Swiatsportu.pl
Piotr Żyła wywiad

TVP Sport

Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

TVP tuż po zakończeniu konkursu mistrzostw świata na skoczni normalnej przeprowadziło wywiad z Piotrem Żyłą. Zdaniem wielu była to najlepsza z jego rozmów z dziennikarzami w karierze. Polak dał upust swej radości i zrobił prawdziwe "show" przed

TVP pokazało tysiącom Polaków wywiad z Piotrem Żyłą w trakcie dzisiejszych mistrzostw świata w skokach narciarskich. Nasz najlepszy dziś skoczek zaskoczył chyba każdego widza, sięgając po złoty medal mistrzostw świata. Wielu spodziewało się zwycięstwa Halvora Egnera Graneruda, wśród Polaków faworytem był Kamil Stoch, a triumfu Piotra Żyły trudno było się spodziewać. Polak pokazał swoją wielką klasę.

Dzisiejszy triumf Żyły jest jego pierwszym zwycięstwem w mistrzostwach świata w skokach narciarskich. Dołączył tym samym do Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy mają już na koncie zarówno indywidualny triumf, jak i ten drużynowy. Reszta Polaków nie dała nam dziś zbyt wielu powodów do radości, natomiast sam Piotr Żyła dostarczył kibicom gigantyczną radość. Była ona tym większa, że niespodziewana.

Po zakończeniu konkursu Piotr Żyła stanął przed kamerami TVP Sport i udzielił wywiadu, który został uznany przez niektórych za najlepszą rozmowę naszego skoczka z dziennikarzami przed kamerami. Nie da się ukryć, że radość Polaka była bardzo widoczna.

Wielki sukces Piotra Żyły

Piotr Żyła musiał w ostatnim swoim skoku pokonać nie tylko Halvora Egnera Graneruda, ale również Karla Geigera. Polak nie dał szans obu utytułowanym skoczkom, choć wydawało się, że ze względu na ich pozycję w Pucharze Świata Żyła nie będzie miał o co walczyć.

Udało się jednak zaskoczyć wielu kibiców, a po oddaniu skoku i ceremonii nagrodzenia zawodników na podium Piotr Żyła stanął przed kamerami Telewizji Polskiej. Jego wypowiedzi z pewnością przejdą do historii w związku z niewyobrażalną radością.

Już jutro kolejne zawody mistrzostw świata w Oberstdorfie. Polacy rozpoczną rywalizację w mikście i wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego bez Kamila Stocha. W konkursie najprawdopodobniej zameldują się bowiem Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy zajęli dziś miejsca w pierwszej piątce.

Piotr Żyła wielkim triumfatorem

Nie sposób nie docenić fantastycznego zwycięstwa Piotra Żyły, który udowodnił, że stać go na wielkie zwycięstwa. Z pewnością należą mu się za to gratulacje, bowiem taki sukces jest nieprawdopodobnym osiągnięciem dla doświadczonego już skoczka. Nigdy nie stał on na pierwszym miejscu w turnieju indywidualnych mistrzostw świata.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich. Polak triumfuje w Niemczech

  • Mistrz świata Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP

  • Zlatan Ibrahimović wybrał najlepszego piłkarza w historii

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >