Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

EN 01403756 0454
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Skoki narciarskie w kolejnym zimowym sezonie będziemy śledzić bez jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. W piątek Norweski Związek Narciarski przekazał, że przez cały olimpijski sezon 2021/2022 prawdopodobnie nie zobaczymy Thomas Aasen Markeng. 21-latek musi poddać się pilnej operacji.

  • W kolejnym sezonie zimowym Pucharu Świata w skokach narciarskich nie zobaczymy Thomasa Aasena Markenga

  • Mistrz świata juniorów z 2019 roku zmuszony jest poddać się operacji, która wyeliminuje go ze startów na kilka miesięcy

  • Markeng od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami z kolanem, po tym jak doznał upadku w Klingenthal

Skoki narciarskie za kilka miesięcy powrócą z kolejnym sezonem rywalizacji o Puchar Świata. Na skoczniach w kampanii 2021/2022 nie zobaczymy jednak Thomasa Aasena Markenga. Utalentowany zawodnik znów ma poważne problemy ze zdrowiem.

Skoki narciarskie. Nadchodzący sezon bez norweskiego supertalentu

Nadchodzący sezon zimowy w skokach narciarskich będzie wyjątkowy. Najlepszych skoczków świata czeka nie tylko walka o zwycięstwo w Pucharze Świata, ale także o złoty medal igrzysk olimpijskich. Te odbędą się na początku 2022 roku w Pekinie. 

Jeszcze na długo przed rozpoczęciem rywalizacji wiemy, kto nie powalczy o złoty medal najważniejszej imprezy sportowej świata. O wyjątkowym pechu może mówić jeden z najbardziej utalentowanych skoczków młodego pokolenia, Thomas Aasen Markeng.

Norweski Związek Narciarski przekazał za pomocą mediów społecznościowych, że 21-latek straci najprawdopodobniej cały nadchodzący sezon, gdyż musi poddać się kolejnej operacji. Skoczek od kilku lat ma problem z kolanem.

W 2019 roku podczas zawodów w Klingenthal Markeng upadł w pierwszej serii zawodów. Upadek ten wyglądał fatalnie i jasne stało się, że zawodnik mocno ucierpiał. Diagnoza była wstrząsająca dla młodego skoczka. Uszkodzenie więzadeł krzyżowych oraz łąkotki. 

Thomas Aasen Markeng - pechowy mistrz świata juniorów

Thomas Aasen Markeng długo dochodził do zdrowia, a wrócić na dobre do rywalizacji udało mu się dopiero w poprzednim sezonie. Norweg pojawił się na skoczni w styczniu 2021 roku. Niestety jego szczęście nie trwało długo i teraz czeka go kolejna operacja.

Markeng uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych skoczków. W 2019 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Niestety z powodu problemów zdrowotnych Norweg nie może pokazać pełni swojego potencjału.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane