Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Piotr Żyła podwójnym mistrzem Polski. Genialny konkurs w Zakopanem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Piotr Żyła podwójnym mistrzem Polski. Genialny konkurs w Zakopanem

tt tvp2
screen - twitter.com/TVP Sport

Piotr Żyła został podwójnym mistrzem Polski w skokach narciarskich. Po czwartkowym triumfie w konkursie indywidualnym dzisiaj doświadczony skoczek triumfował razem z kolegami z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego także w drużynówce. Żyła startował mimo bólu kolana, o którym wspominał już po rywalizacji indywidualnej.

 • Piotr Żyła został podwójnym mistrzem Polski w skokach narciarskich

 • 34-latek w czwartek wygrał zawody indywidualne, a dzisiaj triumfował razem z kolegami z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego

 • W trakcie zawodów skoczkowie aż dwa razy bili rekord Średniej Krokwi w Zakopanem

Piotr Żyła i jego koledzy z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zostali drużynowymi mistrzami Polski w skokach narciarskich. W piątek triumfowali w konkursie na Średniej Krokwi w Zakopanem. Aż dwa razy poprawiano rekord obiektu.

Piotr Żyła podwójnym mistrzem Polski

Piotr Żyła został w czwartek indywidualnym mistrzem Polski w skokach narciarskich. 34-latek okazał się najlepszy w rywalizacji na Średniej Krokwi w Zakopanem. Za jego plecami uplasowali się Klemens Murańka, a także Dawid Kubacki Tomasz Pilch, którzy zajęli ex aequo trzecie miejsce (więcej TUTAJ).

W piątek przyszedł czas na rywalizację drużynową. Na starcie stanęło dziesięć drużyn. W ich szeregach zobaczyliśmy największe gwiazdy naszej reprezentacji.

Wielkie emocje przyniosła już pierwsza połowa piątkowych zawodów. Tomasz Pilch skoczył aż 107. metrów i ustanowił nowy rekord skoczni. Dzięki m.in. tej wspaniałej próbie jego drużyna, czyli Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, objęła prowadzenie. W skład drużyny wchodzili także Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Drugie miejsce należało do AZS Zakopane, które reprezentowali Maciej Kot, Marcin Wróbel, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała. Trzecia lokata przypadała natomiast TS Wisła Zakopane w składzie Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Adam Niżnik i Łukasz Łukaszczyk.

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe drużynowym mistrzem Polski

W drugiej serii kapitalny skok oddał Klemens Murańka. Zawodnik TS WIsła Zakopane uzyskał aż 108 metrów i poprawił rekord skoczni ustanowiony przez Tomasza Pilcha! Skok ten pozwolił awansować drużynie Murańki na drugie miejsce. Wideo z rekordowym skokiem można obejrzeć TUTAJ.

Nie było jednak mocnych na Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł sięgnęli po zwycięstwo w konkursie. Tym samym Piotr Żyła został podwójnym mistrzem Polski!

Kibice oglądający zawody mogli być zaniepokojeni stanem zdrowia Piotra Żyły. Skoczek już wczoraj narzekał na ból w kolanie. Widać było, że także dzisiaj mocno mu on doskwiera. 34-latek zdradził jednak, jak sobie radzi z takimi urazami (więcej TUTAJ).

Żyła ma jeszcze kilka tygodni na dojście do pełni zdrowia. Nowy sezon Pucharu Świata startuje 20 listopada. Pierwsze zawody odbędą się w Niżnym Tagile. 

Klasyfikacja końcowa drużynowych mistrzostw Polski:

 1. WSS Wisła I 991 pkt.

 2. TS Wisła Zakopane 943.5 pkt.

 3. AZS Zakopane I 942 pkt.

 4. KS Eve-nement Zakopane 921 pkt.

 5. WSS Wisła II 877.5 pkt.

 6. LKS Klimczok Bystra 864.5 pkt.

 7. AZS Zakopane II 601.5 pkt.

 8. LKS Olimpia Goleszów 559 pkt.

 9. SS-R LZS Sokół Szczyrk 285 pkt.

 10. WSS Wisła III 259 pkt.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane