Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dramat w meczu FC Barcelony. Sergio Aguero pilnie zabrany do szpitala
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Dramat w meczu FC Barcelony. Sergio Aguero pilnie zabrany do szpitala

EN 01499514 2571
PAU BARRENA/AFP/East News

FC Barcelona tylko zremisowała w sobotę na własnym boisku z Deportivo Alaves 1:1. Bardziej niż kolejny rozczarowujący występ “Dumy Katalonii” martwi jednak sytuacja Sergio Aguero. Argentyńczyk musiał wczoraj pilnie opuścić boisko i zostać przewieziony do szpitala.

• FC Barcelona w sobotnim meczu La Liga zremisowała u siebie 1:1 z Deportivo Alaves

• W pierwszej połowie doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem Sergio Aguero

• Argentyńczyk padł na boisko i musiał zostać zmieniony, a następnie przewieziono go do szpitala

• Okazało się, że Aguero miał problemy z oddychaniem

FC Barcelona ma kolejny poważny problem. W trakcie meczu z Deportivo Alaves Sergio Aguero zgłosił niepokojący problem zdrowotny. Napastnik złapał się za klatkę piersiową i upadł na boisko. Musiał trafić do szpitala.

FC Barcelona tylko zremisowała z Deportivo Alaves

FC Barcelona w sobotę rozegrała pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera. Po zwolnieniu Ronalda Koemana obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął tymczasowo Sergi Barjuan. Były zawodnik “Barcy” swojego debiutu nie zaliczy jednak do udanych.

Barcelona tylko zremisowała na swoim boisku z Deportivo Alaves 1:1. w 49. minucie kapitalną bramkę dla “Dumy Katalonii” zdobył Memphis Depay. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, gdyż już w trzy minuty później goście wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Luis Rioja.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, co nie poprawia sytuacji w tabeli FC Barcelony. Katalończycy zajmują dziewiąte miejsce i mają na koncie 16 punktów. Do lidera, czyli Realu Madryt, tracą już osiem “oczek”.

Po spotkaniu z Deportivo Alaves w Barcelonie pojawił się kolejny problem. W pierwszej połowie sobotniego meczu doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Sergio Aguero. Argentyńczyk złapał się za klatkę piersiową i po chwili upadł na boisko.

Sergio Aguero pilnie zabrany do szpitala

Trener Segi Barjuan natychmiast dokonał zmiany. W miejsce byłego napastnika Manchesteru City na placu gry zameldował się Philippe Coutinho. Aguero natomiast od razu zszedł do szatni.

Jose Alvarez z “El Chiringuito” podał, że Aguero miał problemy z oddychaniem. Piłkarza natychmiast przewieziono karetką do szpitala. Tam przeszedł już podobno pierwsze badania i czuje się lepiej. Teraz mają zostać przeprowadzone niezbędne badania kardiologiczne.

Na tym nie koniec problemów FC Barcelony. Kontuzji doznał także Gerard Pique. Doświadczony Hiszpan po meczu z Alaves narzeka na ból prawej łydki. Również czekają go badania i prawdopodobnie przerwa od gry.

Źródło: “El Chiringuito”, WP SportoweFakty