Swiatsportu.pl
Skoczkowie Puchar Świata

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Skoczkowie niedługo wrócą do rywalizacji. Przy okazji otworzą nowy obiekt

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Skoczkowie reprezentacji Polski już za kilka tygodni wrócą do rywalizacji. Rekordowo szybko, bo już 9 lipca będą walczyć o medale letnich mistrzostw Polski. Przy okazji będzie to inauguracja kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanem, który już niedługo zakończy budowę. Na starcie mają stanąć czołowi polscy zawodnicy.

  • Skoczkowie reprezentacji Polski rekordowo szybko wrócą do rywaliacji

  • Już na początku lipca Biało-Czerwoni będą walczyć o medale letnich mistrzostw Polski

  • Rywalizacja odbędzie się na nowo wybudowanym kompleksie średniej skoczni w Zakopanem

Skoczkowie reprezentacji Polski już za dwa miesiące wrócą do rywalizacji. Sezon letni zawodnicy rozpoczną już 9 lipca i od razu będą walczyli o medale mistrzostw Polski - przekazał Mateusz Miga z TVP Sport.

Rywalizacja ma się odbyć na nowo wybudowanym kompleksie Średniej Krokwi, który jest już na ukończeniu i lada chwila ma zostać otwarty. Pierwszą imprezą na nowym obiekcie mają być właśnie letnie mistrzostwa Polski.

Skoczkowie reprezentacji Polski wracają do rywalizacji

Choć skocznie otworzy rywalizacja seniorów, to kompleks został wybudowany głównie z myślą o najmłodszych adeptach skoków narciarskich. Do tej pory dzieci z Podhala najczęściej jeździły trenować w na skocznie położone w Beskidach.

To właśnie dzieci oddadzą też pierwsze skoki na nowym obiekcie. Rano, przed startem mistrzostw Polski, odbędą się zawody wśród najmłodszych zawodników. Seniorzy do akcji wkroczą dopiero w godzinach popołudniowych.

Dziennikarz zaznacza, że na starcie kibice powinni zobaczyć wszystkich najlepszych polskich skoczków. Zawodnicy będą rywalizowali na skoczni normalnej, której punkt K od teraz wynosi 95 metrów, a nie 85 jak do tej pory.

Oprócz tego obiektu kompleks ma także cztery inne skocznie. - Ich punkty K to 64, 35, 15, a także K 23. Ten ostatni z wymienionych to zupełnie nowy obiekt - przekazał w rozmowie z TVP Sport Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Mistrzostwa Polski na nowej skoczni

Całość niezmiennie będzie nosił imię Bronisława Czecha. - W mediach proponowano, by to były skocznie Kamila Stocha, ale sam zawodnik szybko powiedział "nie" i uciął temat - przezkazał w rozmowie ze stacją Jan Winkiel, sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego.

Tydzień po zawodach w Zakopanem zawodnicy przeniosą się do Wisły, gdzie rozpoczną rywalizację w Letnim Grand Prix. W zbliżającym się letnim sezonie zaplanowano 11 konkursów. Ostatni ma się odbyć 3 października w niemieckim Klingenthal.

Pod koniec kwietnia FIS zaprezentował także wstępny kalendarz przyszłego sezonu Pucharu Świata. Ponownie najlepsi skoczkowie na świecie będą w naszym kraju rywalizować przez dwa pucharowe weekendy.

Pierwszy raz przyjadą do Polski już na początku grudnia i będą rywalizować na skoczni w Wiśle w konkursie indywidualnym i drużynowym. Po raz drugi do naszego kraju Puchar Świata zawita pod koniec stycznia. Tuż przed startem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie skoczkowie będą rywalizowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Plan mistrzostw Polski w skokach, 9 lipca w Zakopanem11:30 trening oficjalny13:00 kwalifikacje (w przypadku mniej niż 50 zawodników seria próbna)14:00 1 seria konkursowa kobiet14:15 1 seria konkursowa mężczyzn2 seria konkursowa kobiet2 seria konkursowa mężczyzn

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >