Swiatsportu.pl
EN 01403756 0454

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

27 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Skoki narciarskie w kolejnym zimowym sezonie będziemy śledzić bez jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. W piątek Norweski Związek Narciarski przekazał, że przez cały olimpijski sezon 2021/2022 prawdopodobnie nie zobaczymy Thomas Aasen Markeng. 21-latek musi poddać się pilnej operacji.

  • W kolejnym sezonie zimowym Pucharu Świata w skokach narciarskich nie zobaczymy Thomasa Aasena Markenga

  • Mistrz świata juniorów z 2019 roku zmuszony jest poddać się operacji, która wyeliminuje go ze startów na kilka miesięcy

  • Markeng od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami z kolanem, po tym jak doznał upadku w Klingenthal

Skoki narciarskie za kilka miesięcy powrócą z kolejnym sezonem rywalizacji o Puchar Świata. Na skoczniach w kampanii 2021/2022 nie zobaczymy jednak Thomasa Aasena Markenga. Utalentowany zawodnik znów ma poważne problemy ze zdrowiem.

EN 01482550 3043

Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Cristiano Ronaldo

CZYTAJ DALEJ

Skoki narciarskie. Nadchodzący sezon bez norweskiego supertalentu

Nadchodzący sezon zimowy w skokach narciarskich będzie wyjątkowy. Najlepszych skoczków świata czeka nie tylko walka o zwycięstwo w Pucharze Świata, ale także o złoty medal igrzysk olimpijskich. Te odbędą się na początku 2022 roku w Pekinie. 

Jeszcze na długo przed rozpoczęciem rywalizacji wiemy, kto nie powalczy o złoty medal najważniejszej imprezy sportowej świata. O wyjątkowym pechu może mówić jeden z najbardziej utalentowanych skoczków młodego pokolenia, Thomas Aasen Markeng.

Norweski Związek Narciarski przekazał za pomocą mediów społecznościowych, że 21-latek straci najprawdopodobniej cały nadchodzący sezon, gdyż musi poddać się kolejnej operacji. Skoczek od kilku lat ma problem z kolanem.

W 2019 roku podczas zawodów w Klingenthal Markeng upadł w pierwszej serii zawodów. Upadek ten wyglądał fatalnie i jasne stało się, że zawodnik mocno ucierpiał. Diagnoza była wstrząsająca dla młodego skoczka. Uszkodzenie więzadeł krzyżowych oraz łąkotki. 

Thomas Aasen Markeng - pechowy mistrz świata juniorów

Thomas Aasen Markeng długo dochodził do zdrowia, a wrócić na dobre do rywalizacji udało mu się dopiero w poprzednim sezonie. Norweg pojawił się na skoczni w styczniu 2021 roku. Niestety jego szczęście nie trwało długo i teraz czeka go kolejna operacja.

Markeng uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych skoczków. W 2019 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Niestety z powodu problemów zdrowotnych Norweg nie może pokazać pełni swojego potencjału.

Źródło: WP SportoweFakty

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Nagły zwrot akcji ws. Cristiano Ronaldo. Nie zagra dla City, wielki powrót do byłego klubu stał się faktem

  • Róża Kozakowska zdobyła pierwsze złoto dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich. Pobiła rekord świata, niewiarygodny wyczyn

  • Jest awans do Ligi Europy i jest wzmocnienie. Legia już finalizuje transfer na kluczowej pozycji