Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Piotr Żyła zrobił show przed kamerami TVP. "Jedno piwo wypiję i przejdzie"
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Piotr Żyła zrobił show przed kamerami TVP. "Jedno piwo wypiję i przejdzie"

tt tvp
screen - twitter.com/TVP Sport

Piotr Żyła został nowym mistrzem Polski w skokach narciarskich. 34-latek triumfował w czwartek w zawodach na skoczni średniej w Zakopanem. Po zakończeniu konkursu skoczek był w wyśmienitym nastroju, co pokazał w rozmowie z dziennikarzem TVP. 

  • Piotr Żyła został w czwartek mistrzem Polski w skokach narciarskich

  • 34-latek nie miał sobie równych w rywalizacji na Średniej Krokwi w Zakopanem

  • Po zawodach skoczek zrobił także show przed kamerami TVP i zdradził, jakie ma niecodzienne lekarstwo na kontuzję

Piotr Żyła w swoim stylu podbija internet. Popularny skoczek znów stał się bohaterem kibiców za sprawą oryginalnego wywiadu, jakiego udzielił dla TVP. Żyła zdradził swoją receptę na drobne dolegliwości zdrowotne.

Piotr Żyła nowym mistrzem Polski w skokach narciarskich

Piotr Żyła w czwartek został nowym mistrzem Polski w skokach narciarskich. 34-latek nie miał sobie równych podczas rywalizacji na Średniej Krokwi w Zakopanem. Doświadczony reprezentant Polski prowadził już po pierwszej serii, a w drugiej potwierdził swoją dominację.

Żyła wyprzedził Klemensa Murańkę, który zajął drugie miejsce. Najniższym stopniem podium musieli się podzielić natomiast Dawid Kubacki i Tomasz Pilch, którzy ex aequo zajęli trzecie miejsce. Słabiej wypadł Kamil Stoch, który był dopiero siódmy (więcej TUTAJ).

Czwartek należał do Piotra Żyły, który dzięki wywalczonemu w Zakopanem tytułowi, wyprzedził Kamila Stocha w klasyfikacji wszech czasów. Ulubieniec kibiców ma już na koncie trzy tytuły mistrza Polski i jest w tej chwili drugi pod tym względem. Równych nie ma sobie Adam Małysz, który aż 18 razy zdobywał ten tytuł!

Żyła był w doskonałym humorze po zakończeniu czwartkowej rywalizacji. Reprezentant Polski pokazał to w rozmowie z reporterem TVP. Opowiedział m.in. o swoim sposobie na ból w kolanie, który dokuczał mu po zawodach. 

- Jedno piwo wypiję i przejdzie! Jak coś to drugie jest w rezerwie - powiedział Żyła! Już na poważnie zdradził natomiast, że od początku liczył na włączenie się do walki o tytuł mistrza Polski. 

- Tak myślałem, że będę walczył o zwycięstwo. Z takim przyszedłem nastawieniem. Podszedłem do tego na poważnie. Nowy obiekt, to trzeba się przygotować - dodał. 

Show Piotra Żyły w wywiadzie dla TVP

Reporter Telewizji Polskiej spytał Piotra Żyłę, czy znakomita forma nie przyszła zbyt wcześnie. Sezon Pucharu Świata rusza bowiem dopiero 20 listopada. Również na to skoczek miał humorystyczną odpowiedź. 

- A to nie, jutro już jej nie będzie - zażartował. Akurat ja tak mam - potrafię przygotować się na zawody - powiedział 34-latek. 

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane