Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Piłkarz zdradził, że jest gejem. Komentarz Radosława Majdana daje wiele do myślenia
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Piłkarz zdradził, że jest gejem. Komentarz Radosława Majdana daje wiele do myślenia

Radosław Majdan
Piotr Drabik/Flickr.com

Australijski piłkarz Josh Cavallo wyznał, że jest gejem. Do jego "coming outu" ustosunkował się Radosław Majdan. Słowa byłego bramkarza reprezentacji Polski dają wiele do myślenia. - Świat się zmienia - napisał ekspert Canal+ Sport.

  • Josh Cavallo ujawnił, że jest gejem

  • Jego "coming out" wywołał lawinę komentarzy w sieci

  • Do sprawy odniósł się także Radosław Majdan, który ma nadzieję na większą tolerancję dla takich zawodników

Coraz więcej sportowców decyduje się na "coming out", czyli ujawnienie swoje orientacji seksualnej. Takie oznajmienie jest różnie komentowane i odbierane nie tylko przez kibiców, ale nawet kolegów z szatni. Niektórzy piłkarze uważają bowiem, że homoseksualny zawodnik nie miałby łatwo w zespole, co niegdyś w programie "Weszłopolscy" podkreślił Damian Zbozień, obecnie gracz Wisły Płock.

Australijski piłkarz ujawnił, że jest gejem

Josh Cavallo będący na co dzień piłkarzem Adelaide United występującego w australijskiej A-League postanowił przełamać tabu homoseksualistów w piłce nożnej i ogłosił, że jest gejem.

Lewy obrońca nagrał specjalne wideo, w którym przyznał, się, że prowadził podwójne życie i ukrywał swoją orientację, aby spełnić swoje marzenie o karierze piłkarza.

- Prowadziłem podwójne życie i ukrywałem to, kim naprawdę jestem. Jest coś osobistego, z czym muszę się podzielić ze wszystkimi. Jestem piłkarzem i gejem - wyznał 21-letni Cavallo na swoim mediach społecznościowych.

Radosław Majdan skomentował "coming out" piłkarza

Wyznanie Australijczyka odbiło się szeroki echem w internecie i jest komentowane przez miliony użytkowników. Do słów piłkarza odniósł się nawet Radosław Majdan, którego wpis jest wyrazem wsparcia i daje wiele do myślenia.

- Josh Cavallo z australijskiej A-League dokonał coming outu. Opowiadając jak wstydził się swojej orientacji i jak w związku z tym cierpiał. Mam nadzieję, ze świat sportu dzięki niemu się zmieni, a tolerancja i zrozumienie zastąpi homofobię. Świat się zmienia, mam nadzieje, że za nim nadążymy… - napisał był reprezentant Polski na swoim Instagramie.

W ostatnich latach kilku byłych piłkarzy ujawniło swoją orientację seksualną, ale jeszcze chyba żaden z czynnych zawodników tego nie zrobił, a przynajmniej nie było o tym tak głośno, jak w przypadku wyznania Cavallo.

Organizacje futbolowe walczą z rasizmem, starają się pomagać w akceptacji osób o różnej orientacji seksualnej, więc niewykluczone, że w najbliższych latach będziemy świadkami kolejnych "coming outów" wśród piłkarzy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane