Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:35

Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP

Piotr Żyła wywiad
TVP Sport

TVP pokazało tysiącom Polaków wywiad z Piotrem Żyłą w trakcie dzisiejszych mistrzostw świata w skokach narciarskich. Nasz najlepszy dziś skoczek zaskoczył chyba każdego widza, sięgając po złoty medal mistrzostw świata. Wielu spodziewało się zwycięstwa Halvora Egnera Graneruda, wśród Polaków faworytem był Kamil Stoch, a triumfu Piotra Żyły trudno było się spodziewać. Polak pokazał swoją wielką klasę.

Dzisiejszy triumf Żyły jest jego pierwszym zwycięstwem w mistrzostwach świata w skokach narciarskich. Dołączył tym samym do Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy mają już na koncie zarówno indywidualny triumf, jak i ten drużynowy. Reszta Polaków nie dała nam dziś zbyt wielu powodów do radości, natomiast sam Piotr Żyła dostarczył kibicom gigantyczną radość. Była ona tym większa, że niespodziewana.

Po zakończeniu konkursu Piotr Żyła stanął przed kamerami TVP Sport i udzielił wywiadu, który został uznany przez niektórych za najlepszą rozmowę naszego skoczka z dziennikarzami przed kamerami. Nie da się ukryć, że radość Polaka była bardzo widoczna.

Wielki sukces Piotra Żyły

Piotr Żyła musiał w ostatnim swoim skoku pokonać nie tylko Halvora Egnera Graneruda, ale również Karla Geigera. Polak nie dał szans obu utytułowanym skoczkom, choć wydawało się, że ze względu na ich pozycję w Pucharze Świata Żyła nie będzie miał o co walczyć.

Udało się jednak zaskoczyć wielu kibiców, a po oddaniu skoku i ceremonii nagrodzenia zawodników na podium Piotr Żyła stanął przed kamerami Telewizji Polskiej. Jego wypowiedzi z pewnością przejdą do historii w związku z niewyobrażalną radością.

Już jutro kolejne zawody mistrzostw świata w Oberstdorfie. Polacy rozpoczną rywalizację w mikście i wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego bez Kamila Stocha. W konkursie najprawdopodobniej zameldują się bowiem Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy zajęli dziś miejsca w pierwszej piątce.

Piotr Żyła wielkim triumfatorem

Nie sposób nie docenić fantastycznego zwycięstwa Piotra Żyły, który udowodnił, że stać go na wielkie zwycięstwa. Z pewnością należą mu się za to gratulacje, bowiem taki sukces jest nieprawdopodobnym osiągnięciem dla doświadczonego już skoczka. Nigdy nie stał on na pierwszym miejscu w turnieju indywidualnych mistrzostw świata.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane