Swiatsportu.pl
Mateusz Bogusz gol

Fan Sportu/YouTube-screen

Kapitalny gol Mateusza Bogusza w Hiszpanii. "Zdjął pajęczynę" (WIDEO)

25 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mateusz Bogusz został autorem przepięknego trafienia w meczu swojej UD Ibizy. Młodzieżowy reprezentant Polski tym samym przyczynił się do zwycięstwa ekipy występującej na poziomie La Liga 2. O trafieniu naszego pomocnika mówi się w całej Hiszpanii, gdyż był to gol naprawdę wyjątkowej urody.

  • Mateusz Bogusz zdobył piękną bramkę w spotkaniu swojej UD Ibizy z Burgos CF

  • Pomocnik na listę strzelców wpisał się już w 15. minucie meczu

  • Jego trafienie wzbudziło wielki podziw zarówno wśród polskich jak i hiszpańskich kibiców oraz ekspertów

Formalnie Mateusz Bogusz jest zawodnikiem Leeds United, ale przed tym sezonem udał się na ponowne wypożyczenie do Hiszpanii. W poprzednim roku pomocnik bronił barw UD Logroñés, a teraz gra dla UD Ibizy na poziomie La Liga 2, gdzie radzi sobie jak na razie znakomicie.

Fenomenalny gol Mateusza Bogusza w La Liga 2

Dziś UD Ibiza podejmowała u siebie Burgos CF. Faworytami tego spotkania byli plasujący się wyżej w tabeli gospodarze, którzy spełnili pokładane w nich nadzieje. Ekipa Mateusza Bogusza wygrała 2:0, a Polak był autorem pierwszego gola w tym meczu.

Nie było to byle jakie trafienie, ponieważ 20-letni pomocnik strzelił idealnie w okienko z około 25 metrów. Alfonso Herrero, bramkarz Burgos CF nie miał nic do powiedzenia. To uderzenie było nie tylko widowiskowe, ale również piekielnie precyzyjne, co wywołało zachwyt wśród kibiców i ekspertów.