Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Pierwszy gol Arkadiusza Milka po powrocie. Znakomite zachowanie Polaka (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Pierwszy gol Arkadiusza Milka po powrocie. Znakomite zachowanie Polaka (WIDEO)

Gol Arkadiusza Milika
Eleven Sports/Facebook-screen

Arkadiusz Milik po długich miesiącach leczenia wreszcie uporał się z kontuzją. Polak wrócił na boisko i potrzebował zaledwie dwóch spotkań, aby zdobyć swojego pierwszego gola w tym sezonie Ligue 1. Jego Olympique Marsylia pokonał FC Lorient 4:1, a nasz napastnik znakomicie zachował się w trakcie akcji bramkowej.

• Arkadiusz Milik trafił do siatki w drugiej połowie, podwyższając wynik na 3:1

• Polak w meczu z FC Lorient pokazał kapitalne zachowanie przy akcji bramkowej

• Napastnik dokonał rzeczy, która nie udała się żadnemu innemu napastnikowi OM od 27 lat

Arkadiusz Milik od 24 maja zmagał się kontuzją kolana. Polak wrócił na boisko po 128 dniach przerwy. 30 września reprezentant Polski rozegrał 29 minut w meczu Ligi Europy z Galatasaray Stambuł. Kilka dni później wystąpił w połowie meczu ligowego z OSC Lille.

Napastnikowi nie udało się w tych dwóch spotkaniach zdobyć gola, ale wczoraj jego Olympique Marsylia grał u siebie z FC Lorient, a Milik rozpoczął to starcie w podstawowym składzie. To wystarczyło, aby 27-latek trafił do siatki i stał się pierwszym od 27 lat piłkarzem OM, który w tak krótkim czasie uzbierał 10 bramek na poziomie Ligue 1.

Znakomite zachowanie i gol Arkadiusza Milika

Po pierwszej połowie Olympique Marsylia remisował u siebie z FC Lorient 1:1. Po przerwie piłkarze ze Stade Velodrome rozegrali jednak prawdziwy koncert, a jednym z głównych wykonawców był Arkadiusz Milik.

Polak fantastycznie najpierw fantastycznie zmylił obrońców rywali, a kiedy wyszedł na pozycję, otrzymał prostopadłe podanie o Dimitriego Payeta i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił do siatki. Na dodatek wychowanek Rozwoju Katowice strzelił gola prawą nogą, ale przede wszystkim widowiskowe było jego uwolnienie się od krycia rywali, co możecie zobaczyć, klikając tutaj.

Wynik na 4:1 w doliczonym czasie gry ustalił Matteo Guendouzi. Dzięki temu zwycięstwu marsylczycy awansowali na trzecie miejsce w tabeli, a ich strata do drugiego RCL Lens Przemysława Frankowskiego wynosi zaledwie jeden punkt.

Historyczne osiągnięcie napastnika Olympique' Marsylia

Wczorajszy gol Arkadiusza Milika był jego pierwszym w tym sezonie, ale w sumie 10. na poziomie Ligue 1. Co ciekawe nasz napastnik jest pierwszym piłkarzem Olympique'u Marsylia, któremu ta sztuka udała się w tak krótkim czasie.

Polak dokonał tego w 17. spotkaniach dla OM. Ostatnim zawodnikiem, który dobił do tej granicy szybciej niż Milik, był Sonny Anderson. Brazylijczyk w sezonie 1993-94 potrzebował na to 11 meczów. Warto podkreślić, że podobna rzecz nie udała się nawet samemu Didierowi Drogbie, który uchodzi za jednego z najlepszych napastników w XXI wieku. Na ten moment reprezentant Polski ma tyle samo bramek w bieżącej kampanii, co takie tuzy jak Leo Messi i Neymar, choć rzecz jasna w kolejnych miesiącach ta statystyka może wyglądać zupełnie inaczej.