Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Skoki narciarskie: Joanna Szwab zakończy karierę. Łukasz Kruczek jest zaskoczony
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Skoki narciarskie: Joanna Szwab zakończy karierę. Łukasz Kruczek jest zaskoczony

Łukasz Kruczek
TVP Sport/YouTube-screen

Joanna Szwab zakończy swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Reprezentantka Polski mimo 24 lat już dekadę temu zadebiutowała na arenie międzynarodowej. Ostatnie miesiące nie były jednak dla niej udane, więc postanowiła, że nie będzie kontynuowała kariery. Tą decyzją mocno zaskoczony był Łukasz Kruczek, który o niczym nie wiedział.

  • Joanna Szwab nagle podjęła decyzję o zakończeniu kariery

  • Nasza zawodniczka swego czasu uchodziła za dużą nadzieję żeńskiej kadry

  • Łukasz Kruczek był zaskoczony deklaracją swojej podopiecznej

Reprezentacja Polski kobiet straci niedługo jedną z zawodniczek. Joanna Szwab postanowiła bowiem, że nadchodzący sezon olimpijski będzie dla niej ostatnim i za kilka miesięcy zakończy swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Tę decyzję skomentował już Łukasz Kruczek, który podkreślił zaskoczenie i wpływ postanowienia 24-latki na cały zespół.

Skoki narciarskie: Joanna Szwab podjęła decyzję o końcu kariery

Joanna Szwab poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o końcu swojej kariery. Reprezentantka Polski w skokach narciarskich zapowiedziała, że przed nią ostatni sezon startów.

- Ostatnia zima przede mną. Mam nadzieję, że pozwolę sobie tą zapamiętać tę długą historię pozytywnie. Rollercoaster, jedziemy dalej. Zostańcie ze mną jeszcze przez pół roku - napisała 24-latka.

Polka zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata w 2013 roku, ale nigdy nie udało jej się wywalczyć choćby punktu. Do jej największych sukcesów należą zimowe mistrzostwo Polski z 2019 roku, brąz z 2016, trzy medale letnich mistrzostw kraju oraz podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 1 marca 2014 roku Polka zajęła trzecie miejsce podczas konkursu w Falun.

W trakcie ostatnich mistrzostw świata w Oberstdorfie Szwab zadebiutowała na imprezie tej rangi. Nasza zawodniczka w konkursie drużynowym zajęła historyczne siódme miejsce wraz z koleżankami.

Łukasz Kruczek był zaskoczony oświadczeniem swojej zawodniczki

Jak dowiedział się portal WP SportoweFakty, o zamiarach Joanny Szwab zupełnie nie wiedział Łukasz Kruczek. Selekcjoner reprezentacji Polski skoczkiń dowiedział się o wszystkim z mediów.

- Dowiedziałem się o tym z mediów. Nie był to temat, o którym byliśmy wcześniej poinformowani. Mam w planie z Asią o tym porozmawiać przy okazji najbliższego zgrupowania. Na pewno nie jest to sytuacja, która nie ma kompletnie wpływu na najbliższe miesiące - podkreślił szkoleniowiec na łamach serwisu.

Trzeba przyznać, że moment, który wybrała sobie Polka na takie ogłoszenie, jest dosyć nietypowy. Lada moment wystartuje nowy sezon Pucharu Świata, w trakcie którego odbędą się również igrzyska olimpijskie. W związku z takim postanowieniem nie jest przesądzone, czy Szwab zobaczymy tej zimy w zawodach najwyższej rangi. Kobiety podobnie jak mężczyźni rozpoczną tegoroczne zmagania w Niżnym Tagile, lecz o tydzień później od swoich kolegów, czyli 26 listopada.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane