Swiatsportu.pl
Kamil Stoch Puchar Świata

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Kamil Stoch pokazał, co robi w wolnym czasie. Zdjęcie skoczka zachwyciło fanów

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Kamil Stoch ma teraz kilka dni odpoczynku przed ostatnimi konkursami Pucharu Świata w tym sezonie. Trzykrotny mistrz olimpijski w mediach społecznościowych pokazał jak z żoną wykorzystuje dni wolne od rywalizacji. Na zdjęciu widać, że 33-latek jest uzależ

  • Kamil Stoch dopiero pod koniec marca wróci do rywalizacji w Pucharze Świata

  • Polak pokazał jak spędza czas wolny od pucharowych konkursów

  • Skoczek był z wizytą na treningu podopiecznych swojego klubu

Ostatnie dni Kamil Stoch spędza na odpoczynku od Pucharu Świata. Z powodu odwołania konkursów Raw Air w kalendarzu cyklu pojawiła się dwutygodniowa przerwa. Skoczkowie wrócą do rywalizacji w Planicy 25 marca.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym na skoczni w Zakopanem. Na starcie pojawi się dwunastu Biało-Czerwonych, ale wśród nich nie ma liderów kadry, czyli Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Andrzeja Stękały.

Kamil Stoch odpoczywa przed końcem sezonu

Trzykrotny mistrz olimpijski dni wolne od rywalizacji spędza ze swoją żoną Ewą Bilan-Stoch. Skoczek w mediach społecznościowych pochwalił się zdjęciami ze wspólnie spędzonych chwil. Okazuje się, że nawet kiedy nie ma zawodów Pucharu Świata, to 33-latek ląduje na skoczni narciarskiej.

Skoczek razem ze swoją żoną odwiedził podopiecznych klubu Eve-nement Zakopane, którego Ewa Bilan-Stoch jest prezesem. Trzykrotny mistrz olimpijski obserwował trening chłopców i dziewczynek, którzy marzą o tym, by pójść w ślady Stocha.

- Wolne od skoków spędzam... na skoczni. Z wizytą na treningu Eve-nementu Zakopane - napisał Stoch na Instagramie. Na zdjęciu można zobaczyć uśmiechniętego skoczka z żoną na tle skoczni narciarskich. Wcześniej podzielił się relacją z treningów swoich podopiecznych.

Kibice w komentarzach byli zachwyceni. "Trzeba obserwować przyszłość naszych skoków", "udanego weekendu dla was", "Piękni, odpoczywaj przed kolejnymi skokami" - pisali fani pod zdjęciem.

Koniec sezonu pod koniec marca

Stoch w Planicy zakończy bardzo udany dla siebie sezon. Polak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego wygrał trzy konkursy i pod względem liczby pucharowych zrównał się z Adamem Małyszem. Obaj mają po 39 triumfów i zajmują pod tym względem trzecie miejsce w historii.

To, co najlepsze w tym sezonie dla Stocha przyszło na początku nowego roku. Polak w wielkim stylu wygrał swój trzeci w karierze Turniej Czterech Skoczni i regularnie stawał na pucharowym podium. Jednak w ostatnich tygodniach dyspozycja naszego mistrza zdecydowanie opadła.

Spadek formy przytrafił się Stochowi w kluczowym momencie sezonu. W ubiegłym tygodniu zakończyły się nieudane dla 33-latka mistrzostwa świata w Oberstdorfie. W konkursie na normalnej skoczni zajął 22. miejsce, a na dużym obiekcie był 19. Za to w rywalizacji drużynowej zdobył brązowy medal.

Już wiadomo, że w tym roku Kryształowa Kula powędruje w ręce Halvora Egnera Graneruda. Norweg wygrał aż 11 konkursów w tym sezonie i ma 526 punktów przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mecz eliminacji MŚ w piłce nożnej Hiszpania - Kosowo zostanie odwołany?

  • Mało znana prawda o siostrze Piotra Żyły. Mogła zrobić karierę w sporcie

  • Krzysztof Piątek mógł być piłkarzem Tottenhamu. Polak opowiedział o niedoszłym transferze

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >