekt bez tytułu - 2021-06-24T111731.950

Polsce należał się rzut karny w meczu ze Szwecją? Sędzia nie ma wątpliwości

CZYTAJ DALEJ

Kamil Stoch pokaże swoje trofea kibicom

Nasz mistrz podzielił się tą wiadomością za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Kamil Stoch zdradził, że jego galeria będzie nosiła nazwę "Kamiland" i przekazał szczegółowe informacje na temat tego, gdzie zostanie zlokalizowana oraz co kibice będą mogli w niej zobaczyć.

- W galerii znajdują się wszystkie moje sportowe trofea, mnóstwo pamiątek i wspomnień. Z bliska zobaczycie prawie pół tysiąca eksponatów, w tym między innymi medale olimpijskie, Złote Orły czy Kryształowe Kule - wylicza Stoch.

Ekspozycja nie będzie opierała się tylko na oglądaniu nagród zdobytych przez naszego mistrza, ale on sam będzie opowiadał zwiedzającym o niektórych trofeach.

- Sam będę Waszym przewodnikiem i w przekazach audiowizualnych opowiem o najciekawszych momentach mojej sportowej kariery - zdradził trzykrotny mistrz olimpijski.

Gdzie będzie zlokalizowany Kamiland?

W galerii zostanie zorganizowane także miejsce dla prawdziwych maniaków skoków narciarskich. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć, a być może nawet dotknąć narty skoczka, narzędzia do ich serwisowania, kombinezony oraz igelit.

Kamil Stoch w swoim wpisie podkreślił, że chce również pokazać, jak wyboista była jego droga na szczyt oraz ma nadzieję, iż jego kariera stanie się inspiracją dla innych. Skoczek podał także lokalizację, swojej wystawy, która ze względu na popularność powinna odpowiadać kibicom oraz zaprosił wszystkich chętnych do zwiedzania.

- Zapraszam od 11 lipca, codziennie od 10 do 18. Zakopane, ul. K. Przerwy - Tetmajera 6 - kończy swój wpis dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >