Swiatsportu.pl > Skra Bełchatów

Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów - polski, jednosekcyjny, męski klub siatkarski z siedzibą w Bełchatowie, założony w 1930 roku. Jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce. Wielokrotny mistrz Polski o zdobwyca Pucharu oraz Superpucharu Polski. Srebrny i brązowy mealista siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata.

Skra Bełchatów
19.03.2022 07:57 PlusLiga: Sensacyjna porażka PGE Skry Bełchatów z beniaminkiem

PGE Skra Bełchatów była już wyjątkowo blisko zwycięstwa w meczu siódmej kolejki PlusLigi. Dziewięciokrotni mistrzowie Polski prowadzili już 2:0 w meczu z LUK-iem Lublin. Beniaminek jednak dał radę wstać z kolan i wygrać całe spotkanie. Dla gospodarzy taki wynik to kompromitacja, oznaczająca drugą już porażkę w tym sezonie na własnym parkiecie. PGE Skra Bełchatów przegrała z LUK-iem Lublin 2:3Bełchatowianie doznali już drugiej porażki u siebie, a trzeciej w całych rozgrywkachFrustracja kibiców daje o sobie coraz mocniej znać, bo wyniki są znacznie poniżej oczekiwańW ten weekend na polskich parkietach rozgrywana jest siódma runda spotkań siatkarzy PlusLigi. PGE Skra Bełchatów podejmowała wczoraj u siebie beniaminka LUK Lublin. Gospodarze już przed tym meczem nie mieli najlepszego jak na siebie bilansu, bo odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali dwie porażki. Teraz wygląda on jeszcze gorzej, bo lublinianie wygrali sobotnie spotkanie w Bełchatowie.

Dick Kooy
19.03.2022 07:41 PGE Skra Bełchatów chce sprowadzić finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów

PGE Skra Bełchatów szykuje wielki transfer. Zagraniczne media donoszą, że dziewięciokrotni mistrzowie Polski chcą sprowadzić do siebie Dicka Kooy'a. Holenderski siatkarz w ostatnim sezonie grał dla Trentino Volley, które dotarło do finału Ligi Mistrzów, ale w nim musiało uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. PGE Skra Bełchatów zamierza sprowadzić Dicka Kooy'aDla dziewięciokrotnych byłoby to duże wzmocnienie Holenderski przyjmujący występował już niegdyś na parkietach PlusLigiPGE Skra Bełchatów może niedługo zyskać bardzo wartościowego zawodnika. Siatkarzem bełchatowskiego klubu może zostać Dick Kooy. Holenderski przyjmujący, który ostatni sezon spędził w Trenitno Volley od 2016 roku ma także włoskie obywatelstwo.Kooy może być dobrze znany polskim kibicom. Poza występem przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle w tegorocznym finale Ligi Mistrzów, Holender grał także na parkietach PlusLigi w latach 2013-2015... właśnie w barwach "Koziołków".