Gol

Gol

Adam Buksa
19.03.2022 07:58 Kolejny gol Adama Buksy w MLS. Wielka forma Polaka (WIDEO)

Adam Buksa, który w tak znakomitym stylu zadebiutował w reprezentacji Polski podczas ostatniego zgrupowania, nie zatrzymuje się. Polak zdobył dziś w nocy gola w meczu swojego New England Revolution na wagę remisu. Napastnik ma już w tym sezonie aż 11 trafień na koncie w MLS. Adam Buksa zdobył dziś 11 gola w tym sezonie MLS Jego New England Revolution zremisowało Columbus Crew 1:1 Polak wykorzystał błąd rywali, którzy pogubili się w obronieOstatnie zgrupowanie reprezentacji Polski było dla Adama Buksy pierwszym w karierze. Napastnik swoją regularnością w MLS zapracował sobie na uznanie Paulo Sousy. Piłkarz odpłacił się za zaufanie Portugalczykowi, strzelając aż 4 gole w trzech meczach. Po powrocie za ocean 25-latek na szczęście nic nie stracił z formy.

Gol Szymona Żurkowskiego w Serie A
19.03.2022 07:58 Seria A: Debiutancki gol Żurkowskiego w doliczonym czasie gry dał wygraną Empoli (WIDEO)

Szymon Żurkowski zdobył swojego pierwszego gola na poziomie Serie A. Premierowe trafienie w doliczonym czasie gry Polaka zapewniło zwycięstwo jego Empoli. Pomocnik przez chwilę nie mógł być pewien uznania bramki, bowiem nie było wiadome, czy po jego mocnym uderzeniu piłka przekroczyła linię bramkową. Dopiero weryfikacja goal-line rozwiała wątpliwości. Szymon Żurkowski wreszcie strzelił bramkę w Serie AJego trafienie przesądziło o wyjazdowej wygranej 2:1 Empoli nad Sassuolo Polak pojawił się na murawie dopiero w 80. minucieSzymon Żurkowski od sezonu 2019/20 występuje we Włoszech. AFC Fiorentina wykupiła go z Górnika Zabrze zimą 2019 roku, ale do końca rozgrywek pomocnik występował na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Polak nie mógł przebić się w barwach "Violi" więc udał się na trwające już ponad półtora roku wypożyczenie do Empoli, które w tym roku awansowała do Serie A. Dziś Żurkowski strzelił wreszcie swoją pierwszą bramkę we włoskiej ekstraklasie.

Gol Piotra Zielińskiego
19.03.2022 07:57 Serie A: Piękny gol Piotra Zielińskiego w meczu z mistrzem Włoch (WIDEO)

Piotr Zieliński popisał się wczoraj pięknym golem w meczu 13. kolejki Serie A. Jego SSC Napoli mierzyło się na wyjeździe z mistrzem Włoch, czyli Interem Mediolan. Bramka Polaka otworzyła wynik tego spotkania, ale goście i tak musieli uznać wyższość zespołu z San Siro. SSC Napoli przegrało na wyjeździe z Interem Mediolan 2:3 Bramkę otwierającą wynik tego spotkania zdobył Piotr Zieliński Nasz pomocnik piekielnie silnym uderzeniem pokonał Samira Handanovicia w 17. minuciePiotr Zieliński już w poprzednim sezonie był jednym z liderów SSC Napoli. Po niełatwym początku tego sezonu, który naszemu pomocnikowi utrudniła kontuzja, od kilku tygodni udaje mu się błyszczeć na włoskich boiskach. Nie inaczej był w trakcie hitu 13. kolejki Serie A, w którym jego zespół zagrał na wyjeździe z Interem Mediolan.

Jakub Świerczok
19.03.2022 07:54 Spektakularny gol Jakuba Świerczoka w Japonii. Ależ się zabawił z obrońcami (WIDEO)

Jakub Świerczok jest nie do zatrzymania. Polak robi prawdziwą furorę w Japonii i strzela gola za golem. Były napastnik Piasta Gliwice znów popisał się wyjątkową bramką, a przed strzałem udało mu się "zabawić" obrońcami w stylu samego Zlatana Ibrahimovicia. Jakub Świerczok strzelił gola w meczu swojej Nagoyi GrampusPolak popisał się trafieniem naprawdę wyjątkowej urody To już ósma bramka naszego napastnika w 14. meczu Japońskiej J-LeagueTego lata Jakub Świerczok po bardzo udanym sezonie w barwach Piasta Gliwice odszedł do Nagoyi Grampus za kwotę 2 milionów euro. Niektórzy obawiali się, że przenosimy do Japonii w wieku 28-lat, mogą okazać się zamknięciem drogi napastnika kadry, czy większego klubu Europy. Dodatkowo wielu zawodników nie potrafiło zaaklimatyzować się w dalekiej Azji. Polak nie ma jednak z tym najmniejszego problemu, bo strzela gola za golem.

Projekt bez tytułu (26)
19.03.2022 07:53 Spektakularny gol w Lidze Mistrzów. Niestety VAR miał coś do powiedzenia

Liga Mistrzów we wtorek mogła być światkiem spektakularnego trafienia. W meczu Besiktasu ze Sportingiem Lizbona w kapitalnym stylu piłkę do siatki wpakował Alex Teixeira, ale to trafienie nie zostało uznane. Brazylijczyk był na minimalnym spalonym.Liga Mistrzów we wtorek rozpoczęła trzecią serię gier. Na początek w Stambule miejscowy Besiktas mierzył się ze Sportingiem Lizbona. Do tej pory oba zespoły miały na koncie dwie porażki i we wtorek było wiadomo, że przynajmniej jedna z tych drużyn zdobędzie pierwsze punkty.

Gol Arkadiusza Milika
19.03.2022 07:52 Pierwszy gol Arkadiusza Milka po powrocie. Znakomite zachowanie Polaka (WIDEO)

Arkadiusz Milik po długich miesiącach leczenia wreszcie uporał się z kontuzją. Polak wrócił na boisko i potrzebował zaledwie dwóch spotkań, aby zdobyć swojego pierwszego gola w tym sezonie Ligue 1. Jego Olympique Marsylia pokonał FC Lorient 4:1, a nasz napastnik znakomicie zachował się w trakcie akcji bramkowej. Arkadiusz Milik trafił do siatki w drugiej połowie, podwyższając wynik na 3:1Polak w meczu z FC Lorient pokazał kapitalne zachowanie przy akcji bramkowej Napastnik dokonał rzeczy, która nie udała się żadnemu innemu napastnikowi OM od 27 latArkadiusz Milik od 24 maja zmagał się kontuzją kolana. Polak wrócił na boisko po 128 dniach przerwy. 30 września reprezentant Polski rozegrał 29 minut w meczu Ligi Europy z Galatasaray Stambuł. Kilka dni później wystąpił w połowie meczu ligowego z OSC Lille. Napastnikowi nie udało się w tych dwóch spotkaniach zdobyć gola, ale wczoraj jego Olympique Marsylia grał u siebie z FC Lorient, a Milik rozpoczął to starcie w podstawowym składzie. To wystarczyło, aby 27-latek trafił do siatki i stał się pierwszym od 27 lat piłkarzem OM, który w tak krótkim czasie uzbierał 10 bramek na poziomie Ligue 1.

Gol Marcina Kamińskiego
19.03.2022 07:52 Marcin Kamiński z wyjątkowym golem. Polak poprowadził Schalke 04 do zwycięstwa (WIDEO)

Marcin Kamiński strzelił wczoraj pięknego gola w meczu swojego Schalke 04 z Hannoverem 96. Trafienie polskiego obrońcy dało zwycięstwo jego zespołowi i było jedyną bramką w tym spotkaniu. Wychowanek Lecha Poznań jest podstawowym graczem siedmiokrotnych mistrzów Niemiec. Marcin Kamiński popisał się wyjątkowym golem we wczorajszym meczu 2. Bundesligi Jego Schalke 04 pokonało Hannover 96 1:0Polak stanowi o sile ekipy z Gelsenkirchen, która chce jak najszybciej powrócić do elity Schalke 04 w zeszłym sezonie z hukiem spadło z Bundesligi. Zespół z Zagłębia Ruhry opuścił niemiecką elitę po raz pierwszy od 1991 roku i zamierza jak najszybciej do niej powrócić. Na razie siedmiokrotni mistrzowie Niemiec są na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel. Jednym z zawodników, który prowadzi drużynę w tym kierunku, jest Marcin Kamiński.

Gol Kyliana Mbappe
19.03.2022 07:52 Niesłusznie uznany gol Kyliana Mbappe? Nowy przepis rozwiewa wątpliwości

Wczoraj reprezentacja Francji okazała się triumfatorem drugiej edycji Ligi Narodów. W finale rozgrywek "Le Bleus" pokonali reprezentację Hiszpanii 2:1. Decydujące trafienie Kyliana Mbappe wywołało jednak potężną burzę. Jak widać na powtórkach, napastnik był na spalonym... ale nie według nowych przepisów. Kylian Mbappe rozstrzygnął losy wczorajszego finału Ligi Narodów Francuz trafił do siatki w 80. minucie i zapewnił triumf w turnieju swojej reprezentacji Obserwatorzy byli przekonani, że po interwencji VAR, decyzja o uznaniu bramki zostanie cofniętaNapastnik faktycznie znajdował się na spalonym, ale kluczowe było zachowanie Erica GarciiWczorajsze spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęli piłkarze reprezentacji Francji. Podopieczni Didera Deschampesa mocno ruszyli do ataku, ale to Hiszpanie, jakie pierwsi trafili do siatki za sprawą Mikaela Oyarzabala, choć dopiero w drugiej połowie. Mistrzom świata udało się jednak odwrócić losy meczu. Zaledwie dwie minuty po golu "La Furia Roja" przepiękną bramkę wyrównującą zdobył Karim Benzema, a na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu o zwycięstwie przesądził Kylian Mbappe.

Krzysztof Piątek
19.03.2022 07:51 Krzysztof Piątek strzelił pierwszego od maja gola w Bundeslidze (WIDEO)

Krzysztof Piątek zdobył swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze od wielu miesięcy. Napastnik w ostatnim czasie był kontuzjowany i dopiero przed tygodniem po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się na boisku, zaliczając siedmiominutowy epizod. Dziś Polak popisał się już trafieniem w przegranym przez Herthę Berlin 1:2 spotkaniu z Freiburgiem. Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola w tym sezoniePolak trafił do siatki w 70. minucie doprowadzając do remisu Reprezentant Polski pojawił się na boisku wraz z początkiem drugiej połowy Ostatnie miesiące dla Krzysztofa Piątka to prawdziwy koszmar. W jednym z ostatnich spotkań poprzedniego Bundesligi napastnik doznał złamania kostki. Kontuzja wykluczyła go z udziału w Euro 2020, a także nie pozwoliła piłkarzowi uczestniczyć w przygotowania do tegorocznych zmagań i "Pjona" przegapił pięć spotkań niemieckiej ekstraklasy.

Mateusz Bogusz gol
19.03.2022 07:50 Kapitalny gol Mateusza Bogusza w Hiszpanii. "Zdjął pajęczynę" (WIDEO)

Mateusz Bogusz został autorem przepięknego trafienia w meczu swojej UD Ibizy. Młodzieżowy reprezentant Polski tym samym przyczynił się do zwycięstwa ekipy występującej na poziomie La Liga 2. O trafieniu naszego pomocnika mówi się w całej Hiszpanii, gdyż był to gol naprawdę wyjątkowej urody. Mateusz Bogusz zdobył piękną bramkę w spotkaniu swojej UD Ibizy z Burgos CFPomocnik na listę strzelców wpisał się już w 15. minucie meczu Jego trafienie wzbudziło wielki podziw zarówno wśród polskich jak i hiszpańskich kibiców oraz ekspertówFormalnie Mateusz Bogusz jest zawodnikiem Leeds United, ale przed tym sezonem udał się na ponowne wypożyczenie do Hiszpanii. W poprzednim roku pomocnik bronił barw UD Logroñés, a teraz gra dla UD Ibizy na poziomie La Liga 2, gdzie radzi sobie jak na razie znakomicie.

Gol w MLS
19.03.2022 07:40 Kuriozalny gol samobójczy w MLS. Trzech piłkarzy wpadło wraz z piłką do bramki (WIDEO)

Przezabawny gol samobójczy padł w jednym z ostatnich meczów MLS. Jeden z obrońców New England Revolution przeszkodził swojemu bramkarzowi w skutecznej interwencji, który nie miał szans na uratowanie tej sytuacji. W konsekwencji piłka wpadła do bramki, a wraz z nią wpadli też trzej piłkarze.W sobotę w meczu pomiędzy Columbus Crew z New England Revolution doszło do zabawnej sytuacji W wyniku przypadkowego zagrania obrońcy New England padł kuriozalny gol samobójczyCzegoś takiego kibice mogli nigdy wcześniej nie widziećPierwsza połowa meczu Columbus Crew z New England Revolution była prawdziwą ucztą dla kibiców. Do przerwy padły aż trzy bramki, ale w całym spotkaniu piłkarze trafiali w sumie czterokrotnie. Decydujący gol w drugiej części potyczki został zdobyty w niecodziennych okolicznościach. Górna piłka posłana przez rywali odbiła się od głowy wracającego do obrony Andrewa Farrella, który nawet nie widział futbolówki, bo był ustawiony do niej plecami.

Krzysztof Piątek gol
19.03.2022 07:37 Gol Krzysztofa Piątka w meczu z Freiburgiem. Hertha uciekła ze strefy spadkowej (WIDEO)

Krzysztof Piątek strzelił gola a jego Hertha Berlin pokonała w czwartek Freiburg 3:0To było siódme trafienie Polaka w tym sezonie BundesligiDzięki czwartkowemu zwycięstwu Hertha uciekła ze strefy spadkowejKrzysztof Piątek w poniedziałek był jednym z antybohaterów spotkania Herthy Berlin z Mainz. Polak wszedł na boisko w 80. minucie przy stanie 1:1 i mógł zapewnić berlińczykom zwycięstwo, ale fatalnie skiksował z trzech metrów.Szansę na odkupienie win 25-latek dostał w czwartkowym spotkaniu z Freiburgiem. Trener Pal Dardai wprowadził w składzie aż 9 zmian w porównaniu do drużyny, która rozpoczęła poniedziałkowy mecz z Mainz. W składzie ostali się jedynie bramkarz Alexander Schwolow i pomocnik Matteo Guendouzi.

