Piotr Żyła Żródło: CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Zabawna sytuacja podczas wywiadu Piotra Żyły dla TVP. Zupełnie zaskoczył dziennikarza (WIDEO)

2 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Piotr Żyła w ostatnich dniach udzielił z pewnością niezliczonej ilości wywiadów. Jak zwykle nie brakowało złotych myśli ze strony naszego skoczka, ale Wiślanin zdobył się również na naprawdę wzruszające słowa odnośnie swoich marzeń i dzieciństwa. Jednakże do tej pory nie zdarzyło się, aby 34-latek chciał przerwać rozmowę, a taka sytuacja miała właśnie miejsce podczas rozmowy z dziennikarzem TVP Sport. Wszystko przez… niemiecki hymn.

  • Piotr Żyła po zdobyciu mistrzostwa świata jest oblegany przez dziennikarzy
  • Polak w rozmowie z TVP Sport zdobył się na nostalgiczny powrót do swojego dzieciństwa
  • Nasz mistrz w pewnym momencie chciał przerwać rozmowę z reportem TVP Sport, a wszystko przez niemiecki hymn

Piotr Żyła w sobotę 27 lutego został mistrzem świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Dzięki temu nasz reprezentant miał jeszcze więcej okazji do tego, aby porozmawiać z dziennikarzami i móc w swoim stylu „królować” w trakcie wywiadów.

Wiślanin jak zwykle był skory do żartów i wesołych pogawędek, ale Piotrek pokazał również tę stronę, którą rzadko możemy zobaczyć. 34-latek wspominał dzieciństwo i m.in. to, jak budował własną skocznię, aby naśladować najlepszych wówczas skoczków świata. W trakcie rozmowy z TVP Sport doszło również do zabawnej sytuacji, bowiem Polak chciał przerwać na moment wywiad, aby uhonorować niemiecki hymn. Jak ta rozmowa potoczyła się dalej?

Piotr Żyła w trakcie hymnu myślał o swojej całej karierze i wspominał, jak skakał na biegówkach

Świeżo upieczony mistrz świata w rozmowie z TVP Sport zdobył się na wiele wyznań dotyczących własnych przeżyć. Piotr Żyła powiedział, co czuł, kiedy stał na podium z medalem i słuchał Mazurka Dąbrowskiego.

- Tak sobie nuciłem i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze, te dobre momenty i te gorsze. To aż nie do wiary. W pewnych momentach człowiek nie żyje już marzeniami, a samą pracą. To staje się bardziej istotne – opowiadał Wiślanin.

Mocna odpowiedź Kamila Stocha na wpis internauty, świetna riposta PolakaMocna odpowiedź Kamila Stocha na wpis internauty, świetna riposta PolakaCzytaj dalej

Reprezentant Polski wspomniał również o tym, iż pamięcią powracał do dzieciństwa i przypominały mu się momenty, kiedy sam budował skocznie i starał się odtwarzać skoki najlepszych zawodników, m.in. Kazuyoshiego Funakiego, który w tamtym czasie brylował na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata.

Nowo koronowany mistrz chciał przerwać wywiad ze względu na niemiecki hymn

Podczas rozmowy z TVP Sport doszło również do niecodziennej sytuacji. Zwyczajowo to dziennikarz kieruje wywiadem, ale w tym przypadku rolę na chwilę próbował przejąć Piotr Żyła. Chciał on przerwać rozmową, aby uhonorować niemiecki hymn, który właśni wybrzmiał.

Nasz skoczek natychmiast zdjął z głowy czapkę i zapytał dziennikarza:

- Wysłuchamy niemieckiego hymnu? Zrobimy przerwę?

Sebastian Parfianowicz jednak postanowił, że rozmowa będzie kontynuowana.

- Nie, mów Piotrze mów - odpowiedział krótko reporter.

To bardzo miłe i eleganckie zachowanie Piotra Żyły, ponieważ do tej pory rzadko z takowym można było się spotkać podczas wywiadów innych zawodników.To tylko podkreśla, że nasz skoczek ma bardzo duży szacunek do rywali i wysoką kulturę osobistą. Oczywiście nie należy dziennikarzowi zarzucać, że kontynuował rozmowę, ponieważ takie są już przyjęte umowne zasady i wszyscy koledzy „po fachu” zapewne zrobili to samo.

Całą rozmowę Piotra Żyły z TVP Sport możecie zobaczyć poniżej. Wspomniana sytuacja ma miejsce od 2:35 minuty materiału.

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł