Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Kamil Stoch pokazał, co robi w wolnym czasie. Zdjęcie skoczka zachwyciło fanów
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:34

Kamil Stoch pokazał, co robi w wolnym czasie. Zdjęcie skoczka zachwyciło fanów

Kamil Stoch Puchar Świata
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
  • Kamil Stoch dopiero pod koniec marca wróci do rywalizacji w Pucharze Świata

  • Polak pokazał jak spędza czas wolny od pucharowych konkursów

  • Skoczek był z wizytą na treningu podopiecznych swojego klubu

Ostatnie dni Kamil Stoch spędza na odpoczynku od Pucharu Świata. Z powodu odwołania konkursów Raw Air w kalendarzu cyklu pojawiła się dwutygodniowa przerwa. Skoczkowie wrócą do rywalizacji w Planicy 25 marca.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym na skoczni w Zakopanem. Na starcie pojawi się dwunastu Biało-Czerwonych, ale wśród nich nie ma liderów kadry, czyli Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Andrzeja Stękały.

Kamil Stoch odpoczywa przed końcem sezonu

Trzykrotny mistrz olimpijski dni wolne od rywalizacji spędza ze swoją żoną Ewą Bilan-Stoch. Skoczek w mediach społecznościowych pochwalił się zdjęciami ze wspólnie spędzonych chwil. Okazuje się, że nawet kiedy nie ma zawodów Pucharu Świata, to 33-latek ląduje na skoczni narciarskiej.

Skoczek razem ze swoją żoną odwiedził podopiecznych klubu Eve-nement Zakopane, którego Ewa Bilan-Stoch jest prezesem. Trzykrotny mistrz olimpijski obserwował trening chłopców i dziewczynek, którzy marzą o tym, by pójść w ślady Stocha.

- Wolne od skoków spędzam... na skoczni. Z wizytą na treningu Eve-nementu Zakopane - napisał Stoch na Instagramie. Na zdjęciu można zobaczyć uśmiechniętego skoczka z żoną na tle skoczni narciarskich. Wcześniej podzielił się relacją z treningów swoich podopiecznych.

Kibice w komentarzach byli zachwyceni. "Trzeba obserwować przyszłość naszych skoków", "udanego weekendu dla was", "Piękni, odpoczywaj przed kolejnymi skokami" - pisali fani pod zdjęciem.

Koniec sezonu pod koniec marca

Stoch w Planicy zakończy bardzo udany dla siebie sezon. Polak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego wygrał trzy konkursy i pod względem liczby pucharowych zrównał się z Adamem Małyszem. Obaj mają po 39 triumfów i zajmują pod tym względem trzecie miejsce w historii.

To, co najlepsze w tym sezonie dla Stocha przyszło na początku nowego roku. Polak w wielkim stylu wygrał swój trzeci w karierze Turniej Czterech Skoczni i regularnie stawał na pucharowym podium. Jednak w ostatnich tygodniach dyspozycja naszego mistrza zdecydowanie opadła.

Spadek formy przytrafił się Stochowi w kluczowym momencie sezonu. W ubiegłym tygodniu zakończyły się nieudane dla 33-latka mistrzostwa świata w Oberstdorfie. W konkursie na normalnej skoczni zajął 22. miejsce, a na dużym obiekcie był 19. Za to w rywalizacji drużynowej zdobył brązowy medal.

Już wiadomo, że w tym roku Kryształowa Kula powędruje w ręce Halvora Egnera Graneruda. Norweg wygrał aż 11 konkursów w tym sezonie i ma 526 punktów przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane