Swiatsportu.pl > Letnie Grand Prix

Letnie Grand Prix

cykl zawodów w skokach narciarskich, który odbywa się od 1994 roku w miesiącach letnich, na takich samych zasadach jak Puchar Świata w zimie.

Kamil Stoch Wisła
17.06.2022 02:02 Kamil Stoch kontuzjowany. Mistrz nie pojawi się już na skoczni w Wiśle w ten weekend

Wielki pech Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał wczoraj kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle, ale ostatecznie nie weźmie w nim udziału, podobnie jak jutro. Lider naszej kadry ma problemy ze stawem skokowym, na którym pojawiła się opuchlizna. Warto podkreślić, że 32-latek niedawno przechodził zabieg właśnie w okolicach stawu skokowego. Kamil Stoch nie pojawi się już na rozbiegu skoczni w Wiśle W okolicach stawu skokowego naszego mistrza pojawiła się opuchlizna Lekarze wraz ze sztabem postanowili nie ryzykować zdrowa 32-latkaNiestety prawdopodobnie chodzi o nogę, którą Polak poddał niedawno zabiegowiKamil Stoch rozbudził wczoraj apetyty polskich kibiców. Nasz mistrz bardzo pewnie zwyciężył w kwalifikacjach i można było się spodziewać, że w trakcie tego weekend Letniego Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle będzie walczył o wygraną. Wiemy już, że tak się nie stanie. Z powodu opuchlizny, która pojawiła się w okolicach stawu skokowego lidera naszej kadry, jego starty w trakcie najbliższych dwóch dni zostały wykluczone. Niepokojący jest fakt, że prawdopodobnie chodzi staw skokowy, którego zabieg Stoch przechodził kilka tygodni temu, o czym pisaliśmy dla Was tutaj.

Dawid Kubacki Klingenthal
19.03.2022 07:51 Dawid Kubacki czwarty w Klingenthal. Reszta Polaków poza czołową "10"

Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce w dzisiejszym konkursie Letniego Grand Prix w Klingenthal. Polak zanotował awans z siódmej lokaty, którą zajmował po pierwszej serii. Pozostali Biało-Czerwoni uplasowali się poza czołową "10". Wygrał Ryoyu Kobayashi, który był bezkonkurencyjny. Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce w dzisiejszym konkursie LGP na skoczni w Klingenthal Były to ostatnie zawody tego cyklu w tym sezonieNiestety znów daleki od formy był Andrzej Stękała, ale optymistycznie zaprezentował się Jakub Wolny

Projekt bez tytułu - 2021-08-15T182056.875
19.03.2022 07:44 Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Kamil Stoch od lipca walczył z urazem stawu skokowego. Przez kontuzję 34-latek opuścił inauguracyjne konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle i francuskim Courchevel. Zawodnik razem z trenerem Michalem Doleżalem przekazał bardzo dobre wiadomości. Skoczek powoli wraca już do skakania.Kamil Stoch powoli wraca już do pełni zdrowiaPolski skoczek w lipcu doznał kontuzji stawu skokowego i musiał przejść operacjęStoch już wrócił do treningu, a Michal Doleżal jest zadowolony z jego formyKamil Stoch już na początku sezonu letniego musiał udać się na przymusową przerwę. Polak wygrał prolog przed inauguracją Letniego Grand Prix w Wiśle i był wymieniany jako jeden z faworytów do zwycięstwa w konkursie. Jednak w samych zawodach nie wystartował, a wszystkiemu winna była kontuzja stawu skokowego.Zawodnik zmagał się z opuchlizną prawego stawu skokowego, która była wywołana wiosenną operacją. Stoch przed rozpoczęciem sezonu letniego przeszedł zabieg usunięcia narośli chrzęstno-kostnej.

Kamil Stoch
19.03.2022 07:41 Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego w Wiśle. Polak nie dał szans rywalom, wyprzedzając drugiego zawodnika o 3,3 punktu. Oprócz niego w najlepszej dziesiątce uplasowali się Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Nieźle zaprezentował się także Piotr Żyła, w przeciwieństwie do reszty naszych zawodników. Kamil Stoch wygrał dzisiejsze kwalifikacje LGP w WiśleZa jego plecami uplasowali się Jan Hoerl i Markus Schiffner W najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jakub Wolny (5) i Dawid Kubacki (6)Jak już zostało przyjęte od kilku lat, inauguracja Letniego Grand Prix ma miejsce w Wiśle. Dziś rozegrano jednak tylko kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Ku radości zawodników na trybunach wreszcie mogli pojawić się kibice. Na starcie zobaczyliśmy 54 zawodników w tym 12 reprezentantów Polski. Serię kwalifikacyjną wygrał nie kto inny, jak Kamil Stoch. Polak pokazał znakomity skok, lądując na 128 metrze. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Jakub Wolny, który uzyskał 124,5 metra, co dało mu piątą pozycję oraz Dawid Kubacki, który dzięki próbie na odległość 125 metrów uplasował się na szóstym miejscu. Nieco gorzej wypadł Piotr Żyła i reszta naszych kadrowiczów.