Swiatsportu.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch kontuzjowany. Mistrz nie pojawi się już na skoczni w Wiśle w ten weekend

17 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Wielki pech Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał wczoraj kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle, ale ostatecznie nie weźmie w nim udziału, podobnie jak jutro. Lider naszej kadry ma problemy ze stawem skokowym, na którym pojawiła się opuchlizna. Warto podkreślić, że 32-latek niedawno przechodził zabieg właśnie w okolicach stawu skokowego.

  • Kamil Stoch nie pojawi się już na rozbiegu skoczni w Wiśle

  • W okolicach stawu skokowego naszego mistrza pojawiła się opuchlizna

  • Lekarze wraz ze sztabem postanowili nie ryzykować zdrowa 32-latka

  • Niestety prawdopodobnie chodzi o nogę, którą Polak poddał niedawno zabiegowi

Kamil Stoch rozbudził wczoraj apetyty polskich kibiców. Nasz mistrz bardzo pewnie zwyciężył w kwalifikacjach i można było się spodziewać, że w trakcie tego weekend Letniego Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle będzie walczył o wygraną. Wiemy już, że tak się nie stanie.

Z powodu opuchlizny, która pojawiła się w okolicach stawu skokowego lidera naszej kadry, jego starty w trakcie najbliższych dwóch dni zostały wykluczone. Niepokojący jest fakt, że prawdopodobnie chodzi staw skokowy, którego zabieg Stoch przechodził kilka tygodni temu, o czym pisaliśmy dla Was tutaj.

Kamil Stoch kontuzjowany. Nie będzie już skakał w ten weekend

Sztab szkoleniowy wraz z lekarzami podjął decyzję, że Kamil Stoch nie weźmie udziału zarówno w dzisiejszym, jak i jutrzejszym konkursie Letniego Grand Prix na skoczni w Wiśle. Zadecydowano, iż lepiej nie ryzykować jego zdrowia. Tę wiadomość przekazał portal Skaczemy.pl

Niepokojące jest to, że w maju Stoch przeszedł zabieg wycięcia wyrośli chrzęstno-kostnej w okolicach prawego stawu skokowego. Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że chodzi o prawą nogą trzykrotnego mistrza olimpijskiego, ale można być niemal pewnym, iż opuchlizna właśnie pojawiła się w miejscu niedawnego zabiegu.

Tym większa szkoda, iż na starcie podczas tego weekendu nie zobaczymy "Rakiety z Zębu", że poza kwalifikacjami 32-latek równie znakomicie prezentował się na treningach, gdzie był pierwszy i drugi.

Nasz sztab już po pierwszych próbach dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli, które skoczek oddał po przejściu zabiegu, był zaskoczony tak dobrą formą naszego zawodnika. W Wiśle Stoch pokazał swój głód skakania i jest to z pewnością dla niego bardzo bolesne, że nie może uczestniczyć w rywalizacji.

Dziś pierwszy konkurs Letniego Grand Prix w Wiśle

Oczywiście absencja Kamila Stocha nie oznacza, że na starcie nie zobaczymy skoczków reprezentacji Polski. Tych na belce zasiądzie bowiem aż jedenastu, a pełny skład naszej kadry na dzisiejsze zawody możecie zobaczyć tutaj .

To będzie pierwszy konkurs tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Co prawda dziś na obiekcie im. Adama Małysza rywalizowały już panie, ale panowie swoje zmagania zainaugurują o 17:30.

Zawody w Wiśle będzie można śledzić na kanałach TVP1, TVP Sport i Eurosporcie 2 oraz w serwisie spor.tvp.pl i Eurosport Playerze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu
Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP
Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata
Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Mistrzostwa Polski: Piotr Żyła ze złotym medalem! Kapitalne skoki Polaków w Zakopanem
Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Wybitne występy Polaków w Pucharze Kontynentalnym
Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Puchar Świata w Niżnym Tagile. Dziś może czekać nas długi konkurs
Czytaj więcej >
Aleksy Kiełbasa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail:  [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]