Swiatsportu.pl
Kamil Stoch

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch przeszedł zabiegł usunięcia narośli na kostce

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Stoch musiał przejść operację. Trzykrotny mistrz miał problemy z prawą nogą, a dokładnie kostką, na której pojawiła się narośl. Lider naszej kadry czuje się dobrze, ale chodzi o kulach i czeka go najprawdopodobniej kilkudniowa przerwa od treningów. Reprezentant Polski cieszy się, że "ma otrzymał wolny weekend".

  • Kamil Stoch przeszedł w ostatnich dniach operację

  • Na jego prawej kostce pojawiła się narośl, którą trzeba była usunąć

  • Dla naszego mistrza to już drugi tego typu zabieg

  • Polaka czeka kilkudniowa przerwa w treningach

Kamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych skoczków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski od dekady niemal nieprzerwanie nie wypada z czołówki, mimo upływu lat i pewnych problemów ze zdrowiem.

W 2014 roku zawodnik z Zębu przeszedł pierwszą operację usunięcia narośli na kostce. Wówczas dolegliwości pojawiły się w lewej nodze. Niestety po latach problem powrócił i Stoch w ostatnich dniach musiał znów poddać się zabiegowi, ale tym razem w prawej nodze.

Kamil Stoch przeszedł operację

Nasz najbardziej utytułowany skoczek w historii poinformował dziś na swoim Instagramie, że musiał poddać się zabiegowi usunięcia narośli, której pojawiło się na jego prawej kostce.

- Powtórka z rozrywki. W grudniu 2014 przeszedłem zabieg usunięcia narośli kostnej. Przypadłość skoczka... Tym razem druga noga, ale trafił mi się lepszy termin - napisał Kamil Stoch.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nawiązał do wydarzeń sprzed ponad sześciu lat, kiedy stracił przedświąteczną część Pucharu Świata, wracając do rywalizacji przy okazji Turnieju Czterech Skoczni.

Trzeba przyznać, że Polakowi faktycznie trafił się dużo bardziej dogodny termin, bowiem przygotowania do sezonu olimpijskiego nie są jeszcze na zaawansowanym etapie. Przede wszystkim, skoczkowie mają teraz przerwę od startów, dlatego to był najlepszy moment na wykonanie takiego operacji.

Nasz mistrz czuje się dobrze, ale chodzi o kulach

Kamil Stoch w opublikowanym poście na Instagramie przekazał także, że czuje się dobrze, ale na zdjęciu widać, iż 33-latek przez najbliższe dni będzie chodził o kulach.

- Czuję się dobrze i dostałem wolny weekend – podkreślić trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej minionego sezonu Pucharu Świata.

Polscy skoczkowie mieli bardzo krótki urlop po minionym sezonie, choć w trakcie przygotowań do kolejnej zimy zawodnicy otrzymają jeszcze kilka dni wolnego, o czym szerzej tutaj, na naszych łamach mówił Michal Dolżeal. Dla sportowców uprawiających sporty zimowe będzie to bardzo ważny rok, ze względu na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W ich trakcie Stoch będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego na dużej skoczni po raz drugi z rzędu, bowiem pierwszy raz ta sztuka udała mu się w Pjongczangu. Jeśli „Rakiecie z Zębu” ta sztuka się uda, to bez wątpienia jego wyczyn może być dla innych nawet nieosiągalny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy Kiełbasa

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Kamil Stoch Letnie Grand Prix Kubacki Żyła

Skoki narciarskie

Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dawid Kubacki wygrywa zawody Letniego Grand Prix w Wiśle

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Kamil Stoch pokazał zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Serce pęka"

Czytaj więcej >