Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > FIS podjął decyzję, będą dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Planicy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:35

FIS podjął decyzję, będą dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Planicy

Letalnica skocznia narciarska
Tamás Matusik/flickr.com/creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
  • FIS miał postanowić, iż Planica zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata, w miejsce odwołanych zawodów cyklu Raw Air

  • Oficjalne przekazanie komunikatu w tej sprawie ma nastąpić w środę

  • Wbrew pierwszym spekulacjom, zawody zostaną rozegrane tylko na Letalnicy

Kibice mogą odetchnąć z ulgą, bowiem niemal na pewno nie będą musieli spędzać aż trzech weekendów bez skoków narciarskich. Takie zagrożenie było bardzo realne po tym, jak Norwegowie z powodu pandemii odwołali wszelkie zawody międzynarodowe w swoim kraju i nie zrobili wyjątku dla Raw Air.

Otóż zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, lukę po Raw Air częściowo wypełni Planica. To dobra wiadomość nie tylko dla fanów tej dyscypliny, ale również i dla samych skoczków, którzy nie będą narażeni na zbytnie zaburzenie rytmu startowego, a przy okazji zyskają nieco więcej czasu na zasłużony odpoczynek.

Nie będzie skoków na Bloudkovej Velikance, wszystkie zawody rozegrają się na Letalnicy

Właściwie poza słoweńską opcją, rozważano również rozegranie Turnieju Trzech Skoczni w Polsce, na obiektach w Szczyrku, Wiśle i Zakopanem. Jednak ani polska, ani światowa federacja, nie były szczególnie zdeterminowane, aby zrealizować ten pomysł.

Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata, chciał, aby rozegrano dodatkowe zawody w Planicy. Tak też się stało. Niektórzy eksperci marzyli o tym, aby rozegrać konkursu na skoczni normalnej, dużej i obiekcie do lotów narciarskich.

Niestety, akurat tego marzenia nie uda się ziścić. Jak podał dziennikarz Sebastian Parfianowicz, dodatkowe zawody w Słowenii, podobnie jak finałowe, zostaną rozegrane na Letalnicy (HS 240). Dziennikarz TVP Sport przekazał również informację, że oficjalny komunikat ma zostać podany już jutro.

"W środę koło 10:00 ogłoszenie dodatkowego weekendu PŚ w skokach. Planica... ale nie duża skocznia, a również loty. Wszystko dogadane" – napisał na Twitterze Parfjanowicz.

Skoki narciarskie zawitają do Słowenii weekend wcześniej, niż zakładano. Kiedy czeka nas przerwa?

W pierwotny założeniach Planica tradycyjnie miała zwieńczyć sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jednak odwołanie Raw Air sprawiło, że skoczkowie przybędą do Słowenii nie przed weekendem rozpoczynającym się 26 marca, a tydzień wcześniej, czyli przed weekendem 20-21 marca.

Według informacji, które pojawiają się w internecie, skoczkowie wezmą udział w dodatkowym konkursie indywidualny i drużynowym. Mimo to czeka nas i tak dosyć długa przerwa od skoków narciarskich.

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie dla skoczków zakończą się 6 marca i według pierwszego terminarza mieli oni mieć wolne do 13 marca. Istniało ryzyko, że „urlop” zawodników miał potrwać do 26 marca. Ostatecznie czeka nas dwu, a nie trzytygodniowa przerwa, zatem jeśli doniesienia zostaną jutro potwierdzone, skoczkowie w PŚ pojawią się ponownie na starcie 20 marca.

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane