Swiatsportu.pl
Skoki narciarskie

inSJders/Twitter

Skoki narciarskie: Niebezpieczna zabawa młodych zawodników. Jak się zakończyła? (WIDEO)

18 Października 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Skoki narciarskie są dyscypliną równie szaloną, co niebezpieczną, dlatego bezpieczeństwo powinno być nadrzędną kwestią. Tego zabrakło zdecydowanie osobom dorosłym, które pozwoliły na jednoczesny skok dwóch młodych zawodników z USA. Jak zakończyła się ta nieodpowiedzialna zabawa?

  • Dwóch młodych skoczków z USA oddało skok w tym samym momencie

  • Zawodnicy w jednym momencie ruszyli z belki i jechali obok siebie po rozbiegu

  • Ta skrajnie nieodpowiedzialna zabawa na szczęście nie miała poważnych konsekwencji

Od lat FIS dba o rozwój bezpieczeństwa w skokach narciarskich. Stąd skoczkowie startują w kaskach, mają wiązania, które potrafią się wypinać w niebezpiecznych sytuacjach, czy też od poprzedniego sezonu wymyślono stosowanie specjalnych wkładek do butów, aby ograniczyć kontuzje zerwania więzadeł. Dlatego nieodpowiedzialnych zabaw, zwłaszcza wśród młodzieży nie należy pochwalać.

Andrea Anastasi

Andrea Anastasi kandydatem do objęcia reprezentacji Polski

CZYTAJ DALEJ

Skoki narciarskie: niebezpieczna zabawa młodych skoczków

Dwaj młodzi skoczkowie klubu Steamboat Springs Winter Sports Club ze Stanów Zjednoczonych ruszyli jednocześnie z belki na jednym rozbiegu i oddali skok. Do takiego eksperymentu doszło na obiekcie Steamboat Springs.

Obaj zawodnicy trzymali się za ręce. Każdy z nich jedną z nart ustawił w torach najazdowych, a druga sunęła po igelicie, którym wyłożony był rozbieg. W połowie drogi do progu młodzi adepci skoków narciarskich puścili się.

W powietrzu lecieli jeden za drugim i na szczęście bezpiecznie wylądowali. Dzieci za tę sytuację absolutnie nie należy obwiniać, a raczej trenerów, którzy obserwowali ich poczynania i pozwolili im na taką nieodpowiedzialność.

Wideo w sieci robi furorę. Skoczkowie lubią takie eksperymenty

To nie pierwszy raz, kiedy skoczkowie pozwalają sobie na takie szaleństwo. Prym w takich zabawach wiedzie Halvor Egner Granerud, który już dwukrotnie potrafił zaszokować społeczność skoków narciarskich.

Za pierwszym razem zdobywca Kryształowej Kuli za poprzedni sezon wywołał ogromne kontrowersje. Norweg postanowił bowiem oddać skok na skoczni K60, będący kompletnie... nagim. Zawodnik miał na sobie jedynie kask, buty narciarski i oczywiście narty. Za ten wybryk groziła mu surowa kara, ale wybronił go kierownik kary, Clas Brede Brathen, który przeanalizował regulamin i okazało się, że Granerud miał cały niezbędny ekwipunek, umożliwiający skakanie zgodne z przepisami.

Za drugim razem gwiazda światowych skoków oddała skok w... tandemie. Jednak warto podkreślić, że w tej zabawie wzięli udział pełnoletni zawodnicy, a nie dzieci, których nie powinno narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Nagranie z młodymi zawodnikami z USA możecie zobaczyć tutaj.

Najważniejsze momenty Łukasza Fabiańskiego w Reprezentacji Polski

Slajd 1 z 6

screen biblioteka Łączy Nas Piłka

Debiut w 2006 roku

Historyczny moment. Wtedy bramkarz Legii zmieniał wielkiego Jerzego Dudka, za którego później pojechał na mundial w Niemczech. Fabiański był wtedy jeszcze na tyle mało znany, że realizator z Arabii Saudyjskiej miał problem z jego imieniem. źródło: screen biblioteka Łączy Nas Piłka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: