Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Kamil Stoch kontuzjowany. Mistrz nie pojawi się już na skoczni w Wiśle w ten weekend
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 17.06.2022 02:02

Kamil Stoch kontuzjowany. Mistrz nie pojawi się już na skoczni w Wiśle w ten weekend

Kamil Stoch Wisła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wielki pech Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał wczoraj kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle, ale ostatecznie nie weźmie w nim udziału, podobnie jak jutro. Lider naszej kadry ma problemy ze stawem skokowym, na którym pojawiła się opuchlizna. Warto podkreślić, że 32-latek niedawno przechodził zabieg właśnie w okolicach stawu skokowego.

  • Kamil Stoch nie pojawi się już na rozbiegu skoczni w Wiśle

  • W okolicach stawu skokowego naszego mistrza pojawiła się opuchlizna

  • Lekarze wraz ze sztabem postanowili nie ryzykować zdrowa 32-latka

  • Niestety prawdopodobnie chodzi o nogę, którą Polak poddał niedawno zabiegowi

Kamil Stoch rozbudził wczoraj apetyty polskich kibiców. Nasz mistrz bardzo pewnie zwyciężył w kwalifikacjach i można było się spodziewać, że w trakcie tego weekend Letniego Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle będzie walczył o wygraną. Wiemy już, że tak się nie stanie.

Z powodu opuchlizny, która pojawiła się w okolicach stawu skokowego lidera naszej kadry, jego starty w trakcie najbliższych dwóch dni zostały wykluczone. Niepokojący jest fakt, że prawdopodobnie chodzi staw skokowy, którego zabieg Stoch przechodził kilka tygodni temu, o czym pisaliśmy dla Was tutaj.

Kamil Stoch kontuzjowany. Nie będzie już skakał w ten weekend

Sztab szkoleniowy wraz z lekarzami podjął decyzję, że Kamil Stoch nie weźmie udziału zarówno w dzisiejszym, jak i jutrzejszym konkursie Letniego Grand Prix na skoczni w Wiśle. Zadecydowano, iż lepiej nie ryzykować jego zdrowia. Tę wiadomość przekazał portal Skaczemy.pl

Niepokojące jest to, że w maju Stoch przeszedł zabieg wycięcia wyrośli chrzęstno-kostnej w okolicach prawego stawu skokowego. Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że chodzi o prawą nogą trzykrotnego mistrza olimpijskiego, ale można być niemal pewnym, iż opuchlizna właśnie pojawiła się w miejscu niedawnego zabiegu.

Tym większa szkoda, iż na starcie podczas tego weekendu nie zobaczymy "Rakiety z Zębu", że poza kwalifikacjami 32-latek równie znakomicie prezentował się na treningach, gdzie był pierwszy i drugi.

Nasz sztab już po pierwszych próbach dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli, które skoczek oddał po przejściu zabiegu, był zaskoczony tak dobrą formą naszego zawodnika. W Wiśle Stoch pokazał swój głód skakania i jest to z pewnością dla niego bardzo bolesne, że nie może uczestniczyć w rywalizacji.

Dziś pierwszy konkurs Letniego Grand Prix w Wiśle

Oczywiście absencja Kamila Stocha nie oznacza, że na starcie nie zobaczymy skoczków reprezentacji Polski. Tych na belce zasiądzie bowiem aż jedenastu, a pełny skład naszej kadry na dzisiejsze zawody możecie zobaczyć tutaj.

To będzie pierwszy konkurs tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Co prawda dziś na obiekcie im. Adama Małysza rywalizowały już panie, ale panowie swoje zmagania zainaugurują o 17:30.

Zawody w Wiśle będzie można śledzić na kanałach TVP1, TVP Sport i Eurosporcie 2 oraz w serwisie spor.tvp.pl i Eurosport Playerze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane