Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Kamil Stoch przeszedł zabiegł usunięcia narośli na kostce
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Kamil Stoch przeszedł zabiegł usunięcia narośli na kostce

Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Kamil Stoch przeszedł w ostatnich dniach operację

  • Na jego prawej kostce pojawiła się narośl, którą trzeba była usunąć

  • Dla naszego mistrza to już drugi tego typu zabieg

  • Polaka czeka kilkudniowa przerwa w treningach

Kamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych skoczków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski od dekady niemal nieprzerwanie nie wypada z czołówki, mimo upływu lat i pewnych problemów ze zdrowiem.

W 2014 roku zawodnik z Zębu przeszedł pierwszą operację usunięcia narośli na kostce. Wówczas dolegliwości pojawiły się w lewej nodze. Niestety po latach problem powrócił i Stoch w ostatnich dniach musiał znów poddać się zabiegowi, ale tym razem w prawej nodze.

Kamil Stoch przeszedł operację

Nasz najbardziej utytułowany skoczek w historii poinformował dziś na swoim Instagramie, że musiał poddać się zabiegowi usunięcia narośli, której pojawiło się na jego prawej kostce.

- Powtórka z rozrywki. W grudniu 2014 przeszedłem zabieg usunięcia narośli kostnej. Przypadłość skoczka... Tym razem druga noga, ale trafił mi się lepszy termin - napisał Kamil Stoch.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nawiązał do wydarzeń sprzed ponad sześciu lat, kiedy stracił przedświąteczną część Pucharu Świata, wracając do rywalizacji przy okazji Turnieju Czterech Skoczni.

Trzeba przyznać, że Polakowi faktycznie trafił się dużo bardziej dogodny termin, bowiem przygotowania do sezonu olimpijskiego nie są jeszcze na zaawansowanym etapie. Przede wszystkim, skoczkowie mają teraz przerwę od startów, dlatego to był najlepszy moment na wykonanie takiego operacji.

Nasz mistrz czuje się dobrze, ale chodzi o kulach

Kamil Stoch w opublikowanym poście na Instagramie przekazał także, że czuje się dobrze, ale na zdjęciu widać, iż 33-latek przez najbliższe dni będzie chodził o kulach.

- Czuję się dobrze i dostałem wolny weekend – podkreślić trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej minionego sezonu Pucharu Świata.

Polscy skoczkowie mieli bardzo krótki urlop po minionym sezonie, choć w trakcie przygotowań do kolejnej zimy zawodnicy otrzymają jeszcze kilka dni wolnego, o czym szerzej tutaj, na naszych łamach mówił Michal Dolżeal. Dla sportowców uprawiających sporty zimowe będzie to bardzo ważny rok, ze względu na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W ich trakcie Stoch będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego na dużej skoczni po raz drugi z rzędu, bowiem pierwszy raz ta sztuka udała mu się w Pjongczangu. Jeśli „Rakiecie z Zębu” ta sztuka się uda, to bez wątpienia jego wyczyn może być dla innych nawet nieosiągalny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Kamil Stoch
Powiązane