Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Znamy ostateczny skład Polaków na igrzyska w Tokio
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 08:00

Znamy ostateczny skład Polaków na igrzyska w Tokio

Projekt bez tytułu - 2021-06-27T210143.088
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen wyjawił ostatnią niewiadomą w składzie reprezentacji Polski siatkarzy na zbliżające się igrzyska olimpijskie. Po niedzielnym finale Ligi Narodów z Brazylią (1:3) belgijski szkoleniowiec zdecydował, że do Japonii poleci Paweł Zatorski. Teraz przed Biało-Czerwonymi występ na Memoriale Huberta Wagnera.

  • Vital Heynen ogłosił ostateczny skład na igrzyska olimpijskie

  • Jedynym libero w polskim składzie będzie Paweł Zatorski

  • 31-latek wygrał rywalizację o miejsce w zespole z Damianem Wojtaszkiem

Vital Heynen jak obiecał, tak zrobił. Po finałowym meczu Ligi Narodów z Brazylią (1:3) Belg podał ostateczny skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio. Pierwszą część składu poznaliśmy już w środę.

Wtedy selekcjoner polskiej kadry ogłosił listę 11 nazwisk siatkarzy, których zabiera do Japonii. Jedyną niewiadomą była pozycja libero. O miejsce w składzie walczyli Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek.

Vital Heynen podał ostateczny skład na igrzyska w Tokio

Trener Heynen zdecydował, że musi się przyjrzeć tej dwójce podczas turnieju Final Four ligi Narodów. Szkoleniowiec tłumaczył, że potrzebuje jeszcze czasu na to, żeby podjąć ostateczną decyzję.

- Są dwie kwestie: pierwsza to fakt, że nie dokonałem jeszcze wyboru pomiędzy Damianem Wojtaszkiem a Pawłem Zatorskim. Druga to sprawa wyjazdu Damiana do Polski, gdy rodziło mu się dziecko. Gdy wrócił, sprawa pozycji libero stała się bardziej skomplikowana. Potrzebuję czasu, żeby wszystko sobie wyjaśnić. Wciąż jestem przed podjęciem decyzji - mówił Belg w rozmowie ze Sport.pl.

W półfinale ze Słowenią (3:0) i finale z Brazylią (1:3) od pierwszych minut występował Zatorski i to właśnie on pojedzie do Tokio. Tę informację potwierdził trener Heynen i Polski Związek Piłki Siatkowej.

- Vital Heynen – trener reprezentacji Polski mężczyzn uzupełnił skład kadry na turniej olimpijski Tokio 2020. Zgodnie z zapowiedzią, szkoleniowiec po dzisiejszym finale Ligi Narodów wskazał zawodnika na pozycji libero. Tym zawodnikiem będzie Paweł Zatorski - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Związku.

Za miesiąc Polacy zaczną walkę o medal olimpijski

Pozostali zawodnicy, którzy będą walczyć o medal igrzysk olimpijskich to: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka.

Teraz przed Biało-Czerwonymi kilka dni przerwy. W dniach 9 - 11 lipca zagrają w Memoriale Huberta Wagnera. Dwa dni po zakończeniu turnieju polecą do Japonii. Do startu na igrzyskach będą przygotowywali się w Takasaki.

Biało-Czerwoni turniej olimpijski zainaugurują 24 lipca meczem z Iranem. Do tego w grupie będą mierzyć się z Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Finał odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 14.45 czasu polskiego.

Złotego medalu olimpijskiego będą bronić Brazylijczycy, którzy w 2016 roku w Rio w finale pokonali Włochów 3:0. Biało-Czerwoni na dwóch ostatnich igrzyskach nie potrafili przejść fazy ćwierćfinału. W Londynie przegrali z Rosją, a w Rio ze Stanami Zjednoczonymi.

Pełny skład reprezentacji Polski mężczyzn na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Mateusz Bieniek – środkowy Fabian Drzyzga – rozgrywający Łukasz Kaczmarek – atakujący Jakub Kochanowski – środkowy Michał Kubiak – przyjmujący Bartosz Kurek – atakujący Wilfredo Leon – przyjmujący Grzegorz Łomacz – rozgrywający Piotr Nowakowski – środkowy Kamil Semeniuk – przyjmujący Aleksander Śliwka – przyjmujący Paweł Zatorski – libero Rezerwowi: Tomasz Fornal – przyjmujący Norbert Huber – środkowy Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane