Swiatsportu.pl > Siatkówka > ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dostanie ogromne pieniądze za triumf w Lidze Mistrzów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dostanie ogromne pieniądze za triumf w Lidze Mistrzów

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
facebook.com/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w maju wygrała rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów, co było największym sukcesem w historii klubu. Siatkarze aktualnych wicemistrzów Polski zostali docenieni za swoją fantastyczną grę przez głównego sponsora klubu, czyli Grupę Azoty ZAK S.A. We wtorek poinformowano, że klub otrzyma ogromną premię finansową za rewelacyjne wyniki z ubiegłego sezonu.

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma za sobą niezwykle udany sezon, zwieńczony triumfem w Lidze Mistrzów

  • Główny sponsor klubu poinformował, że za sukcesy sportowe, na konto ZAKSY trafi wysoka premia finansowa

  • Wicemistrzowie Polski mogą liczyć na solidny zastrzyk gotówki. Premia wyniesie aż 250 tys. złotych

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zarobi duże pieniądze za triumf w Lidze Mistrzów. We wtorek głów ny sponsor poinformował, że za fantastyczne wyniki sportowe na konto klubu zostanie przelana ogromna premia. 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzyma wielką premię za sukces w Lidze Mistrzów

Miniony sezon był najlepszym w historii ZAKSY Kęzdierzyn-Koźle. Klub z województwa opolskiego sięgnął po zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Dopiero drugi raz w historii to trofeum powędrowało do polskiej drużyny (więcej TUTAJ).

W klubie doszło od majowego triumfu do wielu zmian. Jedną z najważniejszych jest oczywiście odejście trenera Nikoli Grbicia. W jego miejsce zatrudniony został Gheorghe Cretu, rumuński szkoleniowiec, który pracował już m.in. w Asseco Resovii Rzeszów. 

We wtorek Cretu wziął udział w specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez ZASKĘ. Na spotkaniu zjawili się także prezes klubu Sebastian Świderski, przedstawiciel drużyny - środkowy Krzysztof Rejno, Teamwear Manager firmy 4F, oraz prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Paweł Stańczyk. Ten ostatni przekazał wspaniałe wiadomości dla klubu i siatkarzy.

Główny sponsor zamierza bowiem wypłacić klubowi ogromną premię za wspaniałe wyniki z ubiegłego sezonu. Za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, wywalczenie Superpucharu Polski, a także wicemistrzostwa kraju na konto ZAKSY ma trafić aż 250 tys. złotych!

- Z uwagi na historyczny sezon w wykonaniu Grupy Azoty ZAKSA, postanowiliśmy przyznać klubowi premię w wysokości 250 tysięcy złotych za zdobycie najważniejszego europejskiego trofeum. Warto również podkreślić, że w związku z udziałem ZAKSY w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Grupa Azoty ZAK S.A. już od 2019 roku przeznacza dodatkowe środki na wsparcie klubu. - powiedział Paweł Stańczyk. Na tym jednak nie kończy się wsparcie finansowe Grupy Azoty ZAK S.A. 

- Co więcej, od bieżącego roku, dodatkowe finansowanie uwzględniliśmy jako stały element obowiązującej umowy i dzięki temu jej wartość została zwiększona blisko o 10 procent. To realne wsparcie na drodze do osiągania kolejnych sukcesów - dodał.

ZAKSA ma nowego partnera technicznego

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna także współpracę z marką 4F, o czym poinformowano w trakcie konferencji prasowej. Firma została nowym partnerem technicznym wicemistrzów Polski. 

- To dla nas ogromny zaszczyt i duma. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to uznana marka nie tylko w środowisku siatkarskim. 4F od lat wspiera polski sport, cieszymy się że taki klub jest naszym partnerem. Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem pomożemy sięgać po najwyższe cele na arenach siatkarskich - powiedział Michał Czechowicz. 

- Ostatni sezon był najlepszym w dziejach nie tylko kędzierzyńskiej, ale polskiej klubowej siatkówki. Na pewno będzie bardzo ciężko powtórzyć to, ale to jest dodatkowa mobilizacja do ciężkiej pracy i walki o najwyższe cele - dodał natomiast prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski, który z optymizmem patrzy w przyszłość.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane