Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Serie A: Piękny gol Piotra Zielińskiego w meczu z mistrzem Włoch (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Serie A: Piękny gol Piotra Zielińskiego w meczu z mistrzem Włoch (WIDEO)

Gol Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński popisał się wczoraj pięknym golem w meczu 13. kolejki Serie A. Jego SSC Napoli mierzyło się na wyjeździe z mistrzem Włoch, czyli Interem Mediolan. Bramka Polaka otworzyła wynik tego spotkania, ale goście i tak musieli uznać wyższość zespołu z San Siro.

• SSC Napoli przegrało na wyjeździe z Interem Mediolan 2:3

• Bramkę otwierającą wynik tego spotkania zdobył Piotr Zieliński

• Nasz pomocnik piekielnie silnym uderzeniem pokonał Samira Handanovicia w 17. minucie

Piotr Zieliński już w poprzednim sezonie był jednym z liderów SSC Napoli. Po niełatwym początku tego sezonu, który naszemu pomocnikowi utrudniła kontuzja, od kilku tygodni udaje mu się błyszczeć na włoskich boiskach. Nie inaczej był w trakcie hitu 13. kolejki Serie A, w którym jego zespół zagrał na wyjeździe z Interem Mediolan.

Piękny gol Piotra Zielińskiego w hicie Serie A

Wczorajszy mecz dla Interu Mediolan z SSC Napoli był praktycznie o być albo nie być w kontekście utrzymania się w walce o scudetto. Goście z kolei przyjechali na San Siro jako lider, któremu kroku jak na razie dotrzymywał jedynie lokalny rywal "Nerazzurrich", czyli AC Milan.

Spotkanie rozpoczęło się jednak znakomicie dla gości. Wszystko za sprawią fantastycznego gola Piotra Zielińskiego. Lorenzo Insignie rozpoczął kontratak gości, wyłożył piłkę do reprezentanta Polski, który silnym uderzeniem pod poprzeczkę zza pola karnego pokonał Samira Handanovicia, zwieńczył dynamiczną akcję swojego zespołu i otworzył wynik spotkania.

Komentatorzy Eleven Sports krzyknęli, że był to "najważniejszy gol w sezonie Polaka". "Zielu" zdobył swoją trzecią bramkę w tegorocznej Serie A i ma na swoim koncie również dwie asysty. Niestety z dalszego przebiegu spotkania okazało się, że to nie było wcale jego najważniejsze trafienie w tych rozgrywkach.

Inter Mediolan po trudnym początku pokonał u siebie SSC Napoli

Już siedem minut później na gola Piotra Zielińskiego odpowiedział Hakan Calhanoglu. Jeszcze na minutę przed końcem podstawowego czasu gry pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Ivana Perisicia.

Po przerwie rozpędzeni piłkarze Interu Mediolan powiększyli swoją przewagę. Lautaro Martinez trafił do siatki w 61. minucie, co niemal przesądziło o losach tego meczu. SSC Napoli było w stanie jedynie zniwelować już straty, za sprawą bramki Driesa Mertensa z 78. minuty. Ostatecznie gospodarze triumfowali 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu Inter Mediolan odrobił trzy punkty do prowadzącego z dorobkiem 32 "oczek" SSC Napoli i teraz traci do niego pięć punktów. Ekipie z Neapolu udało się utrzymać pozycję lidera tylko dzięki temu, że AC Milan również poległ w tej kolejce Serie A. Podopieczni Stefano Pioliego przegrali na wyjeździe z ACF Fiorentiną 3:4, która grała bez kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego.

Gola Piotra Zielińskiego z meczu z Interem możecie zobaczyć, klikając tutaj.