Swiatsportu.pl
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (4)

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch pokazał zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Serce pęka"

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Kamil Stoch nie może wziąć udziału w weekendowych zmaganiach w Letnim Grand Prix w Wiśle. Skoczek z Zębu nabawił się urazu, który wyeliminował go z udziału w pierwszych konkursach tego lata. Ulubieniec kibiców w mediach społecznościowych pokazał, jak wygląda jego kontuzja. Dołączył także poruszającą wypowiedź skierowaną do kibiców.

  • Kamil Stoch zmuszony był wycofać się ze startu w Letnim Grand Prix w Wiśle

  • Lider polskiej kadry skoczków nabawił się kontuzji stawu skokowego tuż przed sobotnimi zawodami

  • Skoczek pokazał kibicom, jak wygląda jego kontuzjowana stopa i zwrócił się do nich z emocjonalnym przekazem

Kamil Stoch z powodu urazu nogi musiał wycofać się ze startów w Letnim Grand Prix w Wiśle. Utytułowany skoczek pokazał kibicom, jak wygląda jego uraz i zwrócił się do nich w poruszających słowach.

górnik fb

Lukas Podolski po debiucie w Górniku. "Zawsze robicie jakiś dramat"

CZYTAJ DALEJ

Kamil Stoch kontuzjowany. Nie wystartuje w Wiśle

W sobotę zainaugurowano tegoroczną rywalizację w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Najlepsi skoczkowie świata zawitali do Wisły, by na obiekcie imienia Adama Małysza stanąć do walki o zwycięstwo. Polacy zdominowali rywalizację pierwszego dnia.

Wygrał Jakub Wolny, który wyprzedził Austriaka Jana Hoerla. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Dawid Kubacki (więcej TUTAJ). W zawodach nie mógł wziąć udziału Kamil Stoch, który w piątek okazał się najlepszy w kwalifikacjach. 
Trzykrotny mistrz olimpijski wycofał się z rywalizacji z powodu kontuzji stopy (więcej TUTAJ). Stoch w maju przeszedł operację. Sztab kadry woli zatem dmuchać na zimne i nie dopuścić do pogłębienia urazu.

- Tak, pojawił się obrzęk stawu skokowego. Wiadomo, że kontuzja jest zawsze kontuzją. Podjęliśmy decyzję, że wycofujemy Kamila z sobotniej rywalizacji, ale Kamil jest w hotelu w Wiśle i decyzje o ewentualnym starcie w niedziele podejmiemy na spokojnie w niedzielny poranek. Tak samo jak ewentualne decyzje o dodatkowych badaniach. Działamy na spokojnie - powiedział w sobotę lekarz kadry skoczków dr. Aleksander Winiarski w rozmowie ze sport.pl.

Emocjonalny wpis Kamila Stocha

Kamil Stoch natomiast użył mocy mediów społecznościowych, by skontaktować się z kibicami. Skoczek pokazał swoim wiernym fanom, jak wygląda jego kontuzjowana stopa. Zwrócił się do nich także w pełnych emocji, poruszających słowach.

- Dzisiaj zamiast zdjęcia w locie, zdjęcie z chmurą. Żona powiedziałaby pewnie że całkiem niezłe - zaczął żartobliwie skoczek. 

- Niestety rano obudziłem się z niespodzianką, opuchlizną. Przez kilka godzin walczyliśmy, żeby zmniejszyć obrzęk, ale się nie udało. Serce pęka, bo kibice na skoczni, a ja w hotelu - dodał wyraźnie zasmucony skoczek. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: