Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Seria A: Debiutancki gol Żurkowskiego w doliczonym czasie gry dał wygraną Empoli (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Gol Szymona Żurkowskiego w Serie A
Eleven Sports/Twitter-screen

Szymon Żurkowski zdobył swojego pierwszego gola na poziomie Serie A. Premierowe trafienie w doliczonym czasie gry Polaka zapewniło zwycięstwo jego Empoli. Pomocnik przez chwilę nie mógł być pewien uznania bramki, bowiem nie było wiadome, czy po jego mocnym uderzeniu piłka przekroczyła linię bramkową. Dopiero weryfikacja goal-line rozwiała wątpliwości.

• Szymon Żurkowski wreszcie strzelił bramkę w Serie A

• Jego trafienie przesądziło o wyjazdowej wygranej 2:1 Empoli nad Sassuolo

• Polak pojawił się na murawie dopiero w 80. minucie

Szymon Żurkowski od sezonu 2019/20 występuje we Włoszech. AFC Fiorentina wykupiła go z Górnika Zabrze zimą 2019 roku, ale do końca rozgrywek pomocnik występował na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Polak nie mógł przebić się w barwach "Violi" więc udał się na trwające już ponad półtora roku wypożyczenie do Empoli, które w tym roku awansowała do Serie A. Dziś Żurkowski strzelił wreszcie swoją pierwszą bramkę we włoskiej ekstraklasie.

Problemy Empoli w meczu z Sassuolo

US Sassuolo od 43. minuty prowadziło z Empoli 1:0. Wszystko przez samobójcze trafienie Lorenzo Tonelliego. Zespół Szymona Żurkowskiego długo nie potrafił doprowadzić do wyrównania, ale ten moment w końcu nadszedł.

Goście dopiero w 83. minucie zdołali wywalczyć remis. Empoli otrzymał rzut karny, którego pewne na gola zamienił Andrea Pinamonti. Ta bramka zwiastowała emocjonującą końcówkę z udziałem Szymona Żurkowskiego.

Pomocnik, który w tym sezonie Serie A nie pojawił się na boisku tylko w jednym spotkaniu, został wprowadzony do gry w 80. minucie. To właśnie Polak w doliczonym czasie gry przesądził, że jego zespół mógł cieszyć się z trzech punktów.

Szymon Żurkowski z pierwszym golem na poziomie Serie A

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Liam Henderson uciekł z piłką do linii końcowej i wstrzelił ją płasko na piąty metr. Tam znakomicie nabiegał Szymon Żurkowski, który lewą nogą huknął na bramkę.

Futbolówka najpierw odbiła się od poprzeczki, później od murawy i wylądowała w rękach bramkarza US Saussolo. Dzięki technologi goal-line można było jednak się przekonać, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową, więc gol Polaka stał się faktem.

Nasz pomocnik został bohaterem, bowiem przesądził o wygranej swojego zespołu 2:1. To była piąta wygrana Empoli w tym sezonie Serie A. Dzięki temu zespół znajduje się na 10. pozycji w tabeli ligowej. Żurkowski do ekipy z Toskanii wypożyczony jest do końca tego sezonu.

Zwycięską bramkę 24-letniego Szymona Żurkowskiego z meczu przeciwko Sassuolo możecie zobaczyć, klikając tutaj.