Mateusz Klich
19.03.2022 07:36 Anglicy zachwycają się Mateuszem Klichem

Mateusz Klich popisał się fantastycznym trafieniem w meczu Premier LeaguePolak zdobył kapitalnego gola z dystansu w zwycięskim meczu jego Leeds United nad BurnleyKlasę Polaka doceniają brytyjskie media, które przyznały mu bardzo wysokie ocenyMateusz Klich błysnął w Premier League. Pomocnik reprezentacji Polski zdobył piękną bramkę dla Leeds United, a jego drużyna wygrała aż 4:0. Media na Wyspach Brytyjskich doceniły naszego rodaka i nagrodziły go wysokimi ocenami za sobotni występ.

Piotr Zieliński gol
19.03.2022 07:34 Efektowny gol Piotra Zielińskiego we Włoszech. Napoli jednak znów rozczarowało

Piotr Zieliński zdobył swoją zdobył swojego 6 gola w tym sezonie Serie APolak niestety nie dał zwycięstwa Napoli, a jedynie przyczynił się do wywalczenia punktuPiłkarze spod Wezuwiusza zremisowali na wyjeździe z Sassuolo 3:3, a sędzia podyktował aż 3 rzuty karneKolejne dobre wieści napływają do nas z Półwyspu Apenińskiego i kolejny raz za sprawą Piotra Zielińskiego. Nasz zawodnik w tym sezonie świetnie prezentuje się na włoskich boiskach, czego potwierdzenie dał nam we wczorajszym meczu SSC Napoli, które na wyjeździe zmierzyło się z US Sassuolo.Polski pomocnik zanotował już 6 trafienie w bieżącej kampanii ligowej, co tylko jest dowodem na jego bardzo dobrą dyspozycję. Niestety, ale "Zielu" nie przysłużył się do zwycięstwa swojego zespołu, a jedynie remisu, bowiem podopieczni Gennaro Gattuso zremisowali z Sassuolo 3:3, co z pewnością spędza sen z powiek włoskiemu szkoleniowcowi.

Gol Grzegorza Krychowiaka
19.03.2022 07:33 Koncert Grzegorza Krychowiaka. Gol i tytuł piłkarza meczu

Grzegorz Krychowiak rozegrał dziś kapitalne spotkanie w barwach Lokomotiwu MoskwaJego klub pokonał na wyjeździe 2:0 Rotor WołgogradPolak poza strzeleniem pięknej bramki, został również wybrany piłkarzem meczuGrzegorz Krychowiak był jednym z najlepszych piłkarzy naszej kadry podczas ostatniego zgrupowania. Pomocnik świetnie zaprezentował się m.in. w spotkaniu z Anglią, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj.Dobra forma Polaka na szczęście nie uciekła od niego podczas podróży do dalekiej Rosji. „Krycha” zagrał dziś pełne 90 minut z meczu z Rotorem Wołgograd, w którym zdobył okazałego gola i został wybrany piłkarzem tego meczu. Lokomotiw Moskwa wygrał 2:0, a na boisku przebywał również Maciej Rybus.

Grzegorz Krychowiak gole
19.03.2022 07:31 Dwa gole Krychowiaka z lidze rosyjskiej. Rybus z bramką i asystą

Grzegorz Krychowiak zaliczył kolejny doskonały występ w rosyjskiej Premier LidzePolski pomocnik strzelił dwie bramki, a jego Lokomotiv Moskwa rozbił FC Tambow 5:2Z bardzo dobrej strony pokazał się także Maciej Rybus, który strzelił gola i zaliczył asystęGrzegorz Krychowiak po raz kolejny pokazał, że obecnie znajduje się w doskonałej formie. Polak był jedną z głównych postaci sobotniego spotkania w Premier Lidze pomiędzy Lokomotivem Moskwa z FC Tambow.Drużyna Krychowiaka i Macieja Rybusa była faworytem spotkania z outsiderem ligi. Mimo zdecydowanej przewagi Lokomotiv wyszedł na prowadzenie dopiero w 40. minucie spotkania. Doskonałe podanie Fedora Smolova wzdłuż linii strzałem do pustej bramki wykończył właśnie Krychowiak.Grzegorz Krychowiak strzelił gola. Nowe, nie znaliśmy! ???? pic.twitter.com/GoGicDwMDL— Kasia Lewandowska (@KatherineAFC) April 24, 2021