Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dwa gole Krychowiaka z lidze rosyjskiej. Rybus z bramką i asystą

• Z bardzo dobrej strony pokazał się także Maciej Rybus, który strzelił gola i zaliczył asystę

Grzegorz Krychowiak po raz kolejny pokazał, że obecnie znajduje się w doskonałej formie. Polak był jedną z głównych postaci sobotniego spotkania w Premier Lidze pomiędzy Lokomotivem Moskwa z FC Tambow.

Drużyna Krychowiaka i Macieja Rybusa była faworytem spotkania z outsiderem ligi. Mimo zdecydowanej przewagi Lokomotiv wyszedł na prowadzenie dopiero w 40. minucie spotkania. Doskonałe podanie Fedora Smolova wzdłuż linii strzałem do pustej bramki wykończył właśnie Krychowiak.

Grzegorz Krychowiak z dwoma golami w lidze rosyjskiej

Przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu Azera Alijeva. Ten gol tylko podrażnił moskiewską drużynę, która rzuciła się na rywali od razu po rozpoczęciu drugiej połowy.

Dwie minuty po przerwie Lokomotiv ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem dzięki trafieniu Smolowa. W 60. minucie kolejnego gola w tym spotkaniu strzelił Krychowiak. Polak przyjął piłkę przed polem karnym, i pięknym technicznym strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza rywali.

[EMBED-268]

To było już dziewiąte trafienie Krychowiaka w tym sezonie. Tym samym wyrównał swój osobisty rekord trafień z poprzedniej kampanii. Wtedy zakończył rozgrywki ligowe z dziewięcioma trafieniami na koncie. Do tego to trzeci mecz z rzędu, w którym 31-latek strzela przynajmniej jedną bramkę.

Pod koniec meczu swoje umiejętności zaczął pokazywać drugi z Polaków w barwach Lokomotiwu - Maciej Rybus. Lewy obrońca w 74. minucie spotkania zaliczył asystę przy trafieniu Murilo Cerqueiry na 4:1.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Polaków

Zaledwie sześć minut później to sam Rybus wpisał się na listę strzelców. Polak umiejętnie podłączył się do akcji, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania na 5:2. Chwilę wcześniej drugiego gola dla FC Tambow strzelił Denis Kaykov.

Dla Rybusa to był pierwszy gol i pierwsza asysta w tym sezonie Premier Ligi w jego 24. spotkaniu. Do tego dołożył trzy ostatnie podania w trzech meczach Pucharu Rosji. Z kolei Krychowiak ze swoim dorobkiem jest najskuteczniejszym zawodnikiem Lokomotivu w lidze.

Drużyna Polaków od początku 2021 roku spisuje się znakomicie. Do tej pory wygrywa wszystkie spotkania zarówno w lidze, jak i w Pucharze Rosji. Dzięki temu Lokomotiv może jeszcze marzyć o zdobyciu mistrzostwa Rosji.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu drużyna z Moskwy plasuje się na drugim miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do Zenita Sankt Petersburg.