Swiatsportu.pl > Sporty walki > MMA VIP 3: Pierwszy w historii Polski pojedynek kobiety i mężczyzny za nami
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

MMA VIP 3: Pierwszy w historii Polski pojedynek kobiety i mężczyzny za nami

MMA VIP 3
MMA-VIP.pl/screen

W trakcie dzisiejszej gali MMA VIP 3 doszło do pierwszego w historii na terenie Polski oficjalnego pojedynku kobiety z mężczyzną. Urszula "Amberpowergirl" Siekacz stanęła do walki z Piotrem "Muaboyem" Lisowskim. Wynik ich starcia był zaskakujący.

  • Dziś doszło do pierwszej na terenie Polski oficjalnej walki kobiety z mężczyzną

  • "Amberpowergirl" z "Muaboyem

  • W trakcie trwającej gali MMA VIP 3 dojdzie do jeszcze jednego tego typu pojedynku

Trwa gala MMA VIP 3, czyli wydarzenie organizowane przez Marcina Najmana. W trakcie tego wydarzenia szansę spróbowania swoich sił w MMA mają polscy celebryci, influencerzy, czy też gwiazdy internetu. Dziś doszło już do pierwszej walki w historii naszego kraju kobiety z mężczyzną. Urszula "Amberpowergirl" Siekacz zmierzyła się bowiem z Piotrem "Muaboyem" Lisowskim.

Urszula "Amberpowergirl" Siekacz i Piotr "Muaboyem" Lisowski. Kim oni są?

Urszula "Amberpowergirl" Siekacz to polska trenerka personalna i instruktora. Kobieta znana jest głównie właśnie z armwrestlingu, czyli siłowania się na rękę.

Siekacz teraz postanowiła spróbować swoich sił w MMA i od razu rzuciła się na głęboką wodę, ponieważ zdecydowała się na pojedynek z mężczyzną. "Amberpowergirl" była jednak pewna siebie przed tym pojedynkiem i cieszyła się z wyzwania.

O Piotrze "Muaboyu" Lisowskim nie wiadomo zbyt wiele poza tym, że jest tiktokerem. Mężczyzna udziela się w mediach społecznościowych, gdzie wykonuje makijaże lub różnego rodzaju stylizacje. Dla niego dzisiejsza walka również była debiutem, ale co ciekawe za faworytkę uchodziła właśnie Siekacz, ze względu na swoją intensywną aktywność sportową.

MMA VIP 3: kobieta przegrała w historycznej walce z mężczyzną

Od początku rywalizacja była bardzo zacięta. Obie strony zaczęły od wymiany ciosów w stójce i dopiero po chwili walka przeszła do parteru. Piotr "Muaboyem" Lisowski początkowo obalił Urszulę "Amberpowergirl" Siekacz. Kobieta jednak wyszła z opresji.

Pojedynek był kontynuowany w parterze, ale teraz to "Amberpowergirl" miała przewagę i próbowała stosować duszenie na swoim przeciwniku. "Muaboy" wytrzymał jednak do gongu. Druga runda to już natarcie Lisowskiego, który w pewnym momencie obalił Siekacz i zasypał gradem ciosów. Sędzia musiał przerwać pojedynek i orzec zwycięstwo Piotra "Muaboy'a" Lisowskiego.

W trakcie gali MMA VIP 3 czeka nas jeszcze jeden pojedynek kobiety z mężczyzną. Już za kilkadziesiąt minut Michał "Polski Ken" Przybyłowicz stanie do walki z Wiktorią "Domżą" Domżalską.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane