Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali do półfinałów zawodów w Ostrawie i Metz
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:49

Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali do półfinałów zawodów w Ostrawie i Metz

Iga Świątek i Hubert Hurkacz
commons.wikimedia.org/si.robi/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali do półfinałów turniejów tenisowych w Ostrawie i Metz. Oboje pewnie pokonali swoich rywali, a Polak uporał się nawet z dwukrotnym mistrzem olimpijskim, Andym Murry'em. Nasza dwójka poznała już także swoich przeciwników w walce o swoje finały.

• Iga Świątek pokonała 2:0 Jelenę Rybakinę w ćwierćfinale turnieju w Ostrawie

• W takim samym wymiarze Hubert Hurkacz wygrał z Andym Murry'em we francuskim Metz

• Reprezentanci Polski poznali już swoich rywali w kolejnej fazie

Dziś polscy tenisiści znakomicie spisali się podczas turniejów w Ostrawie i Metz. Zarówno Iga Świątek (WTA 6) jak i Hubert Hurkacz w wielkim stylu awansowali do półfinału zawodów. Polka mierzyła się z Jeleną Rybakiną (WTA 16), która miała być dla niej równorzędną rywalką, ale nasza zawodniczka łatwo odniosła zwycięstwo. Podobnie jak Hubert Hurkacz, który rozniósł dwukrotnego mistrza olimpijskiego, Andy'ego Murry'a.

Iga Świątek zagra teraz z Marią Sakkari

Dziś Iga Świątek po raz pierwszy w swojej seniorskiej karierze mierzyła się z Jeleną Rybakiną. Wcześniej tenisistki spotkały się jeszcze za czasów juniorskich. Obie zawodniczki są wysoko sklasyfikowane w rankingu WTA, dlatego można było spodziewać się wyrównanego spotkania, tak jednak nie było. Mimo wszystko Polka jak turniejowa "jedynka" była faworytką.

Z tej roli reprezentantka Polski wywiązała się znakomicie. Mecz rozpoczął się od podania Jeleny Rybakiny, który wygrała do 15. Świątek jednak nie pozostawiła Kazaszce złudzeń i zwyciężyła w kolejnych trzech gemach, mimo że zdarzały się jej czasem proste błędy. Kazaszka natomiast cały czas zachowywała spokój, dzięki któremu odwróciła losy meczu i wyszła na prowadzenie 4:3. Do końca seta żadna z tenisistek nie przełamała już swojej rywalki, a rywalizacja rozstrzygnęła się w tie-breaku, którego raszynianka wygrała 7:5.

O ile o pierwszej partii można było powiedzieć, iż była wyrównana, o tyle w drugiej Polka dosłownie brylowała na korcie. Świątek szybko udało się przełamać Rybakinę, co pozwoliło jej na kontrolę rozgrywki. Ostatecznie nasza tenisistka zwyciężyła w tej części spotkania aż 6:2 i w całym meczu 7:6, 6:2, co dało jej awans do półfinału turnieju w Ostrawie.

W nim Iga Świątek zagra z Marią Sakkari (WTA 12), która podczas zawodów w Czechach nie przegrała jeszcze ani jednego seta. Teraz reprezentantkę Polski raczej nie ma już co liczyć na tak łatwą przeprawę. To spotkanie odbędzie się jutro o godz. 11:00, a transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na kanale Canal+ Family.

Hubert Hurkacz zameldował się w półfinale zawodów w Metz

W turnieju mężczyzn w Metz równie znakomicie radzi sobie Hubert Hurkacz (ATP 13). Nasz tenisista był uznawany za faworyta w starcu z Andym Murry'aem (ATP 113), który co prawda jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim, ale czasy świetności ma już dawno za sobą. Brytyjczyk w ostatnich latach borykał się z poważnymi kontuzjami, który wyhamowały jego spektakularną karierę.

Pierwszy set toczył się pod dyktando serwisów obu zawodników. Ani Polak, ani Brytyjczyk nie zamierzali oddać swojego podania, a pomogła im w tym właśnie znakomita postawa przy linii końcowej. Dlatego w gemach nie nie mieliśmy żadnego przełamania, więc konieczny był tie-break. Ten 7:4 wygrał Hurkacz, który wykorzystał trzecią piłkę setową.

Druga partia podobnie jak w przypadku meczu Igi Świątek nie była dla naszego tenisisty już tak wyczerpująca. Polak wygrał najpierw swoje podanie, a losy tego seta praktycznie rozstrzygnął w czwartym gemie. Wówczas po raz pierwszy w tym meczu przełamał Murray'a i wyszedł na prowadzenie 3:1. W dalszej części rywalizacji Hurkacz kontrolował sytuację na korcie i statecznie Polak wygrał seta 6:3 oraz całą potyczkę 7:6, 6:3.

W półfinale rywalem Huberta Hurkacza będzie Niemiec Peter Gojowczyk (ATP 101). Do tego spotkania nasz reprezentant również przystąpi w roli faworyta. Ten mecz zostanie rozegrany jutro o godz. 14:00 i będzie można go obejrzeć na kanale Polsatu Sport News.