Swiatsportu.pl > Siatkówka > PGE Skra Bełchatów chce sprowadzić finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:41

PGE Skra Bełchatów chce sprowadzić finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów

Dick Kooy
PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

PGE Skra Bełchatów szykuje wielki transfer. Zagraniczne media donoszą, że dziewięciokrotni mistrzowie Polski chcą sprowadzić do siebie Dicka Kooy'a. Holenderski siatkarz w ostatnim sezonie grał dla Trentino Volley, które dotarło do finału Ligi Mistrzów, ale w nim musiało uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

  • PGE Skra Bełchatów zamierza sprowadzić Dicka Kooy'a

  • Dla dziewięciokrotnych byłoby to duże wzmocnienie

  • Holenderski przyjmujący występował już niegdyś na parkietach PlusLigi

PGE Skra Bełchatów może niedługo zyskać bardzo wartościowego zawodnika. Siatkarzem bełchatowskiego klubu może zostać Dick Kooy. Holenderski przyjmujący, który ostatni sezon spędził w Trenitno Volley od 2016 roku ma także włoskie obywatelstwo.

Kooy może być dobrze znany polskim kibicom. Poza występem przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle w tegorocznym finale Ligi Mistrzów, Holender grał także na parkietach PlusLigi w latach 2013-2015... właśnie w barwach "Koziołków".

Dick Kooy ma ponownie zagrać w PlusLidze

Po pobycie w drużynie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Dick Kooy trafił do tureckiego Halkbanku Ankara, z którym sięgnął po dwa mistrzostwa kraju oraz Superpuchar. Następnie Holender kolejne dwa sezony spędził w barwach Dinama Moskwa, gdzie wywalczył tylko brązowy medal mistrzostw Rosji.

Ostatnie kilkanaście miesięcy 34-latek spędził w Trenintino Volley, z którym zagrał we wspominanym finale Ligi Mistrzów. Teraz Kooy ponownie może zagrać w PlusLidze.

Według portalu Volleyball.it, holenderski przyjmujący ma od nowego sezonu bronić barw PGE Skry Bełchatów. Dla dziewięciokrotnych mistrzów Polski transfer tak doświadczonego zawodnika byłby bardzo dobrym posunięciem.

PGE Skra Bełchatów zbroi się przed nowym sezonem

Drużyna PGE Skry Bełchatów chciałaby po raz dziesiąty sięgnąć po mistrzostwo Polski. Dlatego klub zdecydował się przede wszystkim na przedłużenie kontraktu z Karolem Kłosem, który ma teraz chwilę czasu na odpoczynek, bowiem nie znalazł się w kadrze Vitala Heynena powołanej na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Ponadto Bełchatowie pojawiło się już dwóch nowych siatkarzy, którymi są dwaj atakujący Damian Schulz i Aleksandar Atanasijevic.

Mierzący 202 centymetry Dicko Kooy były zatem kolejnym zawodnikiem mogącym wnieść wiele do czwartej drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi. Nowy sezon na siatkarskich parkietach w Polsce rozpocznie się 2 października. Bełchatowianie w pierwszej kolejce w meczu wyjazdowym zmierzą się z Cuprumem Lubin.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane