Swiatsportu.pl
Kamil Stoch

JURE MAKOVEC/AFP/East News

Kamil Stoch szczerze o prologu w Rasnowie. "musiałem załapać o co chodzi"

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Stoch bardzo udanie prezentował się dziś na skoczni w Rasnovie. Podczas I treningu nie było tego jeszcze widać, ale już podczas II Polak uplasował się na 4. Pozycji. Za to w prologu rozegranym zamiast kwalifikacji, nasz mistrz zajął 3. miejsce. W ro

  • Kamil Stoch w Rasnovie pokazuje, że jest na dobrej drodze, aby znów zajmować czołowe lokaty

  • Nasz mistrz podczas II treningu oraz prologu uplasował się w najlepszej „4”

  • Reprezentant Polski podkreślił, że największy problem z jego skokami leżał w pozycji najazdowej

Karuzela Pucharu Świata w tym tygodniu zawitała do Rasnova. Rumuński kompleks po raz drugi w historii gości najlepszych skoczków globu. Z pewnością polskich kibiców może cieszyć dobra postawa naszych reprezentantów podczas dzisiejszych treningów oraz prologu.

Szczególne powody do zadowolenia po czwartkowych próbach może mieć Kamil Stoch. Nasz mistrz po fatalnym weekendzie w Zakopanem, gdzie zajmował 20. i 23. pozycję, zaniepokoił prawdopodobnie nie tylko kibiców, ale również sztab i samego siebie. Jednak szybko udało się odnaleźć przyczynę tak słabych rezultatów, dzięki czemu nasz mistrz ponownie może walczyć o czołowe lokaty.

Kamil Stoch zdradził przyczynę słabych skoków w Zakopanem

Dyspozycja Kamila Stocha w porównaniu do Zakopanego uległa zdecydowanej poprawie. Choć reprezentant Polski nie miał jeszcze okazji potwierdzić tego w trakcie zawodów, to jego rezultaty podczas treningów i prologu, dają nadzieję na nie tylko pomyślny weekend, ale przede wszystkim udane mistrzostwa świata, które startują już 23 lutego.

Lider naszej kadry po prologu, w którym zajął 3. miejsce, w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że przyczyną nieudanego weekendu w stolicy Tatr, były problemy z odpowiednią pozycją najazdową.

- Dziś było mnóstwo pracy. Może nie dużo nowych rzeczy, bo musieliśmy coś zmienić w pozycji, która w Zakopanem nie funkcjonowała i potrzebowałem paru skoków by "załapać" o co chodzi – powiedział przed kamerą "TVP Sport" skoczek z Zębu

„Nic nie dostaję tu za darmo”

Kamil Stoch w rozmowie z „TVP Sport” przyznał również, że praca nad tym elementem jest niezwykle trudna i pochłania wiele wysiłku oraz czasu.

- Jest trudno, nic nie dostaję tutaj za darmo. Muszę "wydrapywać spod śniegu" każdy dobry efekt. Jest to poświęcenie, na które jestem gotów – zadeklarował trzykrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

Polscy skoczkowie będą rywalizować jutro w konkursie indywidualnym na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Zawody rozpoczną się o 14:15 i będzie można je obejrzeć na kanałach TVP1, TVP Sport oraz w serwisie sport.tvp.pl.

Na starcie pojawi się 7 naszych zawodników. Oprócz Kamila Stocha będą to: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny, a także Paweł Wąsek. O występie Polaków w prologu i ich wynikach pisaliśmy dla Was tutaj. Z kolei w sobotę dwójka z polskich skoczków raz z dwiema skoczkiniami weźmie udział w konkursie mikstów, który rozpocznie się o 9:45 i również będzie transmitowany na antenach Telewizji Polskiej.

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >