Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Efektowny gol Piotra Zielińskiego we Włoszech. Napoli jednak znów rozczarowało

• Piłkarze spod Wezuwiusza zremisowali na wyjeździe z Sassuolo 3:3, a sędzia podyktował aż 3 rzuty karne

Kolejne dobre wieści napływają do nas z Półwyspu Apenińskiego i kolejny raz za sprawą Piotra Zielińskiego. Nasz zawodnik w tym sezonie świetnie prezentuje się na włoskich boiskach, czego potwierdzenie dał nam we wczorajszym meczu SSC Napoli, które na wyjeździe zmierzyło się z US Sassuolo.

Polski pomocnik zanotował już 6 trafienie w bieżącej kampanii ligowej, co tylko jest dowodem na jego bardzo dobrą dyspozycję. Niestety, ale "Zielu" nie przysłużył się do zwycięstwa swojego zespołu, a jedynie remisu, bowiem podopieczni Gennaro Gattuso zremisowali z Sassuolo 3:3, co z pewnością spędza sen z powiek włoskiemu szkoleniowcowi.

Kolejny piękny gol Piotra Zielińskiego. Polak zachwyca w ostatnich miesiącach

Piotr Zieliński w tym sezonie zbiera bardzo dobre noty za swoje występy. Choć początek lutego nie był dla niego zbytnio udany i wówczas Polak musiał mierzyć się z bolesną krytyką, to „Zielu” szybko powrócił na właściwie tory, zdobywając kilka bramek.

We wczorajszym meczu wyjazdowym SSC Napoli mierzyło się z US Sassuolo. W jego trakcie już szóstym golem w tym sezonie Serie A popisał się właśnie reprezentant Polski. Zieliński ustawił sobie piłkę na lewej nodze i z szesnastego metra uderzył w kierunku lewego słupka bramki strzeżonej przez Andreę Consilgiego.

Trzeba przyznać, że naszemu pomocnikowi ten strzał wyszedł wybornie. Było to trafienie, które w 38. minucie pozwoliło wyrównać stan meczu na 1:1. Dla „Ziela” była to już 3 bramka w ostatnich 4 meczach dla włoskiego klubu. W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach w 33 meczach Polak w sumie zdobył już 8 goli i zanotował 5 asyst. Widać, że zmiana pozycji i gra na „dziesiątce” mają bardzo pozytywny wpływ na liczby osiągane przez 26-latka.

Napoli znów bez wygranej. Kryzys piłkarzy Gennaro Gattuso wciąż trwa

Pierwsze trafienie w tym spotkaniu zanotował zawodnik gości, a konkretnie Niokla Maksimović, który w 34. minucie trafił do własnej bramki. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził właśnie Piotr Zieliński. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się rezultatem 2:1, po tym jak Domenico Berardi pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany dla Sassuolo w doliczonym czasie gry.

Tyle samo bramek kibice mogli zaobserwować w drugiej połowie. W 72. minucie Giovanni Di Lorenzo dał wyrównanie Napoli, ale nie był to koniec strzelania. Kiedy w 90. minucie goście otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Lorenzo Insignie, wydawało się, że piłkarze spod Wezuwiusza przywiozą do Neapolu 3 punkty. Jedna jeszcze w trakcie tej samej minuty sędzia ponownie wskazał na wapno i Saussuolo otrzymało drugą „jedenastkę”. Caputo pokonał Alexa Merata, ustalając ostateczny wynik meczu na 3:3.

SSC Napoli plasuje się na 6. miejscu w tabeli Serie A, które uprawnia do gry w rozgrywkach Europa Conferance League. Neapolitańczycy mają stratę 5 punktów do pozycji gwarantującej udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jednak podopieczni Gennaro Gattuso mają jedno spotkanie zaległe do rozegrania. O Champions League jego drużynie będzie raczej trudno, biorąc pod uwagę jej dyspozycję